Autor Zpráva
cheva
Profil
Zdravím,
1)prosím mohli byste se mi kouknout do zdrojáku stránky a pokusit se zjistit, proc návštěvníci tvrdí, že jim nefungují obrázky? Ja to z mého pc mám v pořádku. Na HD bych odkazy na obrázky snad neměla mít (aspoň si to myslím).

2)A ze Safari prý nefungují ani odkazy v Menu na Akce - což je divné, když zadané jsou všechny odkazy stejně...
Díky
Miloš
Profil
Projdi si stránky s validátorem – úvodní je vpořádku, ale třeba lidi.html:
— posloupnost po </head>: <body><title>Ch Lidi</title><body>
— Odkazy ale bezesporu nefungují proto, že nemají <a href="blablabla">, jen </a>, což je dost málo: <h2>cheva</a></h2>, <h2>ruda</a></h2> a <h2>vikýš</a></h2>.

— Za zmínku ještě stojí například:
<img style="float: left" ... src="ch_anfas.jpg" width: "128"; height: "96"> – dvojtečka s mezerou patří do CSS, sem patří ="tohle". Navíc proč inline styly, když máš přilinkovaný styl.css? To je (b)IMHO cesta do pekel.

U akce.html například <title>Ch - Akce</table>,

Ostatní stránky jsem nezkoumal, pospíchám do práce.
Zkus napřed odstranit invaliditu; předpokládám, že problémy zmizí.
cheva
Profil
Já to validatorem projela a dokonce mi dal " html certifikát", ale možná, že myslel jen stránku index.html a že musím projet každou stránku zvlášť. Myslela jsem, že když tam zadám adresu webu, zkontroluje to všechno. Projedu je teda všechny html soubory, uvidíme.
Ty </a> jsem tam zapomněla - původně to byl odkaz, ale zrušila jsem ho, když jsem tam pridala dolu odkaz "Více".
S tim CSS na img máš pravdu, az budu delat galerku, budu velikost teda řešit přes divy.
Díky.
Miloš
Profil
Ano, myslel jen stránku index.html – validátor nemůže projíždět celý web; teda – mohl by, ale představ si pak, kdyby chtěl zvalidovat dejme tomu všechny příspěvky z této diskuse za posledních x let – to by ses asi výsledku jen tak nedočkala.

Přesto ale existují aspoň užitečné programy kontrolující platnost odkazů, a to na celém webu. Já používám Xenu's Link Sleuth.

budu velikost teda řešit přes divy
všeho moc škodí, divů obzvlášť. Nic přece nebrání třídě pro obrázek – <img src="blabla.jpg" class="nahled_portretu">, ani jedinečné pojmenování (ID) není vyloučeno – <img src="bleble.jpg" id="pepickova_bradavice">
Miloš
Profil
K těm divům ještě – znáš www.semantika.name/?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0