Autor Zpráva
Blekota
Profil *
Dobrý den.
Mám menu udělané ve flashi. Je mi ovšem jasné, že docela nezanedbatelné procento uživatelů nemá flash player. Proto chci udělat i menu právě pro tyto uživatele. Udělám je řekněme formou obyčejných odkazů. Teď ovšem nevím jak dál. Jak nastavit pro uživatele mající flash player flashové menu a pro ostatní alternativu těchto stránek?
Anonymní
Profil *
<object classid=bla bla bla...>
<menu>
<li>......
</menu>
</object>
Blekota
Profil *
To je vše? Bude to fungovat tak, že tedy uživatel bez flash playeru bude mít k dispozici menu udělané třeba v css?
roberta
Profil
Blekota
funguje to tak, že ak niekto nemá flash player, tak sa mu zobrazí, ten tag, ktorý je pred </object>, čiže sa mu zobrazí <menu>...</menu>
Blekota
Profil *
Aha. A pokud má dotyčný flash player tak zase naopak ignoruje to menu?
Ještě jsem se chtěl zeptat.
Když to přesně napozicuji (css menu) na flash menu, nebude se to nějak hádat? Tedy vlastně, chci mít obě menu na stejném místě samozřejmě se stejnými rozměry, jen vzhled se bude trochu lišit. Takže obě menu budou, dá se říci na sobě. Nebude to tedy ničemu vadit?
mila
Profil
Mělo by to fungovat tak, že pokud prohlížeč neumí vložit flash, tak tam dá co je obsahem toho tagu. Tzn. to bude na stejném místě, buď jedno nebo druhé. Stylovat to jde normálně.
Oříšek je, tak vložit ten flash, aby fungoval ve všech prohlížečích a přitom tam šel dát ten alternativní text. Protože při mnoha metodách se jako alternativa vkládá znova flash, jen pro jiný prohlížeč.
Blekota
Profil *
Jak si můžu zkontrolovat css menu, když mám flash player a ukazuje mi to tím pádem flash menu a css menu nevidím
Blekota
Profil *
Nikdo neví? Nebo to snad nejde? Přece se dá někde vypnout flash player nebo jinak podobně si to zkontrolovat musí jít přece.
Timy
Profil
Blekota
tak si vypni v prohlížeči flash nebo ten flash přemísti, ať ho nemůže načíst nebo změň adresu ke flashi na špatnou, ať žádnou animaci nenačte...
Blekota
Profil *
Oddělal jsem si flash menu, ale <menu>..... se mi nechce načíst. Čím to může být?
Část kódu.

<div>

<!--[if !IE]> -->
<object.................>
<!-- <![endif]-->

<!--[if IE]>
<object.......>
flash menu

<menu>
<li>.......
......</li>
</menu>

</object>
<!-- <![endif]-->

</div>
souki
Profil
no neivm, ale myslel jsem že podmíněné komentáře fungují jen v IE, takže podmíka [if !IE] je asi k ničemu, ne?
Blekota
Profil *
No udělal jsem to dle tohoto návodu http://www.dgx.cz/trine/item/jak-spravne-vlozit-flash-do-stranky
Pokud zmiňovanou podmínku smažu, celé se to rozhodí. Jen bych potřeboval poradit jak udělat, aby se mi objevilo to bezflashové menu. Flash menu jsem oddělal, a když se teď kouknu co to udělalo je tam pouze prázdný bílý blok. Co mám udělat, aby to bylo vidět?
Blekota
Profil *
Prosím, pomozte mi s tím. Mě se nechce stále zobrazovat to <menu>. :(
Blekota
Profil *
<!--[if !IE]> -->
<object type="application/x-shockwave-flash"
data="movie.swf" width="300" height="135">
<!-- <![endif]-->

<!--[if IE]>
<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000"
codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swfl ash.cab#version=6,0,0,0"
width="300" height="135">
<param name="movie" value="movie.swf" />
<!--><!---->
<param name="loop" value="true" />
<param name="menu" value="false" />

<p>This is <strong>alternative</strong> content.</p>

**********************
**********************
**********************
</object>
<!-- <![endif]-->


Kam mám vložit <menu>................</menu> aby se zobrazilo? Mám ho viz hvězdičky, ale tak to nefunguje.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0