Autor Zpráva
pedrop
Profil *
Chcem vyrobiť www stránku pomocou rámov. Podarilo
sa mi vytvoriť rámy (postupoval som priamo podľa
vašich návodou), ale neviem ako vložiť na lavú
stranu odkazy. Vo vašich príkladoch je to
"príklad8, príklad9 .... Neviem ich tam zapísať
(text) a potom priradiť k pravej strane. Budem Vám
veľmi vďačny za pomoc.
Ďakujem.
Mistr
Profil
pedrop
Odkazy v levém menu se dělají stejně jako kterékoliv jiné odkazy, jen mají jednu malinkatou odlišnost (ta je v následujícím příkladu vytištěna tučně):
<a href="cimrman.htm" target="pravy_ram">Stránka o Járu Cimrmanovi</a>

Vysvětlení:
cimrman.htm - stránka, která se má po klepnutí na odkaz otevřít
pravy_ram - název rámu, v němž se má stránka otevřít

Je Ti to jasné? Pokud ne, ptej se dál.
pedrop
Profil *
Ďakujem Mistr za veľmi rýchlu a dobrú radu. Veľmi mi to pomohlo a hlavne som pochopil podstatu tvorby web stránok pomocou rámov. Ak je to možné, mohol by si sledovať tento príspevok asi tak týždeň, lebo určite sa ešte malé otázočky nájdu. Bohužiaľ som v pracovnej časovej tiesni, takže nemôžem byť na webe každý deň.
Ešte raz ďakujem za pomoc!
Pedro.
pedrop
Profil *
[b][/b]Tak som tu opäť.
Chcem vložiť na stránku svoj kurzor na myš (napr.: obrázok, text a pod.)
Hľadal som to v diskusiách, ale nepodarilo sa mi to nájsť. Ako na to?
Vopred ďakujem!!!!
Mistr
Profil
pedrop
Předně: je lepší zakládat si pro každý dotaz nové téma. Jednak tím zvyšuješ šanci, že Ti někdo odpoví (nejsem na tomto diskuzním fóru jen já) a za druhé to pomůže i ostatním, kdžy budou řešit podobný problém. Do tématu odkazů v rámech by asi nezašli při hledání odpovědi na problém kurzorů.

Ale nic se neděje, chceš-li to takto praktikovat, klidně. Změna ukazovátka myšky je popisována na této stránce: http://www.jakpsatweb.cz/css/css-kurzory.html Myslím, že to tam je celkem dobře popsáno. Pokud bys přeci jen něčemu nerozuměl, klidně se optej.
pedrop
Profil *
Ahoj.
Tak opäť idem otravovať. Skúšal som tie kurzory, ale nepochodil som. Ja potrebujem "za kurzorom myši" zobraziť text alebo obrázok. V tejto stránke som našiel iba zmeny kurzorov. Mám namysli niečo také, ako je v tejto stránke:
http://web.telecom.cz/inditarod/indexcz.htm
Ďakujem.
Pedro.
App: moja stránka je už takmer hotová: http://www.ped-rob-band.sk
Je robená pre Operu.
tiso
Profil
Kedy ľudia prestanú potrebovať takéto veci? Načo ich vlastne potrebujú? Veď iba návštevníkom znepríjemňujú život...
Mistr
Profil
pedrop
Asi myslíš toto: http://java.tatousek.cz/script_engine.asp?zobrazit=168

Pokud ano, pak hledej na stránce http://java.tatousek.cz/archiv.asp položku "Text jezdící za kurzorem".

