Autor Zpráva
Dino
Profil *
Ahoj, snažil jsem se, ale opravdu snažil jsem se nastudovat podrobně kešování http://www.jakpsatweb.cz/clanky/caching-tutorial-czech-translation.htm l#GATEWAY , aby stránka byla rychlejší a nemusela pokaždé ukládat (objekty, obrázky apod.), ale:

Moc jsem to v přeloženém a přímo naservírovaném článku pod nos stejně nepochopil a dost mě to mrzí. Jako vím o čem je řeč, ale nevím jak to mám udělat doma.

Chtěl bych jen nastavit, aby se mi obrázky (například na pozadí, menu, logo, okraje stránky apod.) prostě uložili/udělali kopii do keše a načítali se z něj na dlouhou dobu té "čerstvosti". Pak bych ještě chtěl, aby tam byli také obrázky v Galerii. Jinak tam žádné objekty apod. věci nemám. Chtěl bych tomu přijít na kloub, ale je to na mě opravdu těžké a potřeboval bych trošku začít s někým.

Apache mám nainstalovaný. Teď jsem tam také nepochopil to, jestli to mám dělat na hostingu, nebo doma na tom Apachy... :-) Slibuju, že se budu snažit, prosím věnujte mi trošku více času. Díky
Leo
Kouknete se v Apachi na mod_expires, ten to resi, Leo
Dino
Profil *
Jak se na mod_expires mám kouknout? Vůbec nevím, kde to mám právě hledat.
Leo
V dokumentaci Apache? :-) Zkuste treba Google. Leo
Knopi
Leo: Už jsem ho našel v modulech, je tam... :-)
Dino
Profil *
Tak jsem tam také mod_expires. Jak mám postupovat? Vím je to se mnou těžké, ale já to vážně sám nezvládnu.
Anonymní
Profil *
Kde ho mám najít? V modules nic nemám.
Anonymní
Profil *
Chtěl bych se zeptat kam se píšou příkazy kešování. Píšou se přímo do html nebo do nějakého externího dokumentu se specifickou koncovkou? Mohl by prosím někdo z vás tu vložit nějakou ukázku vložení kešování? Budu vám velmi zavázán. Přečet jsem o tom docela hodně, ale nějak to zaím moc nechápu kam se to píše.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0