Autor Zpráva
lisis
Profil *
ahoj, právě jsem zprovoznila tohle a ráda bych věděla, jestli se to zobrazuje v poho i v ostatních prohlížečích než IE (nemůžu si je tu bohužel nainstalovat)
taky mi nějak nefunguje ten poslední odkaz v menu :(
díky
Joker
Profil
Stránka se v hlavních prohlížečích zobrazuje správně: IE6, Opera 9.01, Firefox 1.5
Ve všech třech je jeden problém, tenhle styl u nadpisu: padding: 125px 20px 0 0;

V IE to způsobuje ten problém o kterém píšete. Všimněte si, že není aktivní ani pravá část odkazu "Kontakt". V IE je díky velkému padding nadpis dole, nicméně padding se pořád počítá do toho prvku a tak nadpis zčásti překrývá ty odkazy.

Zbývající dva prohlížeče toto nedělají, ale zase se v nich projeví jiná věc. Když se podíváte na stylopis: Prvek #head má nastavenou výšku 140px. Nadpis má horní padding 125px a výšku písma 40px. To je dohromady 165px. Takže něco přes polovinu písma se dostane mimo prvek head a ořízne.
V Internet Exploreru se zas mezera mezi horním okrajem té bílé části a zbytkem. Tipnu si, že ta mezera je právě těch přebývajících 25 pixelů

Doporučil bych ten nadpis napozicovat nějakým jiným způsobem.

Závěr: Soudím, že stránka se zobrazuje velmi dobře, až na tenhle jeden problém.
Joker
Profil
Mimochodem... Zasláno: 8.9.2006 03:34:44
Jó, programování :) Připomnělo mi to, jak jsem kdysi poslal mail do jedné IT firmy v neděli zhruba ve 23:45 a za 10 minut mi přišla odpověď :o)))
lisis
Profil *
Joker

moc díky!

Ve všech třech je jeden problém, tenhle styl u nadpisu: padding: 125px 20px 0 0;
V IE to způsobuje ten problém o kterém píšete.


opravila jsem to, ne právě elegantním způsobem, ale vydrží to než se vrátím domů a budu mít víc času něco vymyslet...

zobratzuje se to teď OK??


V Internet Exploreru se zas mezera mezi horním okrajem té bílé části a zbytkem.
ta je tam naschvál, ovšem je pravda, že původně byla trochu menší... divný, musím si zopakovat počty
lisis
Profil *
Jó, programování :) Připomnělo mi to, jak jsem kdysi poslal mail do jedné IT firmy v neděli zhruba ve 23:45 a za 10 minut mi přišla odpověď :o)))

mno jo no :-D
já jsem psala tuhle v noci ze soboty na neděli na hosting a taky mi hned odpověděli! asi je nás víc cvoků...
Joker
Profil
Hehe, taky řešení :-)
Tak teď už to vypadá OK... alespoň v Opeře 9.01

ta je tam naschvál
Aha, tak v tom případě hlásím, že v ostatních prohlížečích ta mezera není :)
Mimochodem, velikost té mezery v IE závisí na nastavení velikosti písma
lisis
Profil *
Mimochodem, velikost té mezery v IE závisí na nastavení velikosti písma

jo, tak to bude tím, že jsem ho zvětšila! :))

škoda, že v ostatních ta mezera není, líbí se mi tam, no, odpůrci IE mají smůlu, než se v tomto oboru více zdokonalím
Joker
Profil
já jsem psala tuhle v noci ze soboty na neděli na hosting a taky mi hned odpověděli! asi je nás víc cvoků...
Tak tam má asi podpora nonstop... ale vhodně by se to doplňovalo: cvoci na hostingu schopní pracovat o víkendu v noci v kombinaci z cvoky schopnými psát o víkendu v noci dotazy na hosting :-D
Joker
Profil
lisis
škoda, že v ostatních ta mezera není, líbí se mi tam
No a mně zas ta mezera připadala jako chyba :-)
Když jsme u toho, zajímalo by mě, co vlastně tu mezeru způsobuje... ze stylopisu nějak nevyplývá, že by tam měla ta mezera být
lisis
Profil *
Když jsme u toho, zajímalo by mě, co vlastně tu mezeru způsobuje...

je to tak, jak jsi říkal - velikost písma

body{
font: 80%/1.4em Verdana,sans-serif;

- když dám tady původních 70%, jak to bylo, je mezera dle mých představ, když tám 50% tak už tam nebude vůbec

jo a ten hosting nemá nonstop:)
lisis
Profil *
jinak nevím, prostě jsou to 2 obrázky odsazený tímhle způsobem....
Joker
Profil
lisis
To vím, že je závislá na velikosti písma, ale proč? Která deklarace ve stylech tu mezeru způsobí? Ty dva prvky jsou hned za sebou, nemají margin ani border, tak proč nejsou těsně u sebe? Teda v IE, jinde jsou...

jo a ten hosting nemá nonstop:)
Ježiš :o))))
lisis
Profil *
Joker
proč nejsou těsně u sebe?

až na to přijdu, dám vědět:)
Joker
Profil
Asi dnes neusnu :o)))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0