Autor Zpráva
tono
Profil *
Chtěl bych si zaregistrovat doménu a také nějaký webhosting.
Je lepší provést registraci domény společně s objednáním webhostingu na jednom serveru nebo z důvodu nezávislosti zaregistrovat doménu např. na www.forpsi.cz a webhosting objednat na serveru, který mi vyhovuje co se týká nabízeného webhostingu ?
Vím, že při registraci obojího na jednom serveru jsou někdy určité výhodné nabídky a slevy, ale když bych pominul tyto výhody, tak co je lepší ?
Napři. Forpsi se mi zdá, že mají dobré ceny a dobrou správu domén, všechno se tam dá snadno změnit přes jejich formuláře.
Takže v případě, že bych měnil webhostingový server, tak pak stačí změnit DNS u domény (půjde to určitě i když to bude zaregistrováno obojí přímo na webhostingovém serveru).

Nebo jak to je, když server poskytující webhosting není registrátorem domén ? To potom jenom zprosředkovává registraci domény přes nějakého registrátora a v případě jakýchkoliv změn u domény je potřeba se obracet na daného registrátora a ne na ten webhostingový server přes který byla registrace domény objednána ?
To bych pak asi měl nejdříve zjistit přes jakého registrátora daný webhostingový server zprostředkovává registraci domén, že jo ?

Jakého registrátora domén byste případně doporučili ?


Předem díky všem za odpověď.
xxxjirkaxxx
Profil
Můj názor je že pokud opravdu pominem nějakou tu slevu, tak je dobré mít registrovanou doménu/ny u nějakého nezávislého a spolehlivého registrátora. Já mám registrované domény na directnic.com (ne české) a hosting mám u různých domén na různých serverech dle toho na jaké účely je používám.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0