Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Má cenu učit se/projít si Chamurappiho "webylon". Nějak jsem vůbec nepochopil o co tam vlastně jde, pač nevim co to je W3C a nedočetl jsem se to. Je tam toho opravdu hrozně moc a prošel jsem si jen pár věcí, ale prostě mi to přijde nepřehledný a samé přirovnání a zvláštní nadpisy, že pro laika jako jsem já to je naprosto k nepochopení. Jenže bych to chtěl pochopit, alespoň částečně na webu dodržovat, ale přijde mi to v jeho podání moc složité a jak už jsem řikal z těch sloganů tam důležitost není vypíchnuta, ale je to zcela můj názor, takže nikoho nechci naštvat. Není to někde podáno lehčí formou, než z dob starého Říma...?
thingwath
Profil
Ch. je ještě o něco (něco málo) starší než starý Řím.
Fnesveda
Profil
Tak asi dvakrát:-)
na jakpsatweb.cz je popsáno všechno skvěle
Petulka
Profil *
Tady na jakpsatweb, co přesně mám hledat. Také bych se na to mrkl...
habendorf
Profil
Má cenu učit se/projít si Chamurappiho "webylon".
Jo, má.

Není to někde podáno lehčí formou, než z dob starého Říma...?
Chamurappi a Řím? To si děláš srandu :o) To se má k sobě jako Caligula a Mezopotámie.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Anonymního, tedy asi Petulku:
Má cenu učit se/projít si Chamurappiho "webylon"?
Konzumovat mě na lačno asi není úplně dobrý nápad, ale věz, že jediným smyslem těch článků je, aby si je někdo přečetl a strávil.

pač nevim co to je W3C
To je taková vepřice s téčkem uprostřed. Nejvíce o ní píšu v té červené části, která je dle některých červená přespříliš.

nedočetl jsem se to
Články čísluji. Čím novější článek, tím vyšší číslo. Zpočátku jsem psal více popisně, záměrně jsem rozepisoval i celkem zřejmé a známé věci. Vznik konsorcia je popsán již ve čtvrtém článku, tedy [K.04]. Nevíš-li však o W3C a webových standardech vůbec nic, tak se omlouvám, ale tak širokou cílovou skupinu nemám.

prostě mi to přijde nepřehledný
Jen obsahově nebo i vizuálně? Víš, kam kliknout, a jen nevíš, jak si to vyložit, nebo nevíš kam kliknout a ani tak nevíš, jak si to pak vyložit?

samé přirovnání a zvláštní nadpisy, že pro laika jako jsem já to je naprosto k nepochopení
Symbolika. Tu já rád. Vyžaduje nějaké znalosti z oboru, stejně jako články.

Jenže bych to chtěl pochopit, alespoň částečně na webu dodržovat
To je milé. Já však zatím žádná vlastní pravidla nesepsal, jen kopu hrob špatným částem té vepřice. Něco svého v plánu mám, ale k tomu se dostanu až za dlouho.
Bubák
Profil
Chamurappi
Něco svého v plánu mám, ale k tomu se dostanu až za dlouho.

To jsou u Tebe tisíce let, pokud se nepletu. Nebo jsi výjimečně měřil čas vzhledem k délce života obyčejného smrtelníka?
Dero
Profil
Chamurappi, Bubák

Bezva.

Je noc a na diskusi spolu o ubohém lidství hovoří rezervovaný, čtyři tisíce let starý elegán, a to se strašidlem, pravděpodobným původcem jevu zvaný poltergeist. Jako v pohádce.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Bubáka:
Ále. Proč se snižovat k lineárnímu pojetí času? Podívám-li se do učebnic dějepisu na datum svého narození, vidím rozmezí. U smrti zrovna tak, ale ta musela být rychlá, jelikož si ji zatím nepamatuji.
Brzy = naplánováno. Za dlouho = dosud nenaplánováno.

Reaguji na Dera:
Ha, svědek. Mlýny jsou sice boží, melou jistě, ale děsně pomalu, je tam nuda, takže si už každá rozumná příšera našla nové působiště. Jdi a rozhlaš po okolí, že tu v noci straší. Zvláště XML nástroje nechť se drží dále. Mohli by mít z nás, nedefinovatelných entit, jistou smrt.
Bubák
Profil
Dero
se strašidlem, pravděpodobným původcem jevu zvaný poltergeist. Jako v pohádce.

Na draky, hekaly, Mikuláše, čerta, Jěžíška, Santa Clause, dědu Mráze..., věří jen malé děti. V některých rodinách si maminka zdůvodňují svým dětem strašidelné noční zvuky tím, že si v noci hrají na bubáka.
Anonymní
Profil *
Chamurappi:

1) Nepřehledný? Obsahově
2) Nevím kam kliknout, nebo spsíš kde začít?

Jak popisuješ, tak ano, moc nevím jaké jsou základní webové standardy, proto jsem se vydal k tobě, jenže asi pro začátek potřebuji něco lehčího. Prosím odkažte mě...
thingwath
Profil
Dero
Spíš než o elegána šlo o tvrdého vládce totalitního teokratického státu, takže nic moc. Vlastně bych se s ním neměl bavit, dokud nepřijme alespoň listinu základních práv a svobod. Fuj mu.
Čávo
Profil *
Veľmi, veľmi, veľmi dobrý web... Obsahovo aj designovo. Chamurappiho stránka je nabytá informáciami je vidieť že ho písanie fakt baví. Hlavne červená sekcia - najlepšie je to celé čítať od začiatku do konca, ako knihu.
llook
Profil
Anonymní
Asi takhle. W3C je organizace, která vydává různá svá doporučení o tom, jak by se měli dělat weby. Spousta lidí jejich doporučení pokládá za normy a fanaticky propaguje jejich co nejdoslovnější dodržování (protože doslovné dodržování jde někdy pěkně ztuha, třeba u XHTML).
Chamurappiho web je tak nějak o tom, že aktivity W3C webu často více škodí než prospívají. Vypichuje přitom spoustu zajímavých historických souvislostí, méně známé dokumenty W3C apod.

Až tě někdo přesvědčí, že je nejlepší weby psát ve validním XHTML strict a budeš se dívat skrz prsty na weby co neprojdou validátorem, tak bude ten správný čas pročíst si Webylon. :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0