Autor Zpráva
cheva
Profil
Zdravím a prosím o pomoc. Na tvorbu fotogalerie jsem stáhla program JAlbum. Protože mi to neustále při instalaci házelo chybu s Java, Windows 2, vymazala jsem ho a pak až tady zjistila, že si mám doinstalovat J2RE. Učinila jsem tak (jre-1_5_0-windows-i586), stáhla JAlbum znova a i po restartu mi to pořád dává stejnou chybu.
Napadlo mě, jestli mám, jak někde psali, něco jako druhou verzi Win98 - ale to nejsem sama schopna zjistit... Navíc ze stahuj.cz jsem J2RE stáhnout nedokázala (nic se nedělo ani po pokusu to vzít z jejich ftp), ani z java.com - stahovala jsem to už-jen-bůh-ví-odkud...
Díky
Bubák
Profil
Jaké máš Windousy, zjistíš třeba po klepnutí pravým myšítkem na ikonu "Tento počítač".
Javu stahuji po návštěvě této stránky: http://www.java.com/en/download/manual.jsp - pokud máš velmi dobré připojení k netu, tak Windows (Online Installation), já stahuji Windows (Offline Installation).

stahovala jsem to už-jen-bůh-ví-odkud...
Okud stajuješ originál, tak adresa začíná http ://sdlc-esd.sun.com/ESD25/JSCDL/jdk/ - já osobně zásadně nestahuji bůh-ví-odkud...
cheva
Profil
Ok, musí se ta J2RE nějak spusit nebo stačí, že tam prostě "je" a pokud ji nějaký program bude potřebovat, najde si ji sám?
JAlbum totiž nadále nejde instalovat :-(
nightfish
Profil
cheva
j2re stáhneš, nainstaluješ, restartuješ windows (pro jistotu) a pak už by to mělo fungovat (instalátor si sám nastaví do PATH cestu)
cheva
Profil
Restart ok, verifikace na Java.com ok, JAlbum se stále nechce nainstalovat...chyba InstallAnywhere zase s hláškou chyba Java VM ... Už fakt nevím, co ještě chce...
Anonymní
Profil *
mne to taky tak delalo,ale uz nevim jak jsem to vyresila.mam windows 98 a ten instalacni soubor jre-1_5_0_06-windows-i586-p.exe mam jeste v pocitaci.
cheva
Profil
Bylo mi řečeno, že mám raději stáhnout zazipované JAlbum, což jsem udělala a spustilo se to v pohodě.
Teď mám ale další problém - nechce se mi rozběhnout vytváření alba. Vyhodí to okýnko Peek - Pause - Abort, ale hned zas zmizí a nic se neděje. Mrknu nejdřív na manuál na jalbum.net, ale pokud má někdo po ruce řešení, budu za něj vděčná!
Anonymní
Profil *
no,ja nemam uplne nejnovejsi Jalbum.bala jsem se,ze mi to nebude na windows98 fungovat.
cheva
Profil
No v tom si myslim že to neni - aspoň mně běží. Jen mi na JAlbum foru psali, že někdy to neběží proto, že se JAlbum nějak nesnese s Java 1.5, lepší je prý 1.4, tak jsem to změnila - ale nepomohlo to. Ale taky jsem na jinou radu nainstalovala zazipované JAlbum místo toho s instalátorem, a pak se rozběhl bez problémů.

Teď řeším, proč mi to nechce přečíst jpg soubory z Image directory, když tam fakt jsou....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0