Autor Zpráva
toutatis
Profil *
Mám problém se dvěmi věcmi. Pokud kliknete na tlačitko restaurace stránka problikne což je velmi rušící. Dá se tomuto nějak zabránit.

A druhá věc. Mám v javascriptu uděláno aby se po chvilkách měnili obrázky. Dá se to nějak udělat aby se to nanačítalo tak dlouho?

http://www.uznevim.webzdarma.cz

Děkuji všem mockrát za rady.
Joker
Profil *
Připomínka k příspěvku: správně česky je s jednou věcí, se dvěma věcmi, se třemi věcmi. Jo a měnily obrázky :)

A k webu: první úkol bude zmenšit velikost stránky. Ohledně toho na co jste se ptal je zásadní problém v tom, že přednačítáte obrázky do paměti ještě předtím, než načtete stránku.
Zatímco normálně se Vám načte krátký HTML kód a už vidíte stránku a pak čekáte na ty obrázky, vy v tom JavaScriptu načítáte nejdříve obrázky a kód stránky je až potom. Takže zatímco se načítají obrázky, Vy zíráte na prázdnou plochu a proto se Vám zdá, že se stránka načítá pomaleji.

1. celý ten JavaScript "Fade-in image slideshow script" přemístěte na konec kódu, před </body>.
2. zmenšete velikost těch obrázků

No a potom můžete řešit další problémy, jako třeba že alespoň já v Opeře nevidím ty obrázky celé, ale jenom výřezy. A to menu ve Flashi taky není úplně to pravé.
toutatis
Profil *
velikost stránky mám width:770px a height něco přes 600 ale height je přece jedno kolik je, když se může rolovat nebo se pletu? S tím javaskriptem jsem to udělal tak, že jsem ho hodil do samostaného adresáře, z něhož je načítán. A k těm obrázkům: to je jen na oko. Jsou to jen narychlo ořezané části fotek.
Joker
Profil *
Já myslel velikost stránky jako objem dat, ne šířku a výšku.
toutatis
Profil *
aha jako zestručnit obsah html kodu?
toutatis
Profil *
tak jsem to myslím že dostatečně zestručnil, ale bliká to stále :( http://www.uznevim.webzdarma.cz
Joker
Profil *
Ve velikosti samotného kódu zas takový problém není, největší problém je to načítání obrázků... kód má pár kilobajtů, ty obrázky mají dohromady půl megabajtu Udělejte to jak jsem psal a mělo by se to zlepšit:

1. celý ten JavaScript "Fade-in image slideshow script" přemístěte na konec kódu, před </body>.
2. zmenšete velikost těch obrázků... pokud se mění tři obrázky navzájem, zkuste je udělat menší, nebo něco.
toutatis
Profil *
s tím přemístěním je to v pořádku, tam je problém jak tvrdíte s tou velikostí obrázků. Problém je v tom že tedy kvalitu můžu snížit, ale těch obrázků by tam mělo být kolem deseti, což jistě bude ještě více zabírat. Nemáte na tohle nějakou radu?
toutatis
Profil *
Ty měnící se obrázky však nebudou po celou dobu. Budou jen pod jednou ze sekcí. Objeví se jen při vstupu a potom jen, když uživatel najede, řekněme na "Restaurace" to je ovšem jen příklad.
Joker
Profil *
No, pokud tam chcete měnit 10 obrázků po 200 kilobajtech, těžko něco uděláte s tím, že budete potřebovat stáhnout nějaké 2MB dat.
Tady je jediná rada prostě buď zmenšit počet obrázků anebo zmenšit jejich velikost.
Ještě by šlo ten skript přepsat alespoň tak, aby zobrazil první načtený obrázek a potom načítal ty ostatní.
Já osobně bych ale raději udělal třeba nějakou galerii fotek, než je měnit tímto způsobem. Ovšem to už záleží na Vás.
toutatis
Profil *
Ok. Ale galerie fotek se bude přece načítat taky dlouho.
Joker
Profil *
Ano, objektivně se bude načítat stejný čas, ale subjektivně to návštěvníkovi bude připadat kratší.

Příklad:
Máte stránku, kde se po prvních dvou sekundách objeví text a potom se postupně načte deset obrázků, jeden třeba za pět sekund.
A máte jinou stránku, kde budete 50 sekund zírat na prázdnou bílou plochu a pak se Vám objeví celá stránka najednou.
Objektivním měřením se první stránka načítá 52 sekund a druhá stránka 50 sekund. Návštěvníkovi ale bude nejspíš ta první varianta připadat podstatně rychlejší, protože se během čekání "zabaví" koukáním na už načtený obsah.
toutatis
Profil *
Prosím pomozte. Já se tu s tím trápím už několik dní. Už jsem to totálně oškubal. Nemám tam skoro nic a pořád mi při kliku na jeden z buttonů obrazovka blikne. Prosím moc, pomozte. :(((((((((( http://www.uznevim.webzdarma.cz
toutatis
Profil *
Nikdo neví čím to může být? :(
toutatis
Profil *
Připadá mi že se po každém kliknutí načítá celá stránky a to je asi špatně ne?
toutatis
Profil *
pomozte prosíííííííííííííííííííííím :(((((((
toutatis
Profil *
Tak konečně jsem našel ten kámen úrazu. Bylo to slovem defer="defer". Na snadě je však další problém, a to, že na menu se musí kliknout vždy 2x, jelikož se musí vždy nejprve aktivovat známý rámeček u flash animací ap. Jak tento rámeček odstranit? Už jsem to zkoušel všelikaj. A funguje to, jen když použiji právě defer="defer", ale to zase dělá jiné problémy. Poradíte?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0