Autor Zpráva
Martin1
Profil *
Ahoj,

na webu jsem objevil weby, které mají na všech stránkách stejné H1 a teprve H2 je skutečný nadpis webu. Co si o tom myslíte? Je lepší používat na každé stránce jiné H1 nebo výše zmíněnou metodu. Používá to i www.dobryweb.cz.

Dík
Martin
Tomik
Profil
<h1></h1> je hned po <title> nejdůležitější pro vyhledávače a SEO, je mu přidělovám určitě dost velký význam a IMHO je správně do H1 dávat nějaký název webu (pokud možno co nejvíce všeobecný) a až h2 atd. rozvíjet téma dané stránky. Pokud člověk dělá velký web je dobré si v tom udělat pořádek a pospupovat nějak systematicky. Já to tak např. také používám.
Marty
Profil
Můj názor zní, že kupříkladu v případě internetového knihkupectví, kdy na stránce je pouze detailní popis knihy by měl být h1 co nejpřesněji odpovídající obsahu stránky. Pokud by se ale jednalo o osobní web, se stránkou o odkazech, nechal bych tam asi h1 odpovídající úvodní stránce. Asi hodně záleží na daných okolnostech.
Martin Kuželka
Profil
DobrýWeb to sice používá, ale Marek Prokop tvrdí (já s ním souhlasím :-) ), že nadpisy se nevztahují k celému webu, ale jenom k stránce => nadpis h1 by měl být název stránky a ne název webu.
Yuhů
Profil
SEO je věc druhotná.

Hlavní je uživatel.

Používejte nadpisy tak, aby pochopil hierarchii informací.

Mrkněte třeba na běžnou stránku na Jak psát web. Název webu je zde nepodstatný, je reprezentován pouze logem. Je nepodstatný, protože informační statická stránka s trvale platným obsahem je cílena na náhodného nebo studujícího čtenáře, kterému potřebuju podat hluboce zaměřené informace. Podstatný je informační název stránky, a tak je udělán přes H1.

A pak se podívejte na můj weblog. Tam je H1 vždy název weblogu. To je pro pravidelné uživatele, kteří se vracejí. Potřebuji u nich posilovat svou značku. V zápisku na blogu je název jednotlivého článku méně podstatný než název média. A tak je název článku jenom <h2>. Jinak řečeno pro čtenáře mého weblogu je (i pro ně) důležitější, že čtou můj blog, než že čtou ten který konkrétní zápisek.
Leo
Profil
Rekl bych ze u firemnich webu, ktere - podobne jako Yuhu u sveho weblogu - potrebuji posilovat svou znacku - je H1 jako spolecny nazev webu prirozena volba (koneckoncu neni problem udelat z nich v CSS grafiku, treba to zminene logo). Jinak na textove verzi nebude nic, co by jednotlive stranky spojovalo. Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0