Autor Zpráva
aldin
Profil *
Ahoj,

Jak mam zprostředkovat registraci domeny jine osobe? Potřebuji editovat DNS ... - což jsou věci které po někom komu jsem právě dokončil stránky chtít nemohu.

U nejakeho registratora: treba domena.cz.
Vyplnim moje fakturacni udaje, vyplnim udaje vlastnika vcetne jeho datumu narozeni.
Pak to po mne chce souhlas s pravidly registrace. .... Mam se budouciho majitele domeny zeptat emailem jestli souhlasi z pravidly viz url: bla bla bla. A az mi odpovi ze jo, tak to v tom administracnim rozhrani podepsat jeho jmenem za nej?

Diky
quinux
Profil
aldin
IMHO pokud chce doménu tak s pravidly souhlasit musí, takže mu je můžeš dát pžřečíst už teď (na webu je někde najdeš). Pak to registruj na jeho údaje (s jeho souhlasem samozřejmě).
ald
Profil *
> IMHO pokud chce doménu tak s pravidly souhlasit musí, takže mu je můžeš dát pžřečíst už teď (na webu je někde najdeš). Pak to registruj na jeho údaje

to je samozrejmost - stalo se

> (s jeho souhlasem samozřejmě).

Tim myslis podepsat to za nej jeho jmenem, nebo aby to odklepnul primo on osobne?

Za zady mi nestoji, a aby ke mne jel zmacknout Enter na pocitaci - to to muzu udelat zrovna ja. Kdyz vim ze souhlasi.

Tam se totiz pise neco v tomto duchu:

Prohlasiji jak slunce jasne, ze jsem opravnena osoba sohlas ucinit, zackrtnu policko, podepisu se.
- Proto je mi blbe to odklepnout za nej.
quinux
Profil
ald
Myslím, že se v tom moc pitváš. Prostě mu to dej přečíst a upozorni jej, že pokud s tím souhlasit nebude tak doménu mít nemůže. Pokud se snad bojíš, že by ti někdy v budoucnu chtěl dělat nějak problémy, že jsi to podepsal bez jho souhlasu vem si s sebou nějakého plnoletého svědka.
nothrem
Profil
Nebo ty pravidla vytiskni a pošli mu je (třeba faxem) ať je podepíše ručně a nech si to jako důkaz ;)
ald
Profil *
Takze po odeslani neceho takoveho - vi dale a obdrzeni kladne odpovedi, to podepisu u registratora jeho jmenem za nej. (Ano/Ne)

Pro dokončení registrace jsem povinen vyžádat si váš souhlas s pravidly registrace:

http://domena.cz/pravidla/pravidla_registrace_2006-01-01.pdf
Důležitý je především bod 3. Registrace doménového jména.

Doména: $$$$$$$$$$
Majitel: $$$$$$$$$$$$$$

Souhlasíte s pravidly registrace? ...............
(bez vašeho souhlasu nemůže být doména zaregistrována)

Registrátorem je $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$.

Za sprostředkovatele registrace: $$$$$$$$$$


Jde o princip jakym se to dela. Nechci nest jakekoli, bit sebemensi riziko za pouhe zprostredkovani registrace.
ald
Profil *
nothrem:

registrace, prodlouzeni, zmena verze pravidel - to by ze me byla za chvili tiskarna.

Jde o to jak se to bezne dela, jak to delate vy, jak to dela ten co na svych strankach napise: "zaridime registraci domeny" - a registrator to neni.
quinux
Profil
ald

Napadla mě ještě jdna věc. Pošli mu prostě pravidla a tím to hasne. Když mu registruješ doménu tak to registruješ na něj, uvedeš tam i jeho mail. Tím mu příjde na mail nejen faktura, ale navíc ještě jednou odkaz na pravidla a ve chvíli kdy fakturu uhradí je v podstatě jeho problém, že si pravidla nepřečet. Ale myslím, že je to úplně jedno, nevěřím, že ty pravidla bude číst, protože pravidla, nápovědu a licnce nečte nikdo. ;o))

PS. změny pravidel budou chodit na jeho mail takže to už si bude potvrzovat sám.
ald
Profil *
on to plati mne, ja to platim registratorovi. v jedne fakture ode mne plati: vytvoreni stranek, domenu (kterou mu zaridim u registratora), hosting (ktery objednam u dodavatele hostingu). Asi se budu muset do budoucna stat subregistratorem, tj. ale az po 20 registrovanych domenach, nebo pri slozeni nejake zalohy. Zatim to budu delat tim emailem, ano to asi staci - ja to taky moc necet.

Faktura od registratora prijde pouze mne - kdyz jsou fakturacni udaje vyplneny na mne. Jemu by melo chodit od registratora potvrzeni pravidel pri prodlouzeni a souhlas se zmenou zaznamu v CRN, pokud bych je menil.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0