Autor Zpráva
pavlik_krejci
Profil *
Ahoj, mám stránku www.osobniweb.euweb.cz Zajímalo by mne zda je možné ten text na konci řádků zarovnat, tak jak se to běžně dá dělat u textových editorů.

Děkuji
Pavel
venca163
Profil
text-align: justify;
(css)
bures
Profil *
Pozor ale na možné problémy se zarovnáním do bloku. Může to vytvářet nehezké efekty uvnitř textu.
Knopi
Profil
Ještě doplním. Moc se to nepoužívá a moc to nedoporučuji, ale může se to někdy hodit. Určitě to nepoužívej třeba v úzkém sloupci, protože touto vlastností se text nahrne k levému okraji a zbytek textu se rovnoměrně natáhne, aby byl text vodorovně zarovnán. Když by byl úzký sloupec můžeš si docela uškodit. Připomenul bych jen ještě jednu vlastnost, která funguje zatím pouze v IE text-justify: newspaper;. Text se díky tomu nebude roztahovat a natáhnou se pouze mezi slovní mezery. Může se to někdy hodit. :-)

p {
text-align: justify;
text-justify: newspaper;
}
habendorf
Profil
Knopi: text-justify: newspaper;

Koukám jako blázen, v životě jsem neviděl, ale fakt to funguje. Jen to tvoje vysvětlení s mezerami a textem je přesně opačně.
jozob
Profil
Vyzerá to tak, že Microsoft si postavil hrad na svojom piesočku a potom ho pretlačil do špecifikácie. Ešte poznámka: v špecifikácii bola hodnota newspaper vypustená (nechápem, prečo -- veď už bola v implementácii, ach jo)
Viac o vlastnosti: http://www.w3.org/TR/css3-text/#text-justify
Knopi
Profil
habendorf: Jéje, to jsem ale popleta. K tomu slouží teda hodnota inter-word. :-)

jozob: Já myslím, že by to mohli prosadit do příštích verzí CSS.
jozob
Profil
Knopi
"Já myslím, že by to mohli prosadit do příštích verzí CSS"
Už sa stalo.
Knopi
Profil
jozob: :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0