Autor Zpráva
Bobulka bambulka
Profil *
Proč píšu sem? Zaprvé mi přijde, že autoři stránek toto nedodržují a je to prakticky na každé sstránce jinak, tak aby bylo na srozuměnou...

Zápis datumu:

18.7.2006
nebo se to píše s mezerou?
Takto: 18. 7. 2006

Mě osobně přijde s mezerou správně, ale úplně jsem popletený z tohoto zjištění na webových travnatých stráních...
habendorf
Profil
Bez mezery.
Aesir
Profil
Správný tvar je samozřejmě s mezerou za tečkou, popřípadě za názvem měsíce.
llook
Profil
Nějaká mezera se tam dělá, teď si ovšem nejsem zcela jistý která mezera.
WanTo
Profil
18.7.2006
18. 7. 2006
18.7. 2006
18. 7.2006

Nejlíp vypadá třetí možnost, tedy s mezerou před rokem. Co je správně, to nevím.
Aesir
Profil
llook:

Měla by to být zúžená nedělitelná mezera  .
Bobulka bambulka
Profil *
Tak už jsem to zjistil a sami vidíte, že velká spousta z Vás si nebyla vůbec jista, nebo tipovala...

Správně s mezerami za tečkou: 18. 7. 2006
habendorf
Profil
Nemůžu si pomoct, s mezerami se mi to nelíbí.
Bobulka bambulka
Profil *
Mě také moc ne, ale je to bohužel tak. 6. června 2006 je s mezerami, stejně tak s čísly. Zjistil jsem si to ve slovníku...
Acci
Profil
Další častá chyba je špatné psaní času: správně se píše 12.24:36. Tedy oddělovač hodin a minuj je tečka, minut a sekund je dvojtečka.
WanTo
Profil
Není vlastně jedno, jak se to napíše, když to vypadá pěkně?
Acci
Profil
WanTo
IMHO je právě nejpěknější druhá správná možnost, ostatní mi připadají jako nějaké patvary.
ah01
Profil
Zcela korektně by tam měla být zúžená mezera, jak píše Aesir, to je ale díky jednomu nejmenovanému prohlížeči nepoužitelné. Takže další správnou možností v pořadí je použít   za (!) interpunkcí (tečkou).

Viz mnoho textů na webu, např. http://interval.cz/clanky/webdesignerovy-poznamky-z-typografie/
Bobulka bambulka
Profil *
Acci: S tim časem to je už ale velkej extrém, protože ono to srpávně je jak říkáš, ale opravdu to vypadá už hodně divně. Já bych chvíli bloumal, navíc některé hodiny se prodávají bez sekund, že ta dvojtečka bliká po sekundě, takže tam je to uváděno jako hodiny : minuty.

Osobně si také myslím, že každý na webu pochopí 12:26 více, ale to už jsou názory. Já i přesto, že toto vím, tak to píšu jinak...
thingwath
Profil
Dvojtečka je myslím zvyk na západ odsud, nicméně, asi bych používal ji. Nikdo dnes nepíše 12:15 ve významu dvanáct minut a patnáct sekund. 12:15:45 je naproti tomu celkem srozumitelné, čekám, že většina lidi bude tak jako já předpokládat hodiny, minuty a sekundy (co také jiného).
toutatis
Profil *
tak třeba 12:15:45 = 0,017777777777777777777777777777778 :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0