Autor Zpráva
Knopi
Profil
Ahoj, prosím Vás, ve Photohsopu jsem udělal kolečko, které má na pozadí nic (průhledné je), jak to mám prosím Vás uložit, vždy se mi po uložení zdeformuje, místo krásného kolečka se mi udělá hranaté kolečko. Když to uložim jako "jpg", tak je to krásný kolečko, ale s bílím pozadím... Uložení gifů je tam celá playáda, jsou sice průhledné, ale ta kvalita, děs a bída kurtizánům. Nemáte s tím někdo zkušenosti. Nedělám něco blbě? Mé uložení gifu s průhledným pozadí vypadá ve Photoshopu asi takto:

ULOŽIT - (FORMÁT) GIF - (PAK SE ZOBRAZÍ DIALOG) PALETA, ZVOLIL JSEM "LOKÁLNÍ" (SELEKTIVNÍ), DÁLE JE TAM "VYNUCENÉ", ZVOLIL JSEM "ŽÁDNÉ" - potvrzením se zobrazí poslední dialog v něm "volby gifu", zvolil jsem "normální"

Před časem mi to šlo, ale asi jsem vyšel z cviku...
Casero
Profil
Knopi
j teda normálně uložím obrázek s průjhledným pozadí a n nic se mě to neptá...jen se to uloží jao gif...mám CS 8
Dero
Profil
děs a bída kurtizánům

Pan Balzac se musí v hrobě otáčet.

Jinak k Tvému dotazu. Neukázal jsi příklad, proto budu tipovat. GIF nepodporuje částečnou průhlednost, takže přechody barva -> průhlednost jsou ostré. V JPEGu Ti asi zapracoval antialiasing.

Jaké má to kolečko rozměry?
Knopi
Profil
Dero: He, tak to nevim, možný to je. Jinak píše pěkně... Rozměry jsou 40px, je to čtverec a uvnitř je to kolečko.

GIF nepodporuje částečnou průhlednost, takže přechody barva -> průhlednost jsou ostré, tak to je přesné. Jde to nějak vyřešit? Značně bych si ulehčil práci, než kdybych dělal u každého toho kolečka jiné pozadí...
Dero
Profil
tak to je přesné. Jde to nějak vyřešit?

Částečnou průhlednost umí PNG, ale u toho je dost obtížné (nikoliv nemožné) tuto průhlednost (alfa kanál) zprovoznit v IE.
Dero
Profil
ad. He, tak to nevim, možný to je. Jinak píše pěkně...

Narážel jsem na jistý nepoměr v Tvém vyjádření - http://literatura.kvalitne.cz/lesk.htm
Bubák
Profil
Nemám Fotošopu, tak obecný návod.
Barva pazadí má být stejná, jako pozadí strány, jestli je stránka bílá, tak bílé, jestli je modrá, tak modré.
Nakreslím kolečko
Snížím barevnou hloubku (256 nebo 16 barev), bez ditheringu
Vyberu barvu, která bude průhledná.
Uložím do GIfu nebo PNG
Kolečko s antialiasingem pro bílé pozadí
Zubaté kolečko, bez antialiasingu, pro libovolné pozadí
sutr
Profil
Narážel jsem na jistý nepoměr v Tvém vyjádření - http://literatura.kvalitne.cz/lesk.htm[/i]
Dero
hmm co si napsal je sice blbost, která sem nepatří, ale aspon víme, žes to četl a že jsi "vzdělaný" :-D
Knopi
Profil
Dero: Tak to byl jen takový slovní obrat, který jsem si z názvu zmodifikoval...

Bubák: No shodou okolností mám přechod na pozadí a na něj chci vložit na stránce ono zmiňovné kolečko...

Tak, díky všem. Zkusím to...
Dero
Profil
sutr: Vím, že na mě máš pifku, ale prosím neobtěžuj tím tohle fórum. Pokud chceš, v profilu mám uvedené své ICQ UIN a snad i mail, můžeš mi spílat od rána do večera.


Knopi: Promiň, netušil jsem - byl to ďábelský obrat. :o)

Jinak abych nebyl zcela offtopic - jak v IE zprovoznit alfa kanál PNG - http://koivi.com/ie-png-transparency/
Knopi
Profil
Dero: V pohodě, mě je to jedno.... Nějak to vyřeším, Pokud vím, tak filtry a podobný prkotiny fungujou jen v IE a tím, že i ten alfa kanál, tak to udělám jinak..., ale díky.
Bubák
Profil
Knopi
Dal jsem tady schválně na šedé pozadí kolečko pro bílé pozadí, menší odchylku barev oko nepostřehne, můžěš pouřít barvu, která je uprostřed místa, které zadírá kolečko.

Můžeš použít ve PS přechod jako pozadí a pak ještě "vyrobit" masku pro průhlednost. Přesný postup se mi nechce popisovat.

PNG s průsvitností (to je ten alfa kanál) nemusíš zavrhovat, moderní prohlížeče průsvitnost umí a aby ze to správně zobrazilo i nejpoužívanějším prohlížeči, použije se "šílený" microsoftí filtr.
Poloprůhledné PNG v Exploreru
rob117
Profil *
neporadi prosim nekdo jakej program mam pouzit pro nastaveni alfa kanalu u PNG?? predem dik
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0