Autor Zpráva
tom_host
Profil
na našich stránkách www.haha.cz v přihlášce nebo v jakémkoli formuláři mi nevím proč nefunguje š ani ž ......tedy pouze v těch polích nefunguje jinak ano.....myslíte že by byl problém kdyby se na to někdo "jenom" kouknul a řekl mi co dělám špatně???........byl bych vám moc vděčen.....dix
mipo
Profil
Predpokladal by som problém s kódovaním. Asi sa bijú medzi sebou iso-8859-2 a Win-1250. Veľmi som to naskúmal.
centi
Profil
Neviem ci je to uz opravene, ale mne to funguje spravne.
Yuhů
Profil
to url je nedostatečné, nedalo by se poskytnout url konkrétní stránky, kde to blbne?

Je chyba před odesláním formuláře, nebo až po jeho odeslání?

Ano, jak zmínil mipo, většinou se jedná o ten problém, že se třískají kódování windows-1250 a iso-8859-2
thingwath
Profil
Právě tyhle znaky se v nich liší, takže je to vysoce pravděpodobné.
tom_host
Profil
http://www.haha.cz/leto/prihleto2.htm

a hned po kliknutí na odeslat je výpis...kontrola...kde to ž a š prostě zobrazuje špatně...

takže mám zadat místo "charset=iso-8859-2" - "charset=win-1250"..??? ale normálně v textu...např. "přihláška"....to zobrazí normálně pouze v těch polích je to špatně

a opravené to zatím není takže nevím jak to může fungovat!?
Yuhů
Profil
hm, ne. Tady to vypadá na složitější problém. Tady totiž asi dochází ke dvojímu překódování z windows do iso.

Všechno je korektně v ISO-8859-2. Zdá se mi, jako by odesílací/kontrolní program obsahoval nějakou funkci, která se snaží vzít text, předpokládá o něm, že je ve windows a překlopí ho do iso. Což je chybný předpoklad, takže i chybný výsledek. Je potřeba v programu tu funkci najít a pohubit.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0