Autor Zpráva
Šoumin
Profil *
Dobrý den, krátce jsem začal tvořit stránky pro různé menší firmy, takže nemám moc zkušeností. Například jsem dodělal web a vše je v pořádku. Jenže jaksi zákazník by se chtěl o web starat, což je logické. Jenže vůbec nic neumí. Co doporučujete? Nebo jak se řeší takový případ, protože většina lidí co si to nechá udělat, tak o tom asi nic neví. Děkuji za odpověď.
souki
Profil
Vytvořit jim k tomu administraci... Nebo si účtovat každou úpravu
Steve
Profil
Já to řeším tak, že si nechám připlatit za vytvoření administrace.
ObiSkyWalker
Profil
Steve
Administraci vytváříš svou nebo používáš něco typu WordPress?
Steve
Profil
ObiSkyWalker
Dělám prezentace ve Flashi, takže administraci vytvořím sám přesně na míru.
Šoumin
Profil *
No vzhledem k tomu, že nemám moc čas, tak nemohu se jim o web starat. Když by potřebovali něco upravit, nebo něco takového tak ano, ale abych za ně vkládál články apod., tak to bych nic jiného nedělal. Nemám vůbec zkušenosti s tímhle. Nedělá se to třeba nějakým kvalitním redakčním systémem, který bych tam jednoduše zabudoval?
jonge
Profil
co mi dáš když ti to udělám? :) kdyžtak napiš na ICQ 32888901
Joker
Profil
To záleží na tom, co s tím chtějí dělat.
Jestli si třeba chtějí aktualizovat položky v ceníku nebo něco takového, na to by asi měli mít nějaké administrační rozhraní.
Na články buď redakční systém, případně se dá něco stáhnout/koupit.
A jestli se chtějí vrtat v kódu, tak ať se to buď naučí nebo zaplatí :-)
Šoumin
Profil *
jonge:
co mi dáš když ti to udělám? :) Dám ti leda tak bledý úsměv. Já to udělat samozřejmě nechci, to bych se to radši naučil. Tak to je vše, kdybyste mi někdo ještě dal dobrý typ (vytvořený) administračního systému, tak bych se nezlobil.
krteczek
Profil
Šoumin: No pokud to chceš udělat sám, a neumíš žáden serverový skriptovací jazyk, tak máš asi smůlu, Nebo tě čeká intenzivní kurz PHP (nebo něčeho jiného) a záleží jen na tobě jak dlouho ti to bue trvat než se to naučíš aspoň tolik aby jsi vytvořil plně funkční a BEZPEČNOU administraci. I tak budeš muset do toho systému implementovat třeba Texy! nebo nějaký jiný formátovač textu (pokud jde o upravy a vytváření článků). Je to práce, za hodinu to nenapíše asi nikdo, a za reference ti to taky asi nikdo neudělá (třeba se mýlím, záleží jaké má dotyčný znalosti, čas a chuť dělat tohle zadarmo...)
krteczek
Joker
Profil
Šoumin
Redakční systém není zas taková sranda, skripty na straně serveru a databáze bych se na tom asi neučil. A rozhodně ne, pokud bych za ten výtvor pak měl dostat zaplaceno :-)

Jinak existuje docela dost open-source redakčních systémů, ovšem pokud byste to nějak upravil, je to pak otázka Vaší ochoty zveřejnit výslednou aplikaci jako open-source.

No anebo si můžete nějaký jednoduše koupit. Ad to bych se to radši naučil, to závisí na tom, kolik na to máte času a kolik za to budete chtít peněz. Vůči klientovi asi nebude moc fér, abyste se za jeho peníze třeba dva měsíce učil programovat redakční systém, když by mohl třeba mít hned lepší a za méně peněz.
Mili
Profil *
Dobrý den,poradí my někdo?
Pokuším se zveřejnit stránku přes můj web,
ale podle rad na jakpsat web my to nejde.Jediný co my jde je nahrát soubory,
ale tím to pro mě končí.Nemáte někdo snažší návod pro kdo to zkouší poprvé a neví si rady?
Pozy
Profil
Mili

Hlavní soubor index.html popř. index.php ostatní soubory včetně tohoto bez diakritiky a bez velkých písmen.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0