« 1 2 »
Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Chtěl bych se zeptat, zda je správně zadaný tento kód pro zákaz kopírování stránek:

<body oncontextmenu="alert('Copyright &copy; 2006 Sluníčko'); return false" onmousedown="return false" onselectstart="return false" ondragstart="return false">

Po kliknutí pravým tlačítkem myši na stránku vyskočí okénko a v něm: Copyright &copy; 2006 Sluníčko
Díky
Anonymní
Profil *
Místo toho &copy by mělo být C v kruhu, zde to nešlo vložit....
DJ Miky
Profil
Chtěl bych se zeptat, zda je správně zadaný tento kód pro zákaz kopírování stránek
Ne. Nikdy nezakážeš kopírování stránek.
Anonymní
Profil *
To je mi jasný, že vždycky se dají kopírovat stránky. Ale po zadání tohoto kódu si nemůže jedinec zkopírovat text na stránce...
HeWeR
Profil
Anonymní
Může. Zobrazit zdroj, vypnout javascript. Je to naprosto zbytečné – vykašli se na to. Navíc je oncontextmenu="alert('Copyright &copy; 2006 Sluníčko') dosti otravující metoda i pro uživatele, kteří nic kopírovat něchtějí.
Dero
Profil
To je mi jasný, že vždycky se dají kopírovat stránky. Ale po zadání tohoto kódu si nemůže jedinec zkopírovat text na stránce...

A co Tě k této domněnce vede?

Co když si vypnu javascript? Použiji klávesnici? Stránku uložím a upravím?

Ano, některé lidi odradíš, ale budou to jen Ti, kteří si chtěli nějakou zajímavou informaci zkopírovat a poslat ji třeba svému kamarádovi mailem. Pokud by někdo chtěl web vykrást, tak to prostě udělá. Je zcela zbytečné pokoušet se o nějakou ochranu.
souki
Profil
onmousedown
nazblokuje to tak náhodou úplně všechna klinkutí myši?
HeWeR
Profil
souki
Ano, přesně tak. Tato událost odchytává stlačení tlačítka – je jedno jestli levého nebo pravého. Proto si také Anonymní myslel, že zabrání kopírování.

Hodně nelidský způsob (navíc naprosto bez požadovaného efektu).
Bubák
Profil
onmousedown
nazblokuje to tak náhodou úplně všechna klinkutí myši?

Na odkaz se dá kliknout, na tuhle obskurnost mám na disku příklad, kdysi jsem testoval, jak se to chová v různých prohlížečích, abych věděl, jak to obejít.

Vězte, že ve Firefoxu a Opeře funguje Ctrl+A i Ctrl+C vždy.
koudi
Profil
Prostě spolehlivý způsob neexistuje a nemá cenu to řešit. Tečka, konec.
Knopi
Profil
Některé opravdu cenné texty se občas vkládají na stránku jako obrázek, aby je nešlo zkopírovat, leda že by si je chtěl výtržník přepsat, ale to opravdu nedoporučuji. Bez vypnutých stylů, či obrázků, tam bude prázdné místo...
habendorf
Profil
texty se občas vkládají na stránku jako obrázek, aby je nešlo zkopírovat, leda že by si je chtěl výtržník přepsat

OCR
Knopi
Profil
habendorf: OCR, co je to za zkratku?
DJ Miky
Profil
Knopi
to se používá ke skenování textu z obrázku, kdy ti obrázek převede na text
Timy
Profil
Knopi
Optické rozpoznávání znaků ;-)
habendorf
Profil
Tak tak, např. spamboti to používají k prolomení obrázkových captcha.
Knopi
Profil
Aha, tak to je pro mě novinka. To je pěkný, ale zas tohle určitě neví každý jako vy.
mila
Profil
Některé opravdu cenné texty...
...nedávám na web, případně na heslo.
Anonymní
Profil *
Ano, přesně tak. Tato událost odchytává stlačení tlačítka – je jedno jestli levého nebo pravého. Proto si také Anonymní myslel, že zabrání kopírování.

Hodně nelidský způsob (navíc naprosto bez požadovaného efektu).


