Autor Zpráva
Jeník Ogg
Profil *
Dobrý den/večer, pořeboval bych poradit jak mám udělat aby byl za každý odkaz přidán obrázek - měla by to být takováta šipečka, víte co myslim. Je to k vidění [url=http://www.guildwars.cz/tady[/url] nebo [url=http://www.pixy.cz/]tady]/url]. Dělá se to nějak pomocí CSS? Jestli ano tak jak? Děkuji.
Jeník Ogg
Profil *
..tady nebo tady.. :)
nightfish
Profil
stačí se podívat do zdrojového kódu, že?

.itembody a[href^='http:'] {

padding-right:9px;
background-image:url("../img/link-out.gif");
background-position:right top;
background-repeat:no-repeat;
}
.item a[href^='mailto:'] {
padding-right:10px;
background-image:url("../img/link-mail.gif");
background-position:right top;
background-repeat:no-repeat;
}


PS: rozhodně nefunguje v IE
Anonymní
Profil *
I HATE EXPLORER!!!
Zas... snaha strýčka Billa vytvořit si vlasní pravidla a vnucení těch pravidel celému světu!!
Proč jednou nemůže v tom jejich exploreru něco fungovat tak jak má??
Chamurappi
Profil
Reaguji na Anonymního:
To je vážně tak nepochopitelné, že existují prohlížeče, které podporují CSS méně? A podporují-li CSS méně, tak tím vnucují svá vlastní pravidla celému světu?

Selektory s atributy v Exploreru 6 vážně nefungují. Ano, je to škoda. Ale že by to byla taková tragédie? Pomocí JavaScriptu by šlo emulovat pseudotřídu třídou.
Joker
Profil
Šlo by to napsat obecně pro odkaz (a {...}) , pak by to mělo fungovat i v IE. Ale zase se ztratí to odlišení různých druhů odkazů.

Chamurappi
To pochopitelné je. Ale taky je pochopitelné, že člověk nadává na IE přímo úměrně tomu, kolik hodin strávil úpravami stránek aby fungovaly v IE ;-)
Jeden kamarád taky přestal mít rád IE teprve když začal psát vlastní HTML a CSSka pro svoje stránky...
- Proč mi tohle nefunguje??
- No, víš, to Internet Explorer neumí
- Tady je to nějak nesmyslně odsazený
- No, víš, to je chyba v Internet Exploreru
- Jak mám udělat tohle?
- To půjde tak-a-tak, ale budeš to muset nějak obejít pro IE
...
inocencz
Profil
Chamurappi
No já bych řekl, že je-li nějaký prohlížeč se spoustou odlišností automaticky v každé kopii nejrozšířenějšího operačního systému, asi na tom vytváření si vlastních pravidel něco bude.

Joker
Vystihl jsi to přesně - Chamurapi je asi již natolik zběhlý, že mu problémy s M$IE přijdou naprosto samozřejmé, ale jsou tu i tací, co začínají - v těch musí chování exploreru vzbuzovat silnou nenávist a touhu najít si někoho odpovědného za ten zázrak a ... =)
tiso
Profil
inocencz
Doporučujem na prečítanie niektorý z Chamurappiho článkov, budeš to vidieť inak...
btw. Mozilla ma tiež vlastné pravidlá, tie Ti nevadia?
Plaváček
Profil
inocencz
tiso


Já ti naopak doporučuji Chamurappiho články nečíst do té doby, než budeš opravdu velký profík, který ví všechno o tom, jak vlastně web funguje.

Nadávek na Internet Explorer jsem sám ve svých začátcích vychrlil dost, fakt ale je, že na rozdíl od jiných prohlížečů, které s každou nově vydanou verzí jednu chybu opraví a další dvě vyrobí, je Internet Explorer lehce předvídatelný, protože všechny jeho chyby jsou již dávno známy a také vyřešeny. Stačí si na ně zvyknout a zjistíš, že tak zlé to není. Pro začátek doporučuji http://ie-brouci.dero.name/ . Většina z chyb se ale týká nesprávné nebo dokonce chybné interpretace CSS, nikoliv (X)HTML.

Uvidíme, co nová verze s číslem 7 přinese nám, obyčejným webdesignerům, ale myslím, že horší to být nemůže.
tiso
Profil
Plaváček
Myslel som to inak - pozrieť sa na to z druhej strany... Nie za všetko môže iba IE, vývoj bol trošku iný... Nehájim IE, ale ani nad ním nelámem palicu... Proste funguje tak ako funguje, niečo vie niečo nie... Dá sa s tým niečo robiť, tak treba len vedieť čo a ako...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0