Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Zdravím
Narazila jsem na takový problém ohledně matematiky, tak jsem si řekla, že tady budou chytří lidé, kteří by mi mohli pomoci. Potřebovala bych vyřešit tuto slovní úlohu:

Recepcni uvedl, ze pokoj stoji 30 Kc, a tak kazdy z muzu zaplatil 10Kc. Vsichni odesli na pokoj. Po chvili recepcni zjistil, ze cena je nizsi a cini 25 Kč na tri stejne dily, proto kazdemu z muzu vratil jen 1Kc a 2Kc si ponechal. To znamena, ze kazdy z muzu nakonec zaplatil 9 Kc... Je to tak?? To je dohromady 27 Kč. Je to tak? Poslicek ma v kapse 2 Kc...Je to tak?? To je dohromady 29 Kč. Je to tak ? Kde je ta koruna?

Pomůžete?
Peca
Profil
Jaká koruna? 25+2=27
Miloš
Profil
Hahaha, starý vtip. Nedavno (asi 14 dní) bylo něco podobného v lidovkách.
Je to šikovně postavená blbost:
30-3=27 (zaplatili hosté)
27-2=25 (2 koruny má recepční a 25 je celková cena)
Chyba je v tom, že se ty dvě koruny v hádance přičítají, což je nesmysl – není možné pětikorunu rozdělit na dvě části (3 a 2), z nichž pak jednu část (3) odečtu a druhou (2) přičtu.
Nox_lbc
Profil
že tady budou chytří lidé
Samozřejmě ...

Poslicek ma v kapse 2 Kc
To si může skočil v roce 1993 na zmrzku ..

Kde je ta koruna?
Ztratil jí poslíček ...

Řešeni: http://ivyh.blog.cz/0606/hadanka-s-mincemi
Bubák
Profil
Je to velice známá hádanka
arcadosi
Profil
akoze newem o jakej korune je tu rec :)
sak to vychadza
kazdy ma po 9
spolocnost dostala 25
poslicek ma 2
9*3 = 27 - 2 "co ma poslicek" to je presne 25 tak newem co tu riesite jaku korunu :)
ved nijaka koruna nechyba tak akoze nechapem
Joker
Profil
Tohle je docela známá hádanka, dobrý příklad manipulace :)
Alespoň většinu lidí tahle hádanka donutí chvíli přemýšlet, než přijdou na to, že je to blbost :-)

arcadosi
Je to takhle:
Pokoj stál původně 30Kč. Každý z těch tří dal 9... to je celkem 27Kč. 2Kč má poslíček, to je celkem 29Kč. A koruna "chybí" :)

Vtip je samozřejmě v tom, že sčítám čísla, která k sobě nepatří.
Ponaučení z téhle hádanky: To, že někdo "samozřejmě" sčítá nějaká čísla, ještě neznamená, že je to správně.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0