Autor Zpráva
Kámoš
Profil *
Ahoj, prosím Vás, mám v menu zhruba 6 odkazů na hlavní sekce na mém webu, přičemž každá sekce má jinou barvu nadpisů 2. úrovně. Jaké názvy ty sémantické bych měl zvolit pro názvy tříd? Když bych to chtěl jednou změnit, ty barvy, nebo kde se to dočtu? Děkuju
nothrem
Profil
Proč to nenazveš přímo jménem té sekce?
<ul class="menu>

<li class="uvod">Úvodní slovo
<li class="download">Ke stažení
<!-- atd -->
</ul>

---------
/* Css */
.menu {...}
.menu li {...}
.menu .uvod {color:#00f}
.menu .download {color:#0f0}
/* atd */
Hugo
Profil
IMHO nazvy trid nemaji se semantikou nic spolecneho.

Pekne info o semantice na webu je tady
http://www.semantika.name
mikeCz
Profil
Asi jsem úplně nepochopil tvůj dotaz, ale obecně si pro názvy tříd můžeš volit názvy jaký chceš
ajinek
Profil *
včem mi pomuže semantika?

SEO? nebo nějaké výhody?
tiso
Profil
Skús takto: pre každú sekciu nastavíš pre body class="sekcia" a potom sa na odkazy budeš odkazovať cez body.sekcia h2
Kámoš
Profil *
mikeCz: Tak jedině s tebou souhlasím částečně, jinak bych řekl, že všichni jsou tak trochu mimo mísu. Třída by měla mít "sémantický název", s čím je sémantika hlavně spjata je jednoduché příslový:

"Není značka jako značka" Tak jako se má použít npaříklad tabulka pouze na "datový obsah", tak třídy mi měli mít také sémantické názvy. Příklad více barev u "strong" žlutá, třídu asi nenazvu žlutá, protože pak všude budu mít žlutou a co když to jednou budu chtít přepsat na červenou..., proto by se měli volit sémantické názvy tříd. Jen jsem o tom slyšel, proto se ptám..., samozřejmě jsem také názoru, že každý může zvolit cokoliv, hlavně,že se v tom vyzná...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0