Autor Zpráva
ronnie
Profil
Jsem naprosty zacatecnik v mysql. Potreboval bych poradit jak lze zalohovat data z mysql databazi?
Pro spravu databazi pouzivam phpMyAdmin 2.6.1, moc se v tom nevyznam....dik za odpovedi.
Hugo
Profil
V phpMyAdmin mas zalozku export. Podivej se tam, melo by to byt pochopitelne.
Honza Hučín
Profil
A potřebuješ to zálohovat automaticky, anebo ručně?

Na jednorázovou ruční zálohu je ideální databázi vydumpovat (v mysqladminech se tomu říká taky export). Databáze se ti vypíše jako série příkazů SQL, takže ji pak můžeš obnovit tím, že pustíš ty příkazy. Akorát ten dump bývá hodně velký.

Já to řeším tak, že mám vydumpovanou jen strukturu databáze (tj. příkazy k vytvoření tabulek, ale bez dat) a databázi zálohuju PHP skriptem, který mi každou tabulku vypíše a uloží jako HTML tabulku nebo CSV soubor. CSV se dá taky docela snadno importovat.
Hugo
Profil
Jeste jde pouzit tento skript http://www.bettina-attack.de/jonny/view.php/projects/php_writeexcel/. To ti vyexportuje data do xls (excel).
ronnie
Profil
Jo dik, zkusim ten export. Psal jsem takovy dotaz, protoze v databazi mam par citlivych udaju (z registrace) a nemuzu o ne prijit a tedy metoda pokusu a omylu neprichazi v uvahu. Kazdopadne diky za pomoc
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0