Autor Zpráva
Kell
Profil *
Mám problé v php vkládám do stránky menu a prostřední stránku.
Potřebuji aby se mi když kliknu na odkazu v menu tak se mi zobrazila vybraná stránka v pravo od menu.
Dřív sem to dělal stylem <iframe url="xxx.htm" name="okno> a pak <a href="xyz.htm target="okno>xyz</a>
ale v php si nevim rady jak donutit ten odkaz otevrit se v pozadovanem miste na strance.
Mam to tam normalne vkladany.
<?php include "./lista2.php" ?>
Pls pomozte.
kaxr
Profil *
PHP je od toho PHP, ze to dynamicky generuje stránky. Takže už nemáš 2 stránky, ale len jednu, ktorá môže byť poskladaná z viacerých cez include, ale výsledok je len jedna stránka. Ak to chceš robiť tak ako píšeš, tak potom tam daj

switch($stranka):
case "1":
include "./stranka1.php"
break;
case "2":
include "./stranka2.php"
break;
case "3":
include "./stranka3.php"
break;
endswitch;

Potom sa mozes z lista2.php odkazovat index.php?stranka=1, index.php?stranka=2 a index.php?stranka=3

Ale osobne nedoporucujem. Raz som mal spravenu proceduru cez include a na hostingu zakazali. Tak som tam dal require a aj to casom zakazali. Zeby kvoli bezpecnosti???
Meldo
Profil
kaxr
Zakazali include a require??
Kell
Profil *
Sakra nak mi to nejde furt mi to pise chybu na nakym radku :(
Ja s php este neumim zatim sem delal tak maximalne nahodnou generaci obrazku nebo heslo.
Jo a include sem pouzival na strance dlouho a nezrusili mi to.
Kell
Profil *
Odkazuje mne to na radek kde je prvni break;
koudi
Profil
Zakázat include a require? Jedny ze stěžejních funkcí PHP? No nevim. Co to bylo za hosting prosimtě? (nebo jestli jsi to spíś nějak nepoplet)
krteczek
Profil
bych tipnul že se jednalo o spuštění safe_mode a dotyčný měl stránky rozházené po ruznych adresářích.
lepší než switch je použití pole
$str=array("nazev-stranky" => "adresa-stranky.inc.php","nazev-stranky1" => "adresa-stranky1.inc.php");
if(array_key_exists($_GET['stranka'], $str)===true)
{//zobrazení stránky}

krteczek
Kell
Profil *
Hm, stejne mi to nejde :(
Asi to budu muset udelat v iframe :(
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0