Autor Zpráva
cheva
Profil
Zdravím, jsem úplný začátečník. Prohnala jsem vytvořenou stránku Validatorem a ten mi tvrdí, že atribut "bordercolor" u <td> neexistuje - v tabulce mám <td bordercolor="#993300">, přestože na JPW je to přímo v příkladu s jinou barvou, a že mám navic špatně zvolený doctype. Vybrala jsem z možností na JPW Transitional. Strict jsem už taky vyzkoušela, taky ho nechtěl, pacholek.
Je fakt, že vybraná barva rámečku tabulky se skutečne nezobrazila... Vůbec netuším, podle čeho "svůj" Doctype poznám - a jestli je opravdu chyba jen v tom. V diskuzi jsem hledala, ale je toho tam tolik, že se mi to nepodařilo. Kdyžtak mi jen napište, kde to tam je, ja tam mrknu.
Dekuju.
RPG
Profil
chevo, validatoru se pravděpodobně nelíbí to, že používáš atribut, ne Kaskádové styly ( Úvod do CSS - kaskádových stylů ).

<td bordercolor="#993300">
Zaměň za
<td style="border:1px solid #930;">

A měl by to sežrat.

Vybrala jsem z možností na JPW Transitional.
Ano, transitional DTD je, řekl bych, nejvhodnější...

Vůbec netuším, podle čeho "svůj" Doctype poznám
Deklarace bývá většinou na začátku dokumentu, že... Tedy:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN"> = Strict
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN"> = Transitional
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Frameset//EN"> - Frameset

Více informací o Doctype
cheva
Profil
Nojo, to funguje :-) Akorát že jsem špatně pochopila význam "border". Mám totiž jednoduchou tabulku pro Menu, cellspacing 2px a to bych chtěla vybravit - border mi dělá jen čáru. V popisu tabulky mám: <table border="2" cellpadding="5" cellspacing="2" align="center">
To já vím, že se tam píše jeden z těchto řádků, jen mi není jasné, jak mám vybrat ten správný. Při tvorbě stránek mám vždycky jít do Transitional?
Vím, že jsou ještě nějaké XHTML a tak (seznamy možností Doctype jsem si poctivě prošla), není mi prostě jasné, co určuje, kterou z těch možností nakonec před hlavičku dát.
Díky
Timy
Profil
cheva
Jestli tam mermomocí ten doctype chceš, tak tam vraž tento <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
cheva
Profil
No pro mě za mě já ho tam vůbec mít nemusím :-) Ale Validator mi za to nadává a v diskuzích se taky píše, že by tam měl být.

A lze nějak obarvit cellpadding? (viz o příspěvek výš)
venca163
Profil
A lze nějak obarvit cellpadding? (viz o příspěvek výš)
cllpadding je vnitřní okraj buňky...to neobravíš...

použíj http://www.jakpsatweb.cz/css/border.html
cheva
Profil
Nojo, zase jsem to spletla--- Cellpadding barvím spolu s pozadím. myslela jsem ten vnější - cellspacing :-) Omlouvám se. Ten lze obarvit?
cheva
Profil
Nebo zrušit cellspacing a dát tam prostě širší border?
Anonymní
Profil *
a neobarví se cellspacing pozadim (background-color) tagu <table> ?
cheva
Profil
Background-color myslím obarví cellpadding. Cellspacing je takové to "olištování" - orámování buněk tabulky. Já to předtím spletla.
Anonymní
Profil *
kdyt jo, prostorem mezi bunkama by melo "prolejzat" pozadi cely tabulky ne? tzn. <TABLE style="background-color:#666;" cellSpacing="10"><TR><TD...
cheva
Profil
Jo aha, já jsem si vymyslela, že cellspacing by mohl být v jiné barvě...no tak nic, budu muset vymyslet něco jiného ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0