Nicméně musím souhlasit s kolegou tisem (tiso, všímáš si toho malého počátečního písmena? :-) ). Tvé řešení, PedroP, je možné na první pohled pěkné, avšak celkem ruší přio čtení a ostatně ho dneska ani nikdo z velkých portálů nepoužívá (Seznam, Google a řada jiných).
Anonymní
Profil *
Prosím potřebuju rychle pomoc když udělam v rámu odkaz tak se mi otevře v novém okně nevím proč ale předtím se mi otevřel normálně v té samé strance.
tiso
Profil
Mistr
...všímam... Dík...
Daniel
Profil *
Potřeboval bych taky pomoc s rámci, chci aby se stránka rozdělyla do sloupcového rámu a zároven do řádkového rámu jak je to třeba tady ale vždy se mi zobrazí jen jeden rám prosím o radu.
Mistr
Profil
Anonymní
Pošli sem odkaz na tu chybující stránku.
Mistr
Profil
Daniel
Předně si příště pro svůj dotaz založ nové téma. Zvyšuješ si tím jednak šanci, že na Tvůj dotaz dostanaš odpověď, a druhak neodvádíš pozornost od již řešeného tématu.

A nyní k Tvému problému. Řešení je následující: nejprve si utvoříš stránku, v níž budeš rámce definovat. Kód této stránky může vypadat například takto:
<html>

<head>
<title>Moje stránka</title>
</head>

<frameset rows="55%,*">
<frame name="horni" src="a.htm">
<frameset cols="20%,*">
<frame name="leva" src="b.htm">
<frame name="prava" src="c.htm">
</frameset>
</frameset>
</html>

A nyní si již jen dotvoříš stránky a.htm, b.htm a c.htm.

Jen tak mezi námi, proč ses nepodíval na zdrojový kód stránky, kterou jsi nám dával za vzor, a z něj to prostě natvrdo neopsal?
pedrop
Profil *
Nazdar páni. Díki za rady, skúsil som a hneď aj vymazal.

Daniel. Použil si ako príklad moju stránku, čo mi samozrejme nevadí, iba chcem doplniť Mistra. Ja som si najprv urobil spodok (rozdelil som si ho na stĺpce) a potom som vytvoril nový html dokument, ktorý je rozdelený na riadky, čo je vlastne aj výsledná stránka. Jednoduchšie sa ti budú robiť odkazy.
Mistr
Profil
pedrop
Použil si ako príklad moju stránku, čo mi samozrejme nevadí, iba chcem doplniť Mistra. Ja som si najprv urobil spodok (rozdelil som si ho na stĺpce) a potom som vytvoril nový html dokument, ktorý je rozdelený na riadky, čo je vlastne aj výsledná stránka. Jednoduchšie sa ti budú robiť odkazy.
Vím, všiml jsem si konstrukce Tvé stránky. Je to ale, myslím, zbytečné. Proč stránku hned v základu nerozdělíš na tři rámy a s nimi pak pracuješ? Takhle máš v jedné stránce definované dva (vertikální) rámy, v další stránce dva (horizontální) rámy. Čili, abys zaplnil jednu obrazovku, potřebuješ 5 souborů. V mém případě Ti postačí jen čtyři.
Mistr
Profil
pedrop
Jen tak na okraj: pokud chceš jednoduše vkládat jméno toho, na jehož příspěvek reaguješ, stačí jednoduše myškou klepnout na jméno tohoto přispěvovatele. Jeho jméno se automaticky zkopíruje do okna pro psaní zprávy.
pedrop
Profil *
Mistr
Dík za dobrú radu, už som nad tým špekuloval ako napísať priamu odpoveď.
Čo sa týka tých súborov: Je pravda, že ušetríš jeden súbor. Ja som to tiež skúšal najprv tým spôsobom, ale mal som trošku problémy s pridávaním odkazov.
Mistr
Profil
pedrop
Ja som to tiež skúšal najprv tým spôsobom, ale mal som trošku problémy s pridávaním odkazov.
Jaké problémy jsi s tím měl?
pedrop
Profil *
Mistr
Na to, že som to nikdy nerobil, boli moc zložité.
Pôvodne som chcel stránku spraviť trošku inak a tam by boli príkazy viac obsahovejšie. Ale je to vlastne jedno. Ja som si vybral túto cestu a zdá sa mi byť jednoduchšia.
steplan
Profil
rozdělil sem si stránku do dvou rámů ale v obou mi to píše "stránku nelze zobzazit" nevíte jak dál ??????
pedrop
Profil *
steplan
Ani v jednom ráme nemáš zadaný zdrojový súbor (.html).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0