Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Zdravím, co všechno by mělo být uvedé v patičce webu?
Gekon
Profil
"Povinné"
copyright
kontakt na autora, popř. správce
Doporučené
Prohlášení o přístupnosti
Celkem zbytečné
Validační ikonky a linky
Timy
Profil
Já myslím, že je to každého věc. Já tam dávam své jméno (=odkaz na stránku s kontakty nebo na osobní web), roky, kdy se na stránce pracovalo a to je tak všechno. Má tam teda být ještě odkaz na prohlášení o přístupnosti, ale když tam nebude, tak se kulový stane.
Anonymní
Profil *
prohlášení o přístupnosti

Co to je?
Timy
Profil
Anonymní
http://pristupnost.nawebu.cz/prohlaseni.php
Gekon
Profil
Informace o tom, že tvé stránky jsou přizpůsobeny všem používaným prohlížečům, jsou koukatelné s vypnutými obrázky, JS, CSS, a jsou v rámci možností bezbariérové.
quinux
Profil
Gekon
"Povinné"
;o)

copyright
kontakt na autora, popř. správce

V podstatě k ničemu to není. Copyright budou lidé ignorovat stejně jako by tam nebyl a kontakt, no pokud mám na webu samostatnou sekci kontakt tak potom je tam netřeba.

Doporučené
Prohlášení o přístupnosti
Informace o tom, že tvé stránky jsou přizpůsobeny všem používaným prohlížečům, jsou koukatelné s vypnutými obrázky, JS, CSS, a jsou v rámci možností bezbariérové


Naprosto zbytečná stránka s naprostými kecy. Informace na ní uvedé jsou určené pro lidi co o přístupnosti buď nic neví nebo neví jak jí otestovat. Lidi, kteří přístupný web potřebují (postižení) zjistí jak je přístupná hned na úvodní stránce a pokud bude písmo definované v relativních jednotkách tak si ho hned zvětší, pokud budou chtít vypnout styly tak si je vypnou, když bude u odkazů :focus tak se jim tam objeví. Nevidím tedy důvod psát o něčem co je pro lidi, kteří nebudou zjišťovat jak zní prohlášení o přístupnosti, ale rovnou to vyzkoušejí a pak jim je to již k ničemu.

Co se týče klávesových zkratek tak pokud vím tak diskuse na tohle téma už tu byla a zazněla celkem shoda, že klávesové zkratky jsou za současného stavu nepoužitelné, jelikož neexistuje žádný "standard" jak je používat a tak na jednom webu je Alt +0 prohlášení o přístupnosti a na druhém zas návrat na úvodní stranu.
venca163
Profil
Prohlášení o přístupnosti
souhlasím, je to zbytečné
důležité je, jestli je web přístupný, neni třeba to tam psát a machrovat=)
Gekon
Profil
quinux
V podstatě k ničemu to není. Copyright budou lidé ignorovat stejně jako by tam nebyl a kontakt, no pokud mám na webu samostatnou sekci kontakt tak potom je tam netřeba.

No jo, jenže když ho tam nemáš, tak pak nemáš u soudu nárok. Když tam céčko máš, tak... no, tak taky ne, ale...:)
venca163
Profil
No jo, jenže když ho tam nemáš, tak pak nemáš u soudu nárok. Když tam céčko máš, tak... no, tak taky ne, ale...:)
bohužel to nikdy nefunguje...
ale texty kradou většinou děcka, a když se objeví můj text na jejich stránkách stačí 1 lehounce výhružný mail a právo na moje texty je uplatněno=)
quinux
Profil
Gekon
Copyright ti nijak nepomůže ani u soudu. Když dokážeš, že jsi to vytvořil a on ti to ukrad tak i když tam nemáš copyright tak soud vyhraješ (no v naší zemi asi né ;o). Tvůj web je chráněn autorským zákonem i bez uvedeného copyrightu.
venca163
Profil
(no v naší zemi asi né ;o).
ale i to se může stát, ale nevím, zda tě výhra u soudu bude jako 70 letého důchodce ještě těšit=)
quinux
Profil
venca163
zda tě výhra u soudu bude jako 70 letého důchodce ještě těšit
Radostí dostanu infarkt :-D
Fnesveda
Profil
Prohlášení o přístupnosti je opravdu k ničemu. Po svém to vyřešil Yuhů. http://www.jakpsatweb.cz/archiv/pristupnost.html
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0