Autor Zpráva
siki
Profil *
do logu mi to hlásí furt chybu

$db->query("SET character_set_client=cp1250");
$db->query("SET character_set_connection=cp1250");
$db->query("SET character_set_results=cp1250");

co mám dát místo cp1250 ?
Peca
Profil
Lepší by bylo napsat, jakou to hází chybu. cp1250 je v pořádku. Teda aspoň v případě, že to server podporuje.
Anonymní
Profil *
To musíš vědět ty v jaké znakové sadě máš vstup a výstup.

win1250 , iso-8859-2, utf-8 atd.
Leo
Profil
"do logu mi to hlásí furt chybu "

A jakou nam neprozradite? Leo
siki
Profil *
You have an error in your SQL syntax near

kde zjistím v jaké znak. sadě mám ten vstup a výstup? v phpmyadminu asi že? kuknu tam : -)
siki
Profil *
zkusilsem jinší znak. sady a furt to hlásí :- / do logu tu chybu,

nevíe jak zjistím jaká je ta zprávná?


diks
krteczek
Profil
siki skopiruj tu celou hlášku te chyby ne jen kousek, duležite je to za tim near, to znamena kde ta chyba začíná
siki
Profil *
2006-07-12 18:38:56 SET character_set_client=cp1250 You have an error in your SQL syntax near 'character_set_client=cp1250' at line 1 0 s
jozob
Profil
siki
Skús namiesto všetkých troch dotazov tento jeden:
SET NAMES 'cp1250'
stepanek
Profil *
Dovolte mi připojit svůj dotaz:
Na serveru je mysql 3.23.47 , stránku mám v utf8, tabulku také v utf8 (data), zde je to v pohodě.
Problém č. 1
Zároveň, ale potřebuji číst data z jiné tabulky, která je v ISO-8859-2.
Samozřejmě mi to místo českých znaků vrací "?". Zkoušel jsem různé nastavení SET charset, která na těchto stránkách byla uváděna, ale bez výsledku (asi za to může verze mysql). Nevěděl by jste nědo řešení ?
Problém č.2
Data z tabulka, která je v utf8, mi to třídí česky špatně.
"Č","ě". ... je až na konci abecedy. Opět je na vině verze mysql, nebo je i pro toto nějaké řešení ?
krteczek
Profil
stepanek: taktady je problém nejspíše právě v _zastaralosti vaší mysql (myslím že u verzí před 4.1 byly nějaké problémy)
skusil bych přímo pro vytažení dat z té vaší iso tabulky nastavit SET ("NAMES 'iso8859-2'"); pro ten konkrétní dotaz.
Kajman_
Profil *
Zároveň, ale potřebuji číst data z jiné tabulky, která je v ISO-8859-2.

Před 4.1 leda prohnat výsledek v programu, který data cucá. Třeba přes iconv.

Data z tabulka, která je v utf8, mi to třídí česky špatně.
"Č","ě". ... je až na konci abecedy. Opět je na vině verze mysql, nebo je i pro toto nějaké řešení ?


Před 4.1 nelze v mysql české řazení nastavit. Občas se dělá berlosoupeček, kde se např č nahradí za cz a ch za hz, ale rozumější bude pouvažovat o nasazení nové verze databáze.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0