Autor Zpráva
inocencz
Profil
Dá se formátovat barva "inputů" v CSS?
quinux
Profil
inocencz
Proč to nezkusíš?
WanTo
Profil
Dá. Problémy nastávají až u selectu, ale to vlastně není input :-)
inocencz
Profil
kuju

quinux
Po pravdě - protože dělám 5 věcí najednou(něco píšu, něco jiného čtu, posloucham červenýho trpaslíka, píšu do této diskuse a snažím se odehnat sourozence lačnící po hraní GuildWars);
Celé dny se učim (napřeskáčku action script, python, XHTML, PHP ... a už mi z toho jde hlava kolem :) );
Nemám náladu a čas si to teď psát -> jen mě napadlo že by se to hodilo do budoucího projektu a takle diskuse je plná báječných lidí co se ochotně podělí o své znalosti a zkušenosti;
A posledním důvodem je, že je to pohodlné napsat za 2 vteřiny dotaz a po patnácti minutách se podívat na odpověď. Je to určitě rychlejší a méně namáhavé než to někde hledat a pak z textu filtrovat jen to co se mi hodí, nebo psaní (x)html a css + experimentování s nimi ;-)
Polaroid
Profil
inocencz
Nádherný mimoděkizmus.
inocencz
Profil
Mimoděkizmus.. mimoděkizmus.. to mi něco říká - nepsal o tom někde Plaváček nebo možná Pixy?
koudi
Profil
inocencz
Ten tvůj přístup je přesně to, co nesnáším. Napsat a čekat. Co děláš + že nemáš čas je jen tvuj problém. Chtělo by to trochu iniciativy...
quinux
Profil
inocencz
IMHO je tvůj prolém, že se učíš 3 jazyky najednou a ať ji jde z toho hlava klidně kamkoliv ;o)
Vyzkoušet to je otázka několika minut, obzvláště pokud máš po ruce nějaký wysiwyg :o/
inocencz
Profil
koudi
Promiň koudi že vás využívám :) Zkus krotit svou nesnášenlivost - víš, člověk sedí u PC na druhym konci šňůry a z přízpěvků ostatních se (ve svém přesvědčení že je naprosto světa znalý) je snaží soudit aniž by si připustil, že ostatní žijí jiný život než on a že by nebylo od věci být občas trochu benevolentní. Každý si myslí že je nej.* a nepřipustí že by se mýlil i přesto, že je 1) ..to velmi hloupý postoj; 2) absurdní myslet si, že víš vše o problémech ostatních a nesnášet je za to jak se chovají když do jejich důvodů nevidíš.

Trochu se zamysli - můžeš na 100% tvrdit, že jen otravuji ostatní svými otázkami a nic pro okolí naoplátku nedělám? Myslím, že ne!
Maximálně se můžeš podívat do informacích o uživateli inocencz. Ale já se opravdu snažím vzdělávat své okolí a dělit se s ním o vše co znám > je pro tebe problém udělat to samé pro mě?

Co děláš + že nemáš čas je jen tvuj problém.
opověď: Co dělám, že nemám čas je jen můj problém!!

PS: jestli něco nesnáším, je to nesnášenlivost.
koudi
Profil
Každý si myslí že je nej.* a nepřipustí že by se mýli
To jsem někdy o sobě tvrdil??

Trochu se zamysli - můžeš na 100% tvrdit, že jen otravuji ostatní svými otázkami a nic pro okolí naoplátku nedělám?
Ani o tom nevím, že bych psal.

a nesnášet je za to jak se chovají když do jejich důvodů nevidíš.
nesnášet je za to jak se chovají
Nepsal sem, že nesnáším tebe, ale tvuj přístup. To je podle mě docela zásadní rozdíl.


Maximálně se můžeš podívat do informacích o uživateli inocencz. Ale já se opravdu snažím vzdělávat své okolí a dělit se s ním o vše co znám > je pro tebe problém udělat to samé pro mě?
//Původně sem ti chtěl napsat něco o tom, že témat, kam jsi přispěl (ne založil a tudíž byl ten, co se táže) je velice pomálu (3) a ani tam se o vzdělávání dalších nedá moc mluvit. Taky něco o porovnání mého a tvého počtu příspěvků (když už sme u těch informací o uživatelích). Nicméně mi to přijde dost dětinské, asi jako když si kluci poměřují přirození...

PS: jestli něco nesnáším, je to nesnášenlivost.
Aneb "nikdy neříkej nikdy" apod...



