Autor Zpráva
Pinks
Profil
Ahoj, potřebovala bych poradit!
Má matka vlastní obchod se smíšeným zbožím, tzn.:drogerie, hračky, kuchyňka..., vlastní tudíž živnostenský list. Otec je taktéž podnikatel, ale obchod je psaný na matku. Mé matce nedávno onemocněle maminka(má babička) a patří do skupiny lidí, kteří se o sebě sami nedokáží postarat. Matka o ni pečuje. Vyřizuje si i přízpěvek, který je ve výši 5400 Kč. Ale pokud se chce o ni starat, nemůže nadále vlastnit obchod, protože musí platit soc. a zdrav. pojištění a to už jsou velké částky a obchod by nebyl vůbec výdělečný, protože už má v obchodě za sebe prodavačku, kterou platí a platit ještě navíc dalčí peníze je na krach. Tudíž chce, aby se obchod převedl na mě, ale to asi už nestihneme, protože odlétám 06.07.2006 do Skotska. Poraďte mi, jak tuto situaci vyřešti. Předem děkuji Petra
Pinks
Profil
Mé matce nedávno onemocněle maminka
Gekon
Profil
Víš, jeden pohled na hlavičku, a uvidíš tam napsáno DISKUZNÍ FOŔUM O WEBDESIGNU. Takže asi tak
Zahon
Profil
Asi je prima slovo a značí, že "lze když se chce".. takže bych to stihnul a příště bych se obrátil na linku bezpečí a ne na programátory..
odkaz
Profil *
mno tak napište obchod na otce!
Lukáš Maixner
Profil
Pinks
Je to sice off-topic, ale nedá mi, abych neodpověděl. Nejsem ale právník a uvažuji jen selským rozumem na základě matných vzpomínek, jak jsem před půl rokem obíhával úřady kvůli ŽL já.

Asi bych si všude nabral příslušené formuláře:
- výpis z rejstříku - na ÚMO nebo jste-li z Phy přímo soudu (je to pak na počkání)
- oznámení o vzniku živnosti (nebo tak nějak) - na ŽÚ
- sociální pojištění - na OSSZ
- zdravotní pojištění - na ZP
- přihlášení k daním - na FÚ

A dále vyplnit mamince plnou moc, aby to za Vás někdo mohl oběhnout, protože za týden umí ŽL vystavit v půlce Evropy, jen u nás ne. :) Ještě rada: Pokud si potřebujete jen zařídit ŽL, dá se to stihnout rychle. Ostatní věci musíte zařídit až poté, co zahájíte činnost. Za zahájení činnosti se tedy nepovažuje udělení ŽL úřadem, ale až třeba vystavení první faktury. Ale vzhledem k tomu, že už obchod běží, je vám to asi na nic...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0