Autor Zpráva
CreaQuora
Profil
Ahoj lidi,

hledal jsem, ale nenašel. Asi je to špatná otázka, ale jak známo, když něco "není", tak se to obzvlášť špatně hledá. Jde mi o to - v rámci jednoho (odborného) webu bude spousta pojmů, které potřebují vysvětlivku (význam slova). Jde mi o to, aby se ten význam napsal někde (slovník pojmů) jenom jednou.

Napadá někoho, jak by se to mohlo řešit?

Díky
BaTeCzKo
Profil
PHP+MySQL. Jednoduchá databáze pojmů. Pojem by odkazoval na položku v databázi nějak takto:
<a href="pojmy.php?vysvetli=deoxyribonuklevoa_kyselina">DNA</a>
Joker
Profil *
Ty vysvětlivky chcete mít dynamicky na straně serveru nebo klienta?
(tj. při načítání stránky vygenerovat vysvětlivky, anebo tam ty vysvětlivky dopsat při kliknutí na něco?)
CreaQuora
Profil
Aha - omlouvám se - snažil jsem se vystihnout stručně podstatu problému a vypadlo mi slovo - jedná se (prozatím) o statický web. U dynamického bych to neřešil, nacpalo by se to tam samo v okamžiku vzniku stránky ...

Takže představa je taková, že by fungovalo něco jako skript, který by si z originálního webu stáhnul obsah a zobrazil ho (jakýmkoli způsobem). Tzn. v původní statické stránce by bylo něco podobného (jako u dynamického), ale odkazovalo by se to na statickou stránku/záložku ... A samozřejmě ještě způsob zobrazení - rozhodně jsem nepočítal s prostým odkazem (byť do nového okna), spíše bublina nebo něco "úžasného" ...

Možná (čím víc nad tím přemýšlím ... tedy téměř jistě) je to blbost a musím si to nechat na dobu, až bude dynamický ...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0