Autor Zpráva
smajli
Profil *
Zdravim
Jeden menší dotaz. Zajímaly by mě názory na zápis odkazu "zpět". Zda je vhodnější zápis - history.back() nebo klasický href="odkazující stranka".

smajli
Gekon
Profil
pokud někdo přišel na danou stránku z jiného serveru, tak ho to hodí zpět na něj, což dost možná asi nechtěl, takže mě osobně je sympatičtější druhá varianta.
Radek Hrabůvka
Profil
Klasický zápis, zejména proto, že pokus se na stránku dostanu odjinud, třeba z vyhledávače, historie..., tak s klasikou nemám problém.
roberta
Profil
a ešte history.back() by nemusel fungovať tomu, čo má vypnutý javascript, takže je klasika lepšia
Mistr
Profil
smajli
Zase ale musíš vše udržovat v pořádku a v přehledu. Někde změníš adresu stránky a odkazované "zpátečky" musíš změnit také, jinak se Ti web rozsype.
smajli
Profil *
Já se také přikláním ke druhému zápisu, (páč už jsem to použil) :), ale zádrhel je trochu v tom, že se může stát situace, dvou odkazů z webu na jednu stránku, ale pouze jeden odkaz zpět, tam by se hodil ten script, zatím jsem nezkoumal zda by to nešlo jinak, ale asi nechám variantu href, ale zpřesním v odkazu "zpět" na - "zpět na seznam techniky" . To si myslím uživatel pochopí a sám se rozhodne zda použije tlačítko v horní liště, nebo odkaz.
Nebo by měl ještě někdo něco lepšího?

smajli
Plaváček
Profil
Nejlepším řešením je asi drobečková navigace, pěkně popsáno zde http://www.vitdlouhy.cz/clanky/navigace.php
tiso
Profil
doporučujem preštudovať tiež: http://sovavsiti.cz/weblog/47/history-go
smajli
Profil *
Díky za odkazy, ale zatím jsem na vážkách, ta drobková navigace by to sice trochu řešila, ale moje vnitřní odkazy jdou max do třetí úrovně, tak nevím. Na této stránce jsem zkusil ty dublované odkazy http://154prapor.cz/index.php?strana=22062006 , ale z toho tedy jestli jsem ty články pochopil správně, je lepší "zpět" nepoužívat a nechat na schopnostech uživatele se z toho maléru dostat. :)

smajli
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0