Autor Zpráva
Bobulka Bambulka
Profil *
Ahoj, věčných diskusích a polemice o accesskey jsem přečetl již nespočet, ale přesto se musím zeptat. Vím tedy, že používání atributu accesskey se moc nedoporučuje z mnoha důvodů, ale z hlediska té použitelnosti i pro zlepšení těch nějakým způsobem nemocných lidí jsem si řekl proč nějakým opravdu důležitým navigačním tlačítkům tuto možnost uvolnit. Na jaká tlačítka bych to tedy měl umístit, nebo co doporučujete. Písmenka se moc nedoporučují. Číslice v pravé části jsou údajně také k něčemu, tak má to význam?
Bobulka Bambulka
Profil *
Podal jsem to nějak divně, ale kdyžtak bych chtěl slyšet na jaká tlačítka se to opravdu doporučuje, kde to tak nebude zavánět..., díky.
habendorf
Profil
Ruku na srdce, podle mě moc ne.
Nox_lbc
Profil
http://www.vitdlouhy.cz/weblog/2004/02/pristupnost-accesskey.php

Ano! ;-)
habendorf
Profil
Ten článek samozřejmě znám. Ale odpovídal jsem za sebe svým názorem.
Nox_lbc
Profil
Odpovídal jsem proto Bobulce Bambulce ;-)
habendorf
Profil
Taky pravda :o)

Accesskey by měl možná jakýsi význam, kdyby existoval standard pro jeho použití.
Nox_lbc
Profil
to je pravda ... ale tohle se dá nazvat "standardem":

1 domácí stránka
2 přeskočit navigaci
3 verze určená pro tisk
4 vyhledávání
quinux
Profil
Nox_lbc
Nedá, každý acceskey používá jinak. Souhlasím s habendorfem, že v současné podobě je acceskey k ničemu.
Bobulka Bambulka
Profil *
No, ale stejně díky. habendorfe srdíčko mě také z toho bolí. :-) Asi se opravdu nedá moc teď s tim dělat, přitom je to taková škoda. Chtělo by to nějaký daný předpis a bylo by to skvělé...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0