« 1 2
Autor Zpráva
RPG
Profil
Myslím, že by na toto téma měl někdo napsat článek, na který by se později odkazovalo. Přiznejme si, je to únavné, přesvědčovat zde lidi neustále dokola že to opravdu nejde...
Joker
Profil
Co jsi tímhle udělal? Nebo na co jsi chtěl poukázat? Já to moc nepochopil, ale zajímalo by mě to hodně.
javascript:'<xmp>'+document.getElementsByTagName("html")[0].innerHTML+ '</xmp>';

Jak prosté, milý Watsone...
pokud v prohlížeči zadáte adresu javascript:neco, místo otevření nějaké stránky se na dané stránce provede javascriptový kód "neco"
Takže píšeme:
- celý dokument musí být v kořenovém prvku <html>. Pokud ho do kódu nenapíšete, prohlížeč ho vytvoří automaticky. Takže je to neprůstřelné... necháme si vybrat všechny objekty <html> na stránce a potom vezmeme ten první (ve správném dokumentu stejně bude jen jeden):
document.getElementsByTagName("html")[0]
Pomocí vlastnosti innerHTML získáme HTML kód uvnitř toho prvku. Jelikož je to kořenový prvek stránky, získáme tak kód celé stránky.
Máme kód stránky, ale když ho vypíšeme, přeloží se nám HTML zase zpátky. Snadná pomoc: vezmeme celý ten HTML kód a obalíme ho do HTML prvku, uvnitř kterého se nepřekládá HTML kód. Takové prvky jsou dva: <xmp> a <pre>. Bubák použil xmp.
No a výsledkem je: <xmp>kód-stránky</xmp>, což se v prohlížeči zobrazí jako kód stránky.

RPG: přesně tak
Hooonza
Profil *
Bubák
Super bookmarklet:-)
DJ Miky
Profil
Hooonza
Ani ne, nemyslím si, že by tuhle "ochranu" použilo hodně stránek...
Bubák
Profil
Bubák
Super bookmarklet:-)

Mám super zdroje ;-) www.chose.cz/weblog/1085699940-chcete-vedet-jak-vypada-vystup-z-javasc riptu.html
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0