« 1 2 »
Autor Zpráva
liják
Profil *
Zajímal by mě váš názor kolik by jste si vzali za tyhle stránky.

http://www.brabander.cz/
Hugo
Profil
liják

Ani korunu. Jakmile to začalo hrát, tak jsem zdrhl pryč.
liják
Profil *
tam něco hraje?
Hugo
Profil
Když jsem to spustil, tak se ozvalo zazvonění. Ty nejsi autor?
liják
Profil *
Ne nejsem. Ale budu dělat pro jeden hotel a majitel to chce tak nějak podobně, samozřejmě bez zvuků. A nevím kolik si říct. Plus tedy tam chce virtuální návštěvu hotelu, což si myslím že pro mě bude dosti velkej vořech.
tiso
Profil
Podľa mňa by si si z tej stránky žiadny príklad brať nemal... Potrebuješ spraviť stránky na ktorých sa ľudia budú cítiť príjemne a kde nájdu to čo potrebujú vedieť... Design zameraný na návštevníka...
Plaváček
Profil
Platí jedno základní pravidlo. Platí všeobecně a už asi čtyři tisíce let. Za svou práci si řekni tolik, kolik je ochoten zákazník zaplatit. Funguje to.
liják
Profil *
OK :)
jozob
Profil
Plaváček
Čo ak zákazník nie je ochotný zaplatiť čiastku adekvátnu k hodnote práce? ;o)
jozob
Profil
BTW: ten problém je tu už asi štyri tísice rokov
krteczek
Profil
jozob: to je sice pravda ale vždycky taky platilo za málo peňez málo muziky...
peta
Profil *
jozob Viz Plavacek, tak mu zadnou praci neodevzdej a s naprostym klidem rekni nashledanou :) Bud ma rozum a o cene se nebude prilis dohadovat, pokud je vicemene rozumna nebo bys zbytecne ztracel cas a rozciloval se... Mas lepsi veci na praci.

liják
Tak na te strance je hodnotna grafika a mozna, ze se rozbaluje menu. To ostatni je tam celkem uplne na nic, viz Hugo. Vyjmenoval bych ti asi 30-100 veci, co je tam podle mne spatne, pocitanje legrackou, ze ma cele menu o classovane, idkyz je to podle mne zbytecne, konce takovou vec ijako citelnosti, ...
Co se tyce hudby, netusim, asi nejaka Flash nesmysla, nastesti flash mam vypnuty, takze zadne data navic.

Cena, tak vem si, ze dneska v podstate nidko pod 50/hod nejde, brigada lze i 30 (cili student). Odhaduji, ze nejak rozumne udelat presne takove stranky s prepinanim jazyka a tak, vy zabralo 3-5 dni, cili asi ten tyden (pokud neudelas kopii z tohoto, to pak nas do 2 dnu) Cili cena 1 = 30x8x(3 az 5) 700-1100
Normalne, jako prace, v podstate 100/hod, cili 3x tolik, 2100-3300
A kdyz se ti zda, ze to dost umis a bylo by to o dost lepsi, lze rici i 200/hod, pripadne za nejake spesl graficke zpracovani, to v podstate asi muzete delat 2, tam i 250 a vic.
videl jsem kdesi na inetu cenu 450/hod
Petr Stanicek, pixy@pixy.czovi (meta name="author") bych nedal ani korunu, za to jak zmrsil
http://www.micr.cz/
Ty stranky jsou v postate nepouzitelne a maji reprezentovat. V podstate maji ukazat, ze informatika u nas je jeste v plenkach :)
peta
Profil *
liják Jo, ale proti tem strankam
http://www.brabander.cz/
jsou ty stranky 100 a 1. Ackoliv po graficke strance a ruznych dalsich vecech dost pokulhavaji, treba mne se ve FF zobrazuje kazde menu uplne jinak.
urcite bych volil stavbu kodu podobnou micr.cz a grafiku z brabander.cz
quinux
Profil
peta
IMHO za 30kč na hodinu, bych ani nevstal z postele a za 50 Kč bych se možná odkryl. ;o)
jozob
Profil
peta
Za 30Kč/hod. robia skladníci, poskokovia na stavbe a pod. Webdesign je predsa hodnotnejšia práca. (niežeby som mal niečo proti ľuďom, ktorí robia manuálnu prácu -- sám ju rád robím a to aj zadarmo (BTW: viete aký je to krásny oddych pri rúbaní dreva poriadne ostrou sekerou?), no webdesign má oveľa vyššiu TRHOVÚ hodnotu, preto sa nedá porovnávať ani "brigádnicky" webdesign s bežnou brigádou).
tiso
Profil
peta
Asi ešte nechápeš dosť veľa vecí, takže na Tvojom mieste by som sa do pixy-ho neobúval... Ujasni si aký je jeho rozsah práce a potom kritizuj...
jozob
Profil
peta
Jo, na to, o čom hovorí tiso, som zabudol. Takže, keď si tak rád čítaš metadáta, čítaj si ich poriadne.
Code & CSS: Petr Stanicek, pixy@pixy.cz
llook
Profil
jozob
Nevím jak v SK, tady skladníci-brigádníci berou 60 - 80 Kč/hod (stálí zaměstnanci i víc) a nekvalifikované práce ve stavebnictví jsou na tom podobně. Za 30 Kč ti nebudou polykat prach na stavbě snad ani Poláci... Tak malou mzdu nemaj ani ženský u pásu.

