Autor Zpráva
Saria
Profil
Ahoj, pěkný den.....na základě odpovědí v jiných tématech jsem vyřešila matrjošku, ale ještě bych ráda dostala radu jak na toto.

Problém: mám dva divy vedle sebe.

.radek { float:left; width:100%; background: rgb(255,153,102)} //oba divy v něm
#druhy {margin: 3px 0 0 0; padding: 0 0 0 0; float: left; width: 60%; height: 400px; background: #FFCC99;}
#foto_ram2 { margin: 3px 0 0 0; padding: 0 0 0 4px; float: right; width: 400px; height: 400px; } //matrjoška
#foto_ram { margin: 0 0 0 0; padding: 0 0 0 0; width: 100%; height: 400px; background: rgb(255,255,0);}


- pokud zmenšuji stránku, druhý div (=foto_ram) mi skáče pod první (=druhy)
- našla jsem odkaz na řešení v http://ie-brouci.dero.name/box-model.html, ale nevím jestli je v hodné....
děkuji Saria
Knopi
Profil
Co ukončit obtékání? V html dej pod poslední prvek v boxu (.radek) třeba

<hr class="both" />

a v css ho nastyluj třeba takto, aby to nebylo vidět:

hr.both {
clear: both;
margin: -1px 0 0 0;
padding: 0;
height: 1px;
border: none;
visibility: hidden;
}

Jinak padding: 0 0 0 0, margin: 0 0 0 0;? Když je to pro všechny strany stačí takto padding: 0 s jednou nulou.
petr6
Profil
Jestli tomu dobre rozumim, tak levy div ma sirku 60% a pravy 400px. Pokud zmensis stranku treba na sirku 800px, pak levy bude zabirat 60% z 800px, coz je 480px a pravy porad 400px, dohromady 880px, takze se do te sirky logicky oba vejit nemuzou.
Saria
Profil
Omlouvám se, že reaguji až nyní, byla jsem na dovolené.

Knopi: vypadá to pěkně, nevím, proč jsem to nepoužívala už dávno....

petr6: zrušila jsem ten #foto_ram2 a #foto_ram upravila na procenta, co je zvláštní?
Pokud rozvrhnu % levý + % pravý do 100%, divy se překrývají, aby to vyšlo bez překrytí, je ten vlevo původních 60% a ten foto musí mít 60%.

Knopi: padding: 0 0 0 0, margin: 0 0 0 0; jsem si toho vědoma, ještě jsem nevěděla kolik budu posouvat, tak to tam mám, abych nemusela pořád psát......
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0