Myslel jsem okopírování stránky v momentu jejího prohlížení...
Hugo
Profil
Anonymní

Když použiju CTRL+A CTRL+C, tak ti je JS na prd. Existují další kvanta způsobů jak se k textu dostat. Prostě co dáš na net, to je veřejné.
mila
Profil
Prostě co dáš na net, to je veřejné.
Tohle je jako tvrdit, že peněženky všech lidí v metru jsou veřejné. To že se něco dá ukrást ještě nic neznamená.

Osobně se mi proti krádežím textů osvědčil google. Občas zkusím hledat nějakou frázi, co jsem napsal, a hned mám výsledky. A jeden malinko výhružný mail většinou vše vyřeší. Už jsem takto psal i do televize Prima :)
marve
Profil *
Chtěl bych se zeptat, zda existuje nějakej kód aby nešla celá stránka zkopírovat?
Plaváček
Profil
marve

Ne.
Venca
Profil
žádným kódem si nepomůžeš. stejnak se dá podívat do zdrojáku, kde je všechno...
Bubák
Profil
Venca
Přeji hezké čtení http://teststranek.kvalitne.cz/zakaz-zdroj/
Získání čitelného zdroje je trapně jednoduché:
javascript:'<xmp>'+document.getElementsByTagName("html")[0].innerHTML+ '</xmp>';

Znám i další způsob, tím dostanu čitelný zdroj rovnou na disk.
Joker
Profil
Chtěl bych se zeptat, zda je správně zadaný tento kód pro zákaz kopírování stránek:

<body oncontextmenu="alert('Copyright &copy; 2006 Sluníčko'); return false" onmousedown="return false" onselectstart="return false" ondragstart="return false">


Správně napsaný tento kód vypadá takhle:
<body>


Prostě a jednoduše se na to vykašlete. To je něco jak všechny ty ochrany proti kopírování na CD- ti slušní nadávají, protože jim to komplikuje život a ti co si to chtějí zkopírovat si to vesele kopírují.

I když tohle aplikujete, prostě udělám (pro Windows) ctrl+A, ctrl+C a hotovo. Pokud chci jen jeden odstavec, otevřu si ještě Writer (kdo tu má OpenOffice? :) no dobře, nebo Word :) ), v prohlížeči ctrl+A, ctrl+C, alt+tab, v editoru ctrl+V a pak si zkopíruju to co jsem chtěl.
Anebo si vypnu JavaScript.
No a když už byste nějakým záhadným způsobem docílil toho, že odfiltrujete i klávesnici, tak si udělám screenshot a pak text převedu OCRkem. A v úplně nejhorším případě ho prostě opíšu.

Ještě jednou: vykašlete se na to, zbytečně strávíte čas programováním a testováním těchhle opatření.

Bubák
Tak tohle je dooost dobrý :-)
Polovina vrabčího lejna
Profil *
Bubák

Přeji hezké čtení http://teststranek.kvalitne.cz/zakaz-zdroj/
Získání čitelného zdroje je trapně jednoduché:
javascript:'<xmp>'+document.getElementsByTagName("html")[0].innerHTML+ '</xmp>';

Znám i další způsob, tím dostanu čitelný zdroj rovnou na disk.


Co jsi tímhle udělal? Nebo na co jsi chtěl poukázat? Já to moc nepochopil, ale zajímalo by mě to hodně.
javascript:'<xmp>'+document.getElementsByTagName("html")[0].innerHTML+ '</xmp>';
DJ Miky
Profil
Polovina vrabčího lejna

javascript:'<xmp>'+document.getElementsByTagName("html")[0].innerHTML + '</xmp>';

Otevři si tu stránku, tohle zadej do adesního řádku (a potvrď) a zobrazí se ti původní zdrojový kód ("nezakódovaný")...
DJ Miky
Profil
Joker
vykašlete se na to, zbytečně strávíte čas programováním a testováním těchhle opatření.

A taky odpudíte uživatele, kterým zablokujete třeba kontextové menu...
koudi
Profil
A taky odpudíte uživatele, kterým zablokujete třeba kontextové menu...
A taky nas**** uživatele, kteří např. používají mouse gestures a vždycky jim to hodí nějakou pošahanou hlášku. Za to bych vždycky mlátil kladivem po hlavě.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0