Autor Zpráva
simona
Profil *
prosim o pomoc,
potrebuju zappojit 2 pc na 1tiskarnu a porad to ne a nejit.:)
dekuju za odpoved
Peca
Profil
Tiskárna jde zapojit pouze na jeden počítač. V něm je pak možné nastavit její sdílení v síti. Chtělo by to víc podrobností.
Miloš
Profil
Druhá možnost je nějaký přepínač, který tiskárnu přepojí buď k jednomu, nebo druhému (je to jako ruční přepíchnutí kabelů).
smajli
Profil *
Pokud má tiskárna dva konektory pro připojení máš vystaráno. USB a LPT1. Prostě zapíchneš písíčka každý na jeden. Pokud ne, existují přepínače pro LPT. Ruční jsu levnější, automat vyjde možná víc jak tiskárna. USB sice nemám zkušenosti, ale HUB by mohl pomoci.
Mistr
Profil
simona
Já jsem řešil obdobný problém, jen v obráceném gardu: k jednomu počítači dvě tiskárny.

Předně jde o to, jaké konektory máš na počítačích a tiskárně k dispozici. Já jsem to vyřešil zakoupením manuálního data-switche:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=21731

Ty můžeš využít ten samý nebo poněkud pohodlnější automatický data-switch

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=20375

Ceny data-switchů se pohybují kolem 100 korun. Je důležité, aby data-switche byly určeny pro tiskárny.

Pokud bys měla v tomto směru nějaký další dotaz, klidně se zeptej.
ah01
Profil
Nejjednodušší případ je, pokud jsou ty počítače v sítí, jak píše Peca. Pak stačí tiskárnu připojit k jednomu a na druhém PC nastavit síťovou tiskárnu a je vystaráno. Navíc to má tu výhodu, že se nemusíte starat, kdo bude zrovna tisknout.
Mistr
Profil
ah01
Nejjednodušší případ je, pokud jsou ty počítače v sítí
Tak to samozřejmě...
Mistr
Profil
simona
To je ten můj dotaz: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=12499&foru m=16&page=-1 ohledně zapojení počtače a dvou tiskáren. Třeba Ti to pomůže.
smajli
Profil *
ah01
Nevýhoda: oba počítače musí být v síti (min. síťové karty) a písíčko s tiskárnou musí být zapnuté. Mám to tak doma a děti, když chtějí tisknout musím zapínat můj počítač, dotisknou, vypnout, za hodinu chtěj znova ....
Mistr
Profil
smajli
Tvůj problém by právě řešil zmíněný data-switch, ne?
krteczek
Profil
no myslim že zmíněný problém by řešila tiskárna se sítovou kartou, síť se switchem/routerem (předpokládám že chcete aby oba pc měli připojení na internet, a mohli používat tiskárnu), v každém pc by se jen nastavila ip adresa tiskárny, a ta by byla dostupná oběma a kdykoliv. každé jiné řešení je o tom že musí běžet pc s připojením /tiskárnou/něčím dalším.
Ale taky to má své nevýhody... vyžší pořizovací náklady na tiskárnu.
falcom
Profil *
No a nemohlo by to ist tak, že na ten počítač nainštalujem tlačiareň a potom už v vlastnostiach tlače si nastavím cez ktorú tlačiareň chcem tlačiť????
Mistr
Profil
falcom
cez ktorú tlačiareň chcem tlačiť????
Jenže mi tady řešíme tlačení přes jednu tlačiareň ze dvou počítačů...
falcom
Profil *
Mistr
Ale ja som myslel tú prvú otázku co polozila simona:
prosim o pomoc,
potrebuju zappojit 2 pc na 1tiskarnu a porad to ne a nejit.:)
dekuju za odpoved
Mistr
Profil
falcom
Však ano.
Mistr
Profil
falcom
si nastavím cez ktorú tlačiareň chcem tlačiť
Vždyť máš jednu tiskárnu, jak píše Simona, ne?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0