Autor Zpráva
Brambory
Profil *
Může být komentář uvnitř v kudrnatých závorkách?

#foot {
clear: both; /* ukonceni obtekani */
}
Timy
Profil
jo
Brambory
Profil *
Timy: Díky a ještě tupá otázka. Nechci mít vidět počítadlo od TOPLISTU. Když mu dám display: none; , neni to nějak proti jejich pravdlům? A bude mi to počítat vůbec? Když vlastně nebude vidět...
Timy
Profil
Brambory
jo bude, ale pro sichr to spíš vypozicuj někam do háje (top:-10000 nebo tak něco) než to skrývat úplně.
mylan
Profil
Toplist má predsa aj neviditeľné počítadlo. Priesvitný 1x1 pixel... Stačí si vygenerovať kód.
Brambory
Profil *
Timy: Proč myslíš? Vždyť ono je to v podstatě to samí, akorát jeden způsob odlétne a druhý zmizí..., já mezi tím nevidím rozdíl. :-)

mylan: To vím, ale bez stylů bude vidět čtvereček a já jsem děsnej detailista... :-)
mylan
Profil
nejaký štvorček napríklad úplne na konci dokumentu o veľkost 1x1px ti vadí? No, hmmm. To si naozaj prehnaný detailista :-)))
Brambory
Profil *
mylan: Bohužel jsem, ale myslim, že to není na škodu. Například, když jsem začínal, tak jsem si vypnul hezkou stránku bez stylů a právě tam byl ten čtvereček, nevěřil bys, jak dlouho jsem nad tim dumal co to tam je. :-) Vem si takovýho chudáka, kterej tvorbě webu vůbec nerozumí a má možnost se na stránky dívat pouze bez stylů a najednou tam uvidí ten čtvereček, zak na něj určitě začne klikat, pak koukat a určitě si bude říkat co to je!!!! :-) Tak proto, je to docela srandovní...
Plaváček
Profil
Jenom doplním, v CSS komentářích se vyhněte používání diakritiky, občas se můžete dočkat zajímavých výsledků. Více zde http://www.vitdlouhy.cz/weblog/2005/02/kouzelny-msie-bug.php
Bubák
Profil
Brambory
Když dáš obrázku display: none;, tak Opera ho nenačítá.

Použij:
visibility: hidden; /* zneviditelneni */
position: absolute; /* vytrzeni z toku dokumentu */

Pozicovat mimo dokument považuji za malou prasárnu
Timy
Profil
Bubák
Pozicovat mimo dokument považuji za malou prasárnu
Pročpak?
Dero
Profil
Pozicovat mimo dokument považuji za malou prasárnu

Některé obrazové čtečky logicky na svůj výstup neposílají skryté (display: none) a neviditelné (visibility: hidden) prvky.

Z hlediska přístupnosti je někdy pozicování mimo dokument jediné prakticky funkční řešení.
Plaváček
Profil
Dero

A ještě doplním, že některé čtečky ovšem zcela logicky na svůj výstup posílají i display:none prvky, viz David Špinar http://pristupnost.nawebu.cz/weblog/blogpost.php?post=53 a pozicování mimo dokument je v odůvodněných případech, jak hlásá Dero, optimálním a také jediným řešením a není důvod ho zavrhovat.
Bubák
Profil
Dero, Plaváček
To jsem nevěděl, díky za info.
LordOfEtheria
Profil *
sám som mal problém s komentármi v CSS
No je to takto s tými komentármi - mam to experimentmi vyskúšané:
- oplatí sa prvý komentár v CSS označit takto // komentar
, ale všetky ostatné dávať takto: /*komentar1*/ text; /*komentar2*/
- nedavajte prvý komentár v css v /* */ može to zmršit text
, ale ak to spravíte tak, ako som popisoval, nemal by nastať žiadny problém
- zdá sa to byť trošku na hlavu postavené, ale funguje to (a to je podstatné :)
- odporúčam (čo asi viete, ale pre istotu): nepreháňajte to s komentármi v CSS,
t.j. ak nemusíte komentáre v CSS nepoužívajte
LordOfEtheria
Profil *
ešte malá zmena :) používajte komentáre len v /* */ - stále, zistil som, že som sa mýlil, práveže komentáre v // poškodzujú text (zužujú medzeru margin alebo padding)
mata
Profil
LordOfEtheria
- v CSS je povolený jen komentář /* text komentáře */, komentář za // v CSS neexistuje
- jak výše uvádí plaváček je rozumné v komentářích nepoužívat diakritiku a další "exotické" znaky

t.j. ak nemusíte komentáre v CSS nepoužívajte
V rozsáhlejších stylopisech, kde se sem tam objeví nějaký workaround, hack apod. je naopak vhodné komentáře používat!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0