Autor Zpráva
Baraka
Profil *
Ahoj, měl bych takový začátečnický dotaz, ale na druhou stranu si myslím, že to nedodržují možná i zkušení borci. Jak by prosím Vás měl být zapsán název stránky, který se sklaádá ze dvou slov popřípadě z více...

honza chalupa.php
honzachalupa.php
honza_chalupa.php
honza-chalupa.php

Abych řekl pravdu, tak nemám vůbec ponětí, co je správně a jsem si jist, že je to možná důležité i pro vyhledávací roboty...

Děkuji za odpovědi, doufám těch znalých ve svém oboru...
Hooonza
Profil *
V názvu souboru bych nepoužíval mezery ani diakritiku, různé prohlížeče si jméno vyloží různě po svém a výsledek je, že někde (MSIE) budou nefunkční odkazy. Nedávno jsem to řešil.

H.
djlj
Profil
Pravděpodobné máš na mysli název souboru, ne stránky. Správně je honza-chalupa.php.
Baraka
Profil *
A co třeba obrázky ještě? Například název

tatana moravcova
nebo
tatana_moravcova
Mistr
Profil
Baraka
tatana moravcova
Takhle určitě ne, protože máš v názvu mezeru, což není dobré.

Já osobně bych se nebránil nazvat to například:
moravcova
tatanamoravcova
tatana-moravcova

Ovšem možná kolegyně a kolegové přijdou na ještě vhodnější variantu.
lopik
Profil
ja by som to riesil asi takto:
tatana_moravcova
djlj
Profil
tatana_moravcova
To by ale vyhledávač bral jako jedno slovo. Napíšeš-li tam ale pomlčku, bude to brát (správně) jako dvě slova.
ninja
Profil
Podrtzitko bych nedoporucoval, radeji pomlcku nebo dohromady.

1. Podrtzitko, pokud je text podtrhnuty, neni u nekterych fontu videt.
2. Vetsina vyhledavacu slovo_slovo chapou jako jendo slovo "slovoslovo"
3. Hodne uzivatelu nedokaze (nebo nemuze) podtrzitko napsat.
Baraka
Profil *
Díky všem...
llook
Profil
ninja
Přesněji: chápou to jako jedno slovo "slovo_slovo"
Bubák
Profil
Co to udělá, když použiji tečku, sice to funguje ale neviděl jsem to používat, mimo klasického jmeno.prijmeni@atzijespam.cz
Třeba hezky.obrazek.jpg jsem nikde neviděl, jen jednou složku, co se jmenuje cak.cb a do ní "narvaný" web.
llook
Profil
Bubák
Myslím, že vyhledávače by s tečkou mít problém neměli, ale pro lidi to je nezvyk - skoro nikdo to nepoužívá.

Btw tohoto nezvyku využil tvůrce jednoho worma, když k mailu prostě přiložil soubor www.myparty.yahoo.com - spoustu lidí vůbec nenapadlo, že klikat na soubor s příponou COM není bezpečné. :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0