Autor Zpráva
Med
Profil *
Co to má za smysl dávat text-decoration: underline na navšívené a nenavšítvené odkazy? Proč? K čemu je to dobré, ještě bych to pochopil u barev, ale podtržení...

#sloupec a:link, #sloupec a:visited {
text-decoration: underline
}
Timy
Med
Já to třeba používám, protože Opera při použití box-sizing: border-box; standardně odkazy nepodtrhává. Jinak je možné, že všude jinde má odkazy nepodtržené a zrovna v #sloupec je chtěl mít podtržené. Těžko soudit bez stránky.
tiso
Podčiarknutie je myslím defaultné nastavenie v prehliadačoch pre odlíšenie linku od obyčajného textu... A ľudia sú na to zvyknutý - čo je podčiarknuté mal by to byť link... Takže podčiarkuj linky a nepodčiarkuj nič iné ľudia Ťa budú mať radi...
MzM
Profil *
to je něco, čemu se říká konvence. Vidím podtržený text a napadne mě, že je to odkaz, protože "se to tak dělá".
jozob
MzM
Dnes sa môj brat naštval, pretože musí používať oblek aj keď je 35 stupňová horúčava. Ale čo urobí, keď je to konvencia.
Timy
Já myslím, že dotaz byl myšlen jinak. Alespoň já ho patrně jinak pochopil - proč dávat do kódu

}

když odkazy jsou podtrhnuté automaticky. Ne proč podtrhávat odkazy obecně.
jozob
Timy
"Alespoň já ho patrně jinak pochopil"
Tak sme dvaja.

BTW: neodpovedal som na pôvodnú otázku
habendorf
Já myslím, že dotaz byl myšlen jinak. Alespoň já ho patrně jinak pochopil - proč dávat do kódu

}

když odkazy jsou podtrhnuté automaticky. Ne proč podtrhávat odkazy obecně.

Taky to tak chápu. Důvodem může být třeba to, že pro element <a> je nastaveno text-decoration: none a jen v elementu s id sloupec mají být podtržené.
Med
Profil *
Možná jsem to trochu blbě uvedl, ale Timy to zvládl. Samozřejmě odkaz by měl být vždy podtržen. Jen mě zaskočilo že u a:visited ..., se většinou dává jiná barva aby to vypíchlo, že už tam dotyčný byl. Jenže text-decoration: underline mě přijde bez významu...
Med
Profil *
Když mám vlastně vše podtrženo. Jinak díky všem...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0