Autor Zpráva
liják
Profil *
Pls mohl by mi někdo popsat jak se tvoří layout. Přečetl jsem o tom dost ale pořád to nechápu. Nebo spíše bych potřeboval názorně ukázat zdroj nebo nevím. Na mnoha stránkách je psáno vždy něco jiného a já mám z toho hlavu jako kopačák. Děkuji předem všem za ochotu.
tiso
Profil
http://css.interval.cz/layouty/

Popis ako sa robí layout - to je tvrdý oriešok... Metódou "pozriem sa a vidím" Ti asi moc nepomôže, že?
liják
Profil *
no mě by spíše zajímalo jakej je rozdíl mezi pozicováním a layoutem. Layout je návrh nebo rozvržení stránky ne? a pozicování je co? Mě to přijde stejné. Právě v tomhle bych potřeboval udělat jasno. Přečetel jsem si v css pozicování i layoutech a přijde mi to že je to jedna a tatáž věj jen řečena trochu jinak.
Spikee
Profil
liják
Rozvrhnutie stránky môžeš robiť viacerými spôsobmi a jedným z nich je aj pozicovanie.
Anonymní
Profil *
jo, layout je rozvrzeni stranky. to ale muzes udelat nekolika zpusoby, nejrozsirenejsi sou tyto:
1. ramy - zastarale
2. tabulka - zavrzene
3. tzv. CSS layout, to jsou ale v podstate 2 dost odliste zpusoby:
3a. skladani bloku vedle sebe - vlastnosti float a clear - vhodne pro tzv. sloupcove layouty
3b. pozicovani "napevno" - position:absolute - vhodne pro neobvykla rozvrzeni, nebo na rozrezani graf. navrhu "na pixel presne"
hlavne se snaz vyhnout pre<div>ovani kodu!
liják
Profil *
Díky moc :)

#levypanel
{
float:left;
width:150px;
margin:0; padding:0;
background:url("grau.gif") top right repeat-y;
font-size:80%;
}

#pravypanel
{
float:right;
width:150px;
margin:0; padding:0;
background:url("grau.gif") top right repeat-y;
font-size:80%;
}

#stredni
{
margin:0 150px;
background:#dddddd;
font-size:80%;
border: 1px solid maroon;
}

takže tohle je pozicování pomocí css?
Spikee
Profil
liják
Toto je 3a.
tiso
Profil
nie...
Anonymní
Profil *
tiso: co nie?
Spikee
Profil
liják
Pozri príklady:
pozicovani - http://www.jakpsatweb.cz/css/css-design-position.html
float+clear atď - http://www.pixy.cz/blogg/clanky/css-3col-layout/
liják
Profil *
Ajo ajo 3a je tedy nejpoužívanější způsob? Jelikož já jsem rozvrhl stránky pomocí position:absolute a myslel jsem že každý blok jako např.:(levý panel, obsah, pravý panel,...) se pozicuje podle levého horního rohu. Jenže to jsem se asi mýlil, jelikož po určení pozice hlavičky a obsahu se stal pro sloupce nulový bod levý horní roh obsahu. Přesto jsem to nějak sestavil dohromady, ale při vložení obrázku mi to dělalo neplechu. Ale to jsem odskočil. Chtěl jsem se zeptat jaké jsou ještě jiné layouty, když tu se zmiňujete, že 3a je vhodné pro sloupcové layouty.
Spikee
Profil
liják
Môžeš si to dať do niekoľkých stĺpcov (viď 3a), alebo si to môžeš rozvrhnúť "úplne ako chceš" (3b). Lepšie je ale používať float..., pretože, ako si už spomínal, pozicovaný layout sa môže ľahko rozpadnuť.
tiso
Profil
Anonymní reagoval som na otázku od liják-a v príspevku z 19.7.2006 20:17:11
liják
Profil *
takže float jakožto (jestli jsem se dočetl správně) plovoucí prvky jsou "stavební kostrou" celé stránky? do nichž potom umisťuji například <div> ap?
liják
Profil *
a ještě jeden dotaz (promiňte že využívám vaší ochoty ale moc mi pomáháte) proč se při absolutním pozicování layout rozpadá? viz jak jsem psal 19.7.2006 20:28:50
habendorf
Profil
proč se při absolutním pozicování layout rozpadá?

Protože se prostě nedá použít (protože se rozpadá :o)). Abs. pozicování také není na layouty určeno.
liják
Profil *
takže tedy používat float?
Spikee
Profil
liják
Ano
liják
Profil *
Díky moc. Všichni jste mi hodně pomohli. :)
habendorf
Profil
liják: takže tedy používat float?

Víš co je tvůj problém? Že potřebuješ věci slyšet dvakrát a zbytečně třepíš diskuzi. K čemu jsme nakonec prosím dospěli zde: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=30536&foru m=1&page=-1 ?
Podívej se na css vlastnosti float a clear a pak už ti to bude jasné.

Nic ve zlém :o)
liják
Profil *
Však tohle bylo pokračování :) já tam měl problém s těma mezerama v absolutním pozicování a už před tím se mi to zdálo divný když jsem skládal prvky (nebo jak se tomu řekne) proto to musím udělat tedy floatem. Ale ještě se tedy zeptám. Jde do vytvořených floatů dál dávat tabulky ap? Jako já si myslím že jo jen se chci ujistit. :)
Spikee
Profil
liják
Veď vyskúšaj :-)
tiso
Profil
liják
Odpoviem otázkou: A keď napíšem p {color: White;} to ako bude farba písma v odstavci biela?
liják
Profil *
tiso

to je snad barva sloupce ne?
tiso
Profil
liják
No nič, bola to jednoduchá skoro zbytočná otázka na ktorú bola odpoveď áno, tak ako na tú Tvoju... Bohužiaľ to nevyšlo tak ako som chcel a Tebe to nedošlo... Asi som niečo neodhadol správne...
liják
Profil *
Co? p {color: White;} znamená teda co?
tiso
Profil
19.7.2006 22:10:26
liják
Profil *
ajo...už sem to pochopil :)))))))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0