Autor Zpráva
OLaF
Profil *
Co je podle vas lepsi PHP ci ASP.
Jde mi o to jakou pudu si mam pripravit do budoucna.
Boldrik
Profil *
Bude to asi flame war, protoze vetsina lidi dela v PHP.
Vrele doporucuji ASP.NET a jako jazyk nejlepe C#, i kdyz VB.NET je pro zacatecniky asi jednodussi. Ale investice do C# se vyplati.

V PHP delaji lidi protoze to zvladne kazky dite ze zakladky, pak se utoho jen zustane. Sehnat webhosting je jednodussi. Ale neni to proste ono.
Na vetsi aplikace je to nevhodne. Chybi tomu trochu ladu a skladu. Poradne vedeni a zazemi. To ASP ma.

Hlavni problem ASP je ze je od microsoftu. Jinak by po PHP nestekl ani pes.

.NET 4 ever
roberta
Profil
PHP a ASP je podobna technologia tvorby web aplikacii zalozena na strukturovanom programovani i ked najnovsia verzia PHP ma podporu objektoveho programovania (ale iba velmi slabu). V dnesnej dobe, ak sa chces zamestnat ako analytik/desinger/programator, tak by som Ti doporucoval orientovat sa na nejaku technologiu, zalozenu na objektovo orientovanom programovani. Cize z tych moznosti, co si uviedol, tak si nevyber nic (PHP i ASP su strukturovane). Ale odporucam Ti zacat najprv rozmyslat objektovo a az potom nieco programovat napr. ako to spomenul uz Boldrik v ASP .NET (to nie je to iste ako ASP), ktory Ti umoznuje vytvarat cisto objektove aplikacie (nielen webove)
Boldrik
Profil *
no ono kdyz se dneska rekne ASP, tak uz pokladam za samozrejmost, ze se mysli ASP.NET. ASP samo o sobe je mrtve.
thingwath
Profil
Ono, srovnávat ASP.NET s PHP je na podobné úrovni jako srovnání PHP s Javou. Na kratší a menší věci vede PHP, na ty velké to druhé. Co se myslí tou přípravou do budoucna? Pokud jde o to, jaký jazyk se naučit, tak doporučím (z uvedených) ten C#. PHP není problém, když už člověk umí programovat.
Boldrik
Profil
A opet si dovolim nesouhlasit. V ASP se daji delat uzasne rychle i male weby. Je to hned hotove, bezi to krasne.
By the way, prave je na ceste ASP.NET 2 !! ktere slibuje podobny zlom jako ASP/ASP.NET
vsechny neove technologie musi prejit alepon do ruhe verze aby se odstranily mouchy vznikle novymo pojetim (nove pojeni, to je to co ASP.NET rozhodne je)
thingwath
Profil
PHP je na malé věci lepší, protože vám necpe celý .NET framework a horu podpůrných nástrojů. A C# je v zásadě složitější jazyk než jednoduchý skriptovací PHP. Ohledně VB, z principu odmítám :-)
Boldrik
Profil
nechapu co myslite cpanim celeho .NET frameworku
ale ze C# je slozitejsi, s tim souhlasim. jiz jsem o tom mluvil. PHP kazdy druhy zak zakladni skoly, ale pro profesionaly to neni. Myslel jsem tim to, ze kdyz umite ASP.NET, tak se to da s vyhodou pouzit i na male weby
thingwath
Profil
No, pokud na to máte. Musíte mít .NET a to něco stojí... Dost zbytečné pro malý web, řekl bych. Používat ASP.NET na malé projekty mi přijde zbytečné. Nevíte o nějakém výkonovém srovnání PHP s ASP.NET (nejlepé na přiměřeně stejném projektu a pokud možno nesponzorované žádnou velkou společností :-))?
roberta
Profil
obycajne ASP zdaleka nie je mrtve... ani by ste neverili v kolkych firmach bezia aplikacie ASP, dokonca ich este aj v dnesnej dobe vyvijame v ASP...
Honza Hučín
Profil
Je to flame. Takže to asi brzo zamkneme.
Boldrik
Profil
.NET nic nestoji, OS na kterym to pobezi ano. To je pravda. Na to jsou webhostingy.
ASP tedy mrtve neni ale melo by ;).
A mozna se loucime protoze se bude zavirat.
thingwath
Profil
I ty webhostingy něco stojí. A na něčem se taky musí vyvíjet... A mít to všechno kvůli nějakému malému webu? No, stejně, když už, tak bych šel do Javy :-) MONO mě docela znechutilo.
Boldrik
Profil
No OS musi mit asi kazdy. Chce to alespon W2000. .NET se jen stahne, vyvyjet se da ne WebMatrixu docela dobre. Lepsi je samo Visula Studio, ale to je jina pohadka. Wehosting je zadarmo asi jeden.
Jinak neco stoji. Ale to u PHP taky.
MONO je asi blbost.
Javu moc neznam. Ani mi to nechybi. Sehnat webhosting na JSE je asi jeste tezsi nez na .NET.

ASP.NET se da vyvyjet zadarmo (i kdyz rovna ja to nepraktikuju). Je to investice, rozhodne lepsi nez PHP. Javu moc neznam, nemuzu soudit.
=> doporucuji .NET. Neni pak problem vyvjet rovnou i windows aplikace. I aplikace na Pocekt PC, Smartphone a tak. Proto to asi delam ja. Weby jsou u me sekundarni.
thingwath
Profil
Tak třeba pro mě je jediný dostupný .NET právě ono MONO (které se mi docela nelíbí), .NET od m$ si klidně stáhnout můžu, ale jinak se s tím asi tak maximálně nechat vyfotit :-)

S Javou se jako uživatel setkávám denodenně a ohledně PHP, jeho dostupnost a rychlost s jakou se dá napsat malý webový skript je pro mě velmi výhodná. Samozřejmě, jsou i jiné možnosti. Co dovede Python se Zope, jak v poslední době zjišťuju, to není k zahození.
Boldrik
Profil
No jo, ja jedu na woknech, tak to je vyvoj asi o necem jinym. Navic Visual Studio taky neni k zahozeni.

Nic, koncim. Jiz nemam co rict.
Wan-To
Profil *
Podle mě jsou nejlepší Java servlety. Jen je nepodporuje skoro žádný webhosting :-(
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0