Webdesign je už trochu odborná práce, na tu musí mít člověk něco v hlavě, strávit bezplatně spoustu hodin studiem a investovat do vybavení. Od toho by se měla odvýjet i ta cena.
jozob
Profil
llook
No, u nás je také minimum niečo okolo 50Sk/hod. O 30tich korunách hovoril peta, tak som reakciu prispôsobil na jeho ceny. :o)
Jay Jay
Profil
quinux : Ne každý je nechutný zbohatlík, který má příležitosti všude kde chce. Ale je mi jasný, že bys radši chcípl hlady, než abys šel dělat někde za 30Kč/hod.
Dero
Profil
Jay Jay: Nesouhlasím. Každý má příležitost si určitým způsobem zvýšit kvalifikaci v oboru, který ho baví. Když je příliš líný vyvinout jakékoliv úsilí či trochu riskovat, potom ať si pracuje za minimální mzdu. V opačném případě je jen dobře, když dokáže svoji práci náležitě ocenit.

Já s quinuxem souhlasím, pokud na sobě někdo ve webdesignu tvrdě dře a něco dokáže, tak ho částky, které nastínil peta, přinejlepším rozesmějí. Kvalitní webdesigner si na hodinu řekne nikoliv 30kč, ale minimálně desetinásobek. Hodinová odměna předních expertů se často pohybuje ještě mnohonásobně výše. To je taky důvod, proč se webdesigneři platí většinou od projektu a ne od hodiny.

Člověk nemusí být zbohatlík, stačí, když něco umí opravdu dobře. Já bych taky kvůli práci za 30kč na hodinu z postele nevstal (a narozdíl od quinuxe to myslím smrtelně vážně), nerušeného spánku si cením víc. Na druhou stranu mi nedělá problém se o půl paté jít podívat na překrásný úsvit - mám jinak uspořádané životní hodnoty. Nemyslím si, že jsem proto zbohatlík.
thingwath
Profil
Třicet korun je opravdu děsně málo za cokoliv. Ale padesátikoruna už je v naší praktickyvsi na brigádu výdělek až dobrý. To samozřejmě nemá souvislost přímou souvislost s tématem. V tomhle případě bych ale opravdu nepočítal peníze jenom od hodiny práce, taky to ani nemusí být jediný (někdy ani hlavní) náklad.

Cena na hodinu je v tomhle případě trochu jeté měřítko pokud se tím živíte. Dobu kdy si vyřizujete administrativu, sháníte zákazníky, jednáte s nimi a podobné, tu vám nikdo neplatí, ale dělat se to musí. Takže nemůžete takto srovnávat se zaměstnancem.
Jay Jay
Profil
Dero : Desítky tisíc dětí už od malička musí makat, aby přežili další den a co by kua dal za takových 30Kč/hod.
jozob
Profil
Jay Jay
Tým, že budeš robiť za 30Kč im nepomôžeš.
Jay Jay
Profil
jozob : Fakt :-O To sou mi novinky :-O Ne, tohle není možný...
quinux
Profil
Jay Jay
Nejsem zbohatlík, ale za 30 Kč na hodinu jsem dělal brigády před 11 lety. Dnes brigádníci berou min 45 Kč na hodinu. Klasická práce se pak pohybuje od 70 Kč na hodinu. Webdesign není, ale jen tak nějaká práce na kterou nepotřebuješ žádnou kvalifikaci, takže cena za práci musí být výš.

jozob
Skladníci za 30Kč/hodina? Na slovensku teda máte platy;o) Skladník je taktéž kvalifikovaná práce, dnes již většinou skladník bez průkazu na VZV a znalosti práce s počítačem práci nenajde. V mém minulém zaměstnání skladníci brali něco kolem 100 Kč/hod.

Dero
a narozdíl od quinuxe to myslím smrtelně vážně
Já to taky myslel smrtelně vážně :o)
jozob
Profil
quinux
No s cenou som to nemyslel úplne doslova. Neviem, aké ceny sú v tejto oblasti, len som reagoval na petu.
hany
Profil *
hmm zajímavé, když dá 30.000,- tak budeš spokojenej ne ??
Anonymní
Profil *
ucák ne ??
kořen
Profil
když už tady řešíte ceny stránek, zajímalo by mě, kolik peněz chtít za stránky jako je např http://zena.cz ....
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0