Autor Zpráva
said
Profil *
Ahoj, v poslední době jsem si všiml, že spousta stránek je na doméně neco.name, tak bych se chtěl zeptat jestli je tato doména placená, nebo čím to? Že, tak frčí? Je levnější? Případně, kde ji najít, abych mohl také tam vyrazit...

Díky
Peca
Profil
Ceny např.: http://www.forpsi.com/domain/pricelist.php
Možná to bude tím, že třeba com nebo nějaká běžnější je už obsazená.
Miloš
Profil
Asi proto, že je to nové (a tím snad více zapamatovatelné), jednak proto, že je to lacinější než cz.
Ceny můžeš porovnat třeba na stránce http://www.domena.cz/domain/info.html
Namátkou registrace (na domena.cz) na rok v KČ:
cz: 598
sk: 740
com: 190
net: 250
info: 250
name: 340
Miloš
Profil
Peca
byls rychlejší
Timy
Profil
tak pokud má člověk jako jméno domény nějakou přezdívku či své jméno, tak se .name docela nabízí... Jenom, já jsem si oblíbil .net :-).
Gekon
Profil
wanto.name
dero.name
gekon.name :))
said
Profil *
Díky přátelé...
Gekon
Profil
ještě jsem zapomněl na poměrně hodně důležitý web, a to semantika.name :)
Miloš
Profil
Gekon
ještě jsem zapomněl na poměrně hodně důležitý web, a to semantika.name :)
Co má otázka po volbě domény společného se sémantikou?
Není to flame pro flame?
To jako že pokud si vyberu dejme tomu doménu COM místo třeba SK, má to sémantickou relevanci? Pokud na to přijde, pro mě by byl relevantní rozdíl 550 KČ. Nejsem ani Slovák, ani com.erční Emeryčan…
WanTo
Profil
Miloš
Tys to asi nepochopil :-) Gekon jen vyjmenoval několik .name webů. Pak si ještě vzpomněl na http://semantika.name - tak ho sem dopsal.
karel
Profil *
Rekl bych, ze ta nejpodstatnejsi vec tu jeste nezaznela - domeny name jsou urceny pro osobni stranky.
Eva_M
Profil
karel domeny name jsou urceny pro osobni stranky.

Nejsem odborník, ale mám dojem, že dnes už je téměř jedno, jaká doména se pro co používá. Ano, v počátcích rozvoje internetu bylo řečeno, na co budou domény com, gov, org, net, biz,...
Jenže s velkým nárůstem registrovaných domén začíná být čím dál větší nouze o šikovné názvy. Takže řada uživatelů firemních i soukromých volí doménu hlavně podle toho, co je ještě volného. Ostatně většina registrátorů v případě požadavku na doménu např. ABC.com rychle projede další domény a vypíše něco jako ABC.net je obsazená, ABC.info je obsazená, ABC.biz je volná - registrujte, atd.
Takže i doména .name je IMHO použitelná pro kohokoliv, kdo si ji vybere.
karel
Profil *
to je samozrejme pravda, nicmene od toho tu domeny jsou, aby mezi nimi byl rozdil. kdyz jdu na stranku s domenou cz, ocekavam, ze na ni bude cesky obsah, nebo alespon napr. info o ceske firme. stejne tak, kdyz budu hledat web o semantice, radeji kliknu na semantika.cz nez na semantika.name a to z prosteho duvodu. budu si myslet ze druha moznost jsou osobni stranky nekoho s prezdivkou semantika.
jen jsem chtel upozornit ze v domenach neni rozdil jen cenovy. samozrejme v puvodnich generickych domenach se rozdily stiraji cim dal vic, nicmene name je myslim jedna z novejsich vznikla na potreby uzivatelu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0