« 1 2 »
Autor Zpráva
Kokša
Profil *
Když napíšu do vyhledavače např. Rámy, najde to stránku jakpsatweb.cz, kliknu na odkaz a otevře se stránka o rámech a nahoře je menu.
Když to vyhledá mojí stránku, otevře se jen obsah bez menu.
Je to jeden z problémů rámů o kterých Juhů píše.
Ale já nevím co udělat aby to tak nebylo. Na jakpsatweb.cz nejsou rámy?
tiso
Profil
1. nie sú...
2. nepoužívaj ich a nemáš problém...
Kokša
Profil *
A to se má každá stránka načíst celá znova? Vždyť jemu se načte znovu taky jenom obsah...
DJ Miky
Profil
Kokša
JakPsátWeb nepoužívá (AFAIK) rámy...
Kokša
Profil *
A co teda používá?
Kokša
Profil *
Vždyť to menu se načte jen jednou.
tiso
Profil
Kokša
...to si myslíš len ty...
Petra
Profil
Jak jsi přišel na to, že se načte jen jednou? Možná se ti to jen zdá, protože je to rychlé. Menu je pár slov, má pár bajtíků a načítá se rychle, většinou je to jen malý zlomek velikosti zbytku stránky, takže není moc důvod nenačíst ho znova.
Kokša
Profil *
Ale vždyť to ani neblikne... :D se podívejte sami... (grr :)
Kokša
Profil *
A to lobo nemůže mít jen pár bajtíků...
Petra
Profil
Logo opravdu maličké je, vždyť se koukni. Navíc obrázky se kešují. Neblikne to, protože je to malé a rychlé, to je normální. Podívej se do kódu, zjistíš že tam to menu normálně je, není v žádném rámu.
venca163
Profil
Kokša
to logo bych od oka tipnul tak na 1,28 kB =)

ani neblikne? výborně, to je dobře
Kokša
Profil *
OK, tak zůstávám u rámů... :) Kdybych musel do každý stránky vložit ještě celé menu na wz.cz bych se nevešel...
venca163
Profil
Kokša
vlož ho tam cez PHP (do každé stránky)

<? include "cestakmenu/supervelkemenukteresenevejdenawebzdarma.html"; ?>
Casero
Profil
Kdybych musel do každý stránky vložit ještě celé menu na wz.cz bych se nevešel...
co to máš za menu?? :-D
Kokša
Profil *
venca163
Dobrej napad!!! :)

Casero
No, je tu logo (celkem velké), pak levý sloupec odkazů, pravý sloupec odkazů, patička...
Casero
Profil
Kokša
hmm..tak jen upozonění, že i přes php -include se to bude načitat znovu na každe stránce, aby to moc netrvalo
esemeska
Profil
Kokša
No, je tu logo (celkem velké), pak levý sloupec odkazů, pravý sloupec odkazů, patička...
^^
-logo muzes mit ulozene na wz jen jako jeden soubor, bude zabirat stejne misto jako pri pouziti ramu
-odkazy aspon podle me zabiraji sotva par bajtu a to pocitam vsechny dohromady
Kokša
Profil *
Zase máte pravdu.... Asi to předělám.
Joker
Profil
to logo bych od oka tipnul tak na 1,28 kB
No, skoro... "Velikost: 1,3 KB (1 315 bajtů) "
:-D

Kokša
No, je tu logo (celkem velké), pak levý sloupec odkazů, pravý sloupec odkazů, patička...
Tak logo doufám ke každé stránce kopírovat nebudete :D

Ale ani ten zbytek nekopírujte do každé stránky, prostě si to uložte někam do souboru a pak to tam vložte přes PHP jako všichni ;-)
Kokša
Profil *
Jasně! Jdu na to...
Bubák
Profil
No, je tu logo (celkem velké)
Ale to je na každé stránce stejné, takže ho tam máš jednou, i kdyby tvůj web měl stovky stran. Prostě na každé stránce je cesta k logu.

Pokud chceš vědět, jak udělat co nejrychlejší stránky, kup si knihu (nebo si ji půjč v knihovně):
www.zonerpress.cz/kniha-zrychlete-sve-www-stranky.html
souki
Profil
jde to obejít i v javascriptu... do každé stránky dáš kontrolu jestli je podřízeným rámem a když ne, tak se reloadne se správně. Ale rámy jsou prostě OUT
WanTo
Profil
Mně to bliká :o)
Bubák
Profil
WanTo
Mně to bliká :o)
Jaký máš prohlížeč?

Firefox - výjimečně mi blikne
Konqueror - nebliká
Links -g - bliká (logo je na konci)
Opera - mi bliká, při výchozím nastavení (vykreslovat stránky po 1 sekundě) nebliká, já mám "vykreslovat stránky ihned"
Joker
Profil
Bubák
Spíš bych se ho zeptal co má za připojení k Internetu ;-)
WanTo
Profil
Bubák
Opera, pravděpodobně to bude to výchozí nastavení.

Joker
O tom se ti ani nezdálo :-D
Kokša
Profil *
souki
jde to obejít i v javascriptu... do každé stránky dáš kontrolu jestli je podřízeným rámem a když ne, tak se reloadne se správně.
To zní zajímavě. Ale jak na to?
Anonymní
Profil *
Koukni do příšerného kódu příšerného kódu, pak zjistíš, že bez rámů je to opravdu jednodušší.
Kokša
Profil *
A můžete mi poradit jak udělat to menu v PHP? Aby se načetlo do každé stránky.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0