Nevadí mi to, že ses zeptal. Každý den tu padá hromada (někdy i dost hloupých) dotazů. Fajn. Nejvíc mě naštavala tahle věta
A posledním důvodem je, že je to pohodlné napsat za 2 vteřiny dotaz a po patnácti minutách se podívat na odpověď.
inocencz
Profil
Nepsal sem, že nesnáším tebe, ale tvůj přístup. To je podle mě docela zásadní rozdíl.
hmm :)

//Původně sem ti chtěl napsat něco o tom, že témat, kam jsi přispěl (ne založil a tudíž byl ten, co se táže) je velice pomálu (3) a ani tam se o vzdělávání dalších nedá moc mluvit. Taky něco o porovnání mého a tvého počtu příspěvků (když už sme u těch informací o uživatelích). Nicméně mi to přijde dost dětinské, asi jako když si kluci poměřují přirození...
Přesně tak! To je správné. Já se tím taky nechlubil.. jen jsem poukazoval na to že údaj z jediného zdroje může být zavádějící.

PS: jestli něco nesnáším, je to nesnášenlivost.
No je to takový (Farnsworth) parabox.
(V poslední době přemýšlím o samoúčelné nesnášenlivostli/fanatismu jež se tak často projevuje právě u lidí kteří mají něco společného s počítači - dokázali by se porvat pro to, aby obhájili svůj oblíbený program či nějaký svůj počítačový ideál. O prázdninách jsem se dostal od PC a když jsem se "vrátil na internet" začaly mi tyto <podobně jako právě tahle /> hádky připadat směšné. Rozepisuji se jen proto že mě to celkem baví. Poťěšilo mě že koudi projevil nadhled ..mi to přijde dost dětinské.. a odmítl se přidat k ostatním fanatikům řešícím kraviny :) )

Nevadí mi to, že ses zeptal. Každý den tu padá hromada (někdy i dost hloupých) dotazů. Fajn. Nejvíc mě naštavala tahle věta
A posledním důvodem je, že je to pohodlné napsat za 2 vteřiny dotaz a po patnácti minutách se podívat na odpověď.

:D Ale čiší z toho upřímnost ne? :D
koudi
Profil
:D Ale čiší z toho upřímnost ne? :D
Víš, upřímnost není vždy zcela optimální. Byl sem teď na jedný dobročinný akci, ve prospěch nějakejch zvířátek. Kamarádka se mě ptala, jestli si nechci koupit korálky nebo tak něco, abych je teda podpořil. Rozhovor vypadal asi takhle:
"Nechceš si koupit korálky?"
"Ne, děkuji"
"Ale je to na podporu opuštěných pejsků, to tě vůbec nezajímaj?"
"Ne. Sem cynická bestie a ty pejsci sou mi naprosto ukradený".

Moc veselá z toho nebyla. Tudíž upřímnost za každou cenu neni vždy žádoucí - nakonec, viděl jsi i moji reakci...
Bubák
Profil
www.456bereastreet.com/archive/200410/styling_even_more_form_controls

Mimoděkové - www.dgx.cz/trine/item/mimodekove
Chamurappi
Profil
Reaguji na inocencze:
Mě ten tvůj přístup také dost provokuje. Je bezohledný, stavíš ochotné pisatele do role svých sluhů. Většina tazatelů má (někdy hloupý) problém, který ovšem neumí vyřešit, to je OK. Ale když sem vtrhneš ty s (jednoduchou) otázkou, na kterou jsi jen líný najít si odpověď, to mi připadá drzé. My nejsme vyhledávač, abychom ti na každou kravinu ochotně sháněli odpověď.

můžeš na 100 % tvrdit, že jen otravuji ostatní svými otázkami a nic pro okolí naoplátku nedělám? Myslím, že ne!
Můžu na 100 % tvrdit, že zrovna tímto vláknem otravuješ ostatní. Jestli jinak něco děláš pro okolí, které stejně neznám, nebo jestli doma ochotně vynášíš smetí vetché sousedce, kterou stejně neznám, to je mi celkem putna.

A jestli něco nesnáším, tak nejsem kvočna.

jen jsem poukazoval na to že údaj z jediného zdroje může být zavádějící
To jsem zvědav, na kolika fórech ses na ten <input> ještě zeptal.

když jsem se "vrátil na internet" začaly mi tyto <podobně jako právě tahle /> hádky připadat směšné.
Přebývá ti tam lomítko.
inocencz
Profil
..."Ne. Sem cynická bestie a ty pejsci sou mi naprosto ukradený".

Moc veselá z toho nebyla. Tudíž upřímnost za každou cenu neni vždy žádoucí - nakonec, viděl jsi i moji reakci...

