Autor Zpráva
xxxjirkaxxx
Profil
Zdravím, pokouším se experimentovat a apachem, ale pouze při zadání mého IP mě vyskočí testovací stránka apache. Jde mě o to, aby tomu tak bylo i při zadání domény. Doménu mám registrovanou a na ní nastaven nameserver s IP mojeho serverového počítače, ale po zadání domény se testovací stránka nenačte. Jde mě tedy o to, kde mohu v apachi nastavit název domény pro hlavní stránku a kde případně přidávat další domény. (IP mám veřejnou). Děkuji za jakoukoliv radu, s pozdravem Jirka
YoSarin
Profil
xxxjirkaxxx
Chápu to dobře?:
1) máš IP (veřejná + statická) xxx.xxx.xxx.xxx
2) máš doménu www.tvojeDomena.nekde
3) máš nainstalovaného a správně nakonfigurovaného Apache (když funguje localhost a 127.0.0.1)
4) máš DNS který ukazuje že "www.tvojeDomena.nekde" -> "xxx.xxx.xxx.xxx:80"
IMHO v apači se nic konfigurovat nemusí - jakmile detekuje požadavek na port:80 tak předhodí obsah rootu... Nejsi třeba schovaný za nějakým routerem / modemem? je to vnější IP opravdu IP přímo tvého počítače?
I když, jak si to pročítám znova, tak to skoro spíš vypadá na problém s tím DNS - to máš nainstalované u sebe, nebo jak? A úplně mimochodem, nemáš na mysli službu no-ip.org nebo něco podobného?
Yo'Sarin
jck
Profil *
Zdravím, vím, že Jirka bude moci odpovědět až zítra, proto zkusím za něj doplnit nějaké informace, které o něm vím z ICQ komunikace.
Má registrovanou doménu www. nejakadomena .com , na jeho stránku se dá z jiného PC podívat, když zadám IP adresu.
Doma má router. Neví jak udělat, abych jeho stránku viděl, když zadám www. jehodomena .com místo IP adresy.
Jestli to pomůže tomu, aby měl bližší odpověď až bude on-line, tak je to fajn. Jinak více informací bude muset dodat sám.
YoSarin
Profil
xxxjirkaxxx
Musíš se domluvit (asi s registrátorem domény) aby ti na veřejný DNS server zapsal odpovídající informace...
Yo'Sarin
xxxjirkaxxx
Profil
Ahoj všichni, takže za routerem jsu, ale tam je vše nastavené. Funguje mě localhost, 127.0.0.1, i přímo moje (veřejná+statická) IP. Když svou IP zadám kdekoliv z jakéhokoliv PC, tak načte mou stránku. Na účtu directnic jsem registroval i doménu i DNS, kde name server je zároveň název té domény. Na ns0.mujnazev.com a ns1.mujnazev.com jsem nastavil svou statickou IP. Při zadání domény do prohlížeče ale stále nic. Není tu někdo ochoten poradit online na ICQ, kde by jsme mohli i online zkoušet? Děkuji moc za nějakou radu
YoSarin
Profil
xxxjirkaxxx
Je mi líto, ale tohle už sahá za mez mých amatérských znalostí - jestli můžu poprosit, napiš sem potom jak jsi ten problém vyřešil - rád se dozvím něco nového :-)
Yo'Sarin
xxxjirkaxxx
Profil
Tak zatím se mě podařilo kontaktovat supoport z directnic.com a ti mě potvrdili, že na jejich straně problém není. A asi ani nelžou, protože po zadání ns0.něco.com do prohlížeče se moje stránka načte. Pořád mám ale problém po zadaní pouze něco.com. Opravdu to asi bude problém v konfiguraci apache, proto ještě jednou prosím znalejší o radu. Díky Jirka
nightfish
Profil
napiš konkrétní název domény, pak se můžem podívat, co to dělá, nedělá, kde by mohl být problém...
xxxjirkaxxx
Profil
dellbox.com, IP je 83.240.20.218, DSN je nastaveno ns0.dellbox.com->83.240.20.218 ns1.dellbox.com->83.240.20.218
YoSarin
Profil
xxxjirkaxxx
no nevím, ale já osobně si nepingnu ani na NS - na IP v pohodě, ale ten ns nenajdu...
YoSarin
Profil
xxxjirkaxxx
ehm a víš o tom, že tam máš naprosto odkrytou databázi...? Sice tam nic moc nemáš, ale být tebou bych v MySQL zakázal anonymní přístup a nastavil heslo
Yo'Sarin
xxxjirkaxxx
Profil
Jojo to vím, je to v absolutně testovacím provozu, kdy mě jde jen o funkčnost, takže to budu řešit až to (jestli to) bude vůbec fungovat. Ale dík za upozornění.
xxxjirkaxxx
Profil
No a když zadám do prohlížeče http://ns0.dellbox.com nebo http://ns1.dellbox.com , tak se normálně za uvítací stránku dostanu.
YoSarin
Profil
xxxjirkaxxx
já ani škrt - hledá hledá a nenajde
xxxjirkaxxx
Profil
No pro jistotu jsem teď poprosil kamaráda u vdáleného PC, a ten mě potvrdil, že mu taky naběhne při zadání http://ns0.dellbox.com moje domovská stránka.
YoSarin
Profil
xxxjirkaxxx
ačkoli jsem to vysvětloval svému prohlížeči seč mi síly stačily, tak pořád nic...
nightfish
Profil
chtělo by to vytvořit správné DNS záznamy
třeba
dellbox.com A 83.240.20.218
www CNAME dellbox.com

teď je situace taková, že dellbox.com ani www.dellbox.com se neresolvuje na IP adresu, což asi není úplně to, co bys chtěl
MichalekII
Profil *
a NS servery máš nastavené jak, a kde běží???

jaké záznamy (hlavně typu CNAME a A máš nastaveny)?
xxxjirkaxxx
Profil
Pro jistotu vám vložím 7 snapshotů s nastavením DNS záznamu, pokud se najde někdo, kdo konkrétně poradí, co je potřeba nastavit nebo opravit, tak budu rád.
No nějak se mě to nedaří, tak to dám na domovskou stránku na http://83.240.20.218
xxxjirkaxxx
Profil
Tak problém byl každopádně v CNAME, který jsem neměl vůbec nastavený. Nicméně tím to úplně nekončí. Teď se k "sobě" dostanu pomocí zadání dellbox.com, ale ještě mě nefunguje www.dellbox.com. Může prosím někdo poradit?
nightfish
Profil
www CNAME dellbox.com

nicméně přes dellbox.com se k tobě z venku nedostanu, takže je někde nějaký problém
xxxjirkaxxx
Profil
Teď jsem aktualizoval nastavení mojeho DNS. Po zadání mojí IP ho uvidíš v plné kráse. Dík
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0