Autor Zpráva
Mysak
Profil *
Ahojte odborníci, jsem úplný analfabet a proto se na Vás obracím s následující prosbou, škoda, že do diskuze nejdou přikládat přílohy, bylo by to přehlednější...

Nevím, jestli je to možné, ale potřeboval bych, aby se při příchodu na stránku zobrazili pouze úrovně 1. Při pohybu myší nad těmi, které mají podmenu, by se kurzor změnil na „ruku“ a menu by se dalo rozkliknout na úroveň 2. Potřebuji, aby se vše zobrazovalo jakoby v tabulce, aby bylo přehledné která z podmínek je u dané položky možná. Onen křížek (x) znamená odkaz na dokument. Po jeho shlédnutí a kliknutí na „Zpět“ v prohlížeči potřebuji, aby seznam zůstal tak rozbalený, jak byl.

podmínka 1 podmínka 2 podmínka 3
1.úroveň 1 x x
2.úroveň 1 x x
3.úroveň 1 x x
3.1.úroveň 2 x
3.2.úroveň 2 x x
3.3.úroveň 2 x
3.4.úroveň 2 x
3.5.úroveň 2 x
4.úroveň 1 x
5.úroveň 1 x
5.1.úroveň 2 x x
5.2.úroveň 2 x
5.3.úroveň 2 x
5.4.úroveň 2 x
5.4.1.úroveň 3 x x
5.4.2.úroveň 3 x
5.4.3.úroveň 3 x
5.4.4.úroveň 3 x
5.5.úroveň 2 x
5.6.úroveň 2 x x
6.úroveň 1 x
7.úroveň 1 x x




Moc děkuji všem za pomoc, Myšák
tiso
Profil
Nemáš za čo...
Mysak
Profil *
Ťo máš zatím pravdu ;-)
Joker
Profil
Po jeho shlédnutí a kliknutí na „Zpět“ v prohlížeči potřebuji, aby seznam zůstal tak rozbalený, jak byl.
Tenhle požadavek bude myslím docela problém.
Po kliknutí na tlačítko Zpět se Vám načte stránka z paměti prolížeče jak vypadala ve chvíli, kdy jste jí načetl předtím. Takže menu bude sbalené. Možná by se to nějak dalo řešit přes cookies nebo tak.

Zbytek se dá udělat JavaScriptem a dokonce si můžete z Netu stáhnout už hotová menu.
Mysak
Profil *
Tak ja to rozbalene menu prozatim ozelim, do cookies se opravdu poustet nechcu ;-)

Mohl byste mi prosim poradit, kde se to da stahnout?

Vidis Tiso, nedekoval jsem zbytecne...

M.
Joker
Profil
Teď si nic nevybavuju, já sám to nepoužívám, akorát vím, že jsem se hrabal v kódu jiných lidí, kteří si to odněkud stáhli
Zkuste googlit: javascript pop up menu

Nebo to můžete napsat sám, to není to až tak složité...

jestli nepotřebujete univerzální skript a chcete mít prostě menu, které zas tolik měnit nebudete, tak něco jako:
<div id="menu1" onclick="prepni('podmenu1')">První</div>
<div id="podmenu1">
<a href="neco">1.1</a>
<a href="neco">1.2</a>
</div>
<div id="menu2" onclick="prepni('podmenu2')">Druhá</div>
<div id="podmenu2">
<a href="neco">2.1</a>
<a href="neco">2.2</a>
<a href="neco">2.3</a>
</div>
(...)
<script type="text/javascript">
<!--
el = document.getElementById ? document.getElementById("podmenu1") : false;
if(el && el.style) el.style.display = "none";

el = document.getElementById ? document.getElementById("podmenu2") : false;
if(el && el.style) el.style.display = "none";

//-->
</script>

no a v souboru .js (anebo skript v hlavičce):
function prepni(id){
el = document.getElementById ? document.getElementById(id) : false;
if(el && el.style){
if(el.style.display == "none") el.style.display="block"; else el.style.display="none";
}
}

Je to takový nástřel, ale nějak takhle by to šlo udělat. Lepší by bylo to udělat univerzálně, ale bylo by to taky složitější na pochopení a jestli chcete tak udělat akorát menu na jeden web a pak se v tom nebudete už moc vrtat, nebude to mít moc velké přínosy.
Bonduelle
Profil
www.generalipf.cz
Mysak
Profil *
Tak moc dekuji, nejak se tim prohrabu...zatim pocitam spis s tim, ze se menu moc menit nebude, ale javascriptu vubec nerozumim ... Bylo by super se to nejak naucit, jak jste zacinali vy? Ja nejak ve skole chytl jeste kvalitni IQ151 a na tom jsme opravdu www netvorili ;-))))). Nejlepsi by byly nejake stranky, kde by bylo krok za krokem vse vysvetleno, nebo nejaka kniha. Od nejjednodussich stranek po slozitejsi s obrazky a jinymi prvky, nasledne javascript, css a nevim co jeste. Koukal jsem na Jakpsatweb, ale to mi nevyhovuje, teorii tagu jsem pochopil, ale uvital bych opravdu primo priklady od nejjednodussich po slozitejsi.

to kukurice... nejak jsem nepochopil Tvuj link, zrejme reklama ;-(

Mysak
Plaváček
Profil
Mysak

Tohle je dobrá kniha http://www.eruditus.cz/knihy/pavel-kout/prakticky-javascript .
Mysak
Profil *
Dekuji za tip, snad nejni moc slozita, mel jsem na mysli neco, kde bych od jednoduchych stranek "Hallo world" ;-) prechazel na slozitejsi a slozitejsi... kde by pribivalo menu, zahlavi, ...

Mysak
Pavel_mik
Profil *
Dobrý den,

mám takový zvláštní problémek s rozbalovacím menu (CSS pomocí hover) .... na stránkách www.agrozamberk.cz
Pokud tyto stránky otevřete v IE6, najedete na rozbalovcí menu a vyberete nějaký odkaz, tak hned jak na něj kliknete a začne se stránka načítat najedtě zpět na hlavní odkaz v rozbalovacím menu a držte nad ním kurzor. Když se stránka na čte a vy uhnete kurzor, daná část menu kde jste kurzor drželi změní typ písma a už nefunguje rozbalování.....


nevim jak si s tím poradit....
Pavel_mik
Profil *
Tak už si možná i odpovím. Třeba to někomu pomůže..... Nahral jsem novější soubor hover.htc a zatím to funguje snad už normálně. Mějte se...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0