Každý si může vybrat - upřímnost nebo pokrytectví ;) - souhlasím že říkat vše co si myslím je hloupost, přesto snad upřímnost zůstává na té kladné straně ne?

Chamurapi - občas se běž vyvětrat -> přestaneš snad mít potřebu nadávat na fóru na ubohý neznalý začátečníky škemrající o trošičku pomoci.
(Omlouvám se za ten konfronatční tón ale ty tu omíláš nesmysly - k čemu to je že sem píšeš a reaguješ věci jako lomítko v textu? Tohle mě dokáže vždycky rozesmát > nepřeháním fakt se tomu směju :). Podle mých zkušeností z flamů co jsem četl stejně neexistuje způsob jak se dohodnout neb mezi oběma tábory je nějaká stěna nedorozumění která zabíjí jakýkoli pokus o racionální komunikaci. Akorát koudi mi přijde v pohodě - možná bych reagoval podobně)

Dodatek: argumenty jako vynášení smetí sousedce atp. jsou ubohé pokusy, vymyslet si něco co mě zesměšní i když naopak je to záslužná činnost, projev laskavosti a pochopení což tobě nejspíš chybí. Komu vadí, že se jen ptám a pro ostatní nic nedělám pro toho zpracuji krásný návod jak barvit imputy - dneska čas mám :) My nejsme vyhledávač... > pokud bys vůbec četl otázku, věděl bys že nemusíš nic vyhledávat - stačilo říci ano.
Joker
Profil
Už jsem nemyslel, že se dožiju dne kdy tohle napíšu, ale:
Souhlasím s Chamurappim
:o)
Teda, s výjimkou toho Přebývá ti tam lomítko. :-) V HTML taková značka není a v XML tam to lomítko patří :-)

přestaneš snad mít potřebu nadávat na fóru na ubohý neznalý začátečníky škemrající o trošičku pomoci.
Ale on nenadává na "ubohý neznalý začátečníky škemrající o trošičku pomoci", ale na lidi kteří sice vědí jak na to, ale nechce se jim to udělat a tak čekají, že to za ně udělá někdo jiný.
inocencz
Profil
Jo takový lidi taky nesnášim - lenochy co spoléhaj, že za ně všechnu práci udělají ostatní :)
roberta
Profil
Dá se formátovat barva "inputů" v CSS?
áno, dá sa to
Nox_lbc
Profil
inocencz: Jo takový lidi taky nesnášim - lenochy co spoléhaj, že za ně všechnu práci udělají ostatní :)
Nesnášíš sebe sama? Hmm, gratuluji ...

inocencz: Dá se formátovat barva "inputů" v CSS?
Roberta: áno, dá sa to

Mluvíš mi přímo z duše ;-)
Railbot
Profil
Dá se formátovat barva "inputů" v CSS?

Bez problému. Barva písma, borderu i pozadí. Formuláře a jejich prvky se dají velice dobře nastylovat celkově, výjímku tvoří už zmíněný select box. Je třeba také upozornit, že se stylováním mohou být někdy problémy jelikož základní vzhled inputů má mnoho podob. Záleží na používaném prohlížeči a operačním systému, přičemž v každé kombinaci je to jiné.
inocencz
Profil
JJ - díky moc.
Plaváček
Profil
inocencz

Railbot


Jinými slovy, a Railbot to nedořekl - pokud skutečně NEMUSÍTE, nechte INPUTY vypadat tak, jak vypadat mají.
inocencz
Profil
OK - pokusím se tomu vyhnout > vlastně jsem se zeptal kvůli jednomu nápadu kde by musely být ale inputy stejné (nebo alespoň v rámci možností podobné) jako pozadí - ve většině případů je to barvení stejně asi zbytečnost.

PS: to Nox_lbc >> "Nesnášíš sebe sama?..." >> hh - to já jen občas něco plácnu abyste zase měli o čem psát :)
Ne že bych chtěl nějak podporovat flame, já se jen tak bavím čtením některých opravdu duchaplných příspěvků. Kdo má trochu soudnosti si toho nevšímá - vlastně já se taky do podobných diskusí o ničem nezapojuji, ale když se vaše rozhořčení týká mě, proč vám upřít tu radost z boje (nebo co vás to žene k přispíváni do debat o lomítkách, roztřesených sousedkách, trpících zvířátkách, poměřování přirození a cynických bestiích) a nereagovat?

Děkuji všem, kteří přispěli k tématu (i když je to takové téma/netéma - jde na něj odpovědět jedním slovem ale..) a ignorovali zcela zbytečné příspěvky ostatních i ty moje.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0