Autor Zpráva
peteo
Profil
Ako zdroj html kodu som pouzival word - lahko a rychlo prekladal formatovany text do html kodu, kde som len vymenil hlavicku, urobil nejake upravy a bol som spokojny. Po istej dobe, i po preinstalovani (Ofiice 97 Professional) tato pomocka akosi prestala fungovat, najmä u suborov väcsich ako 1M. Pri zadani ulozit ako html zacne ukladat a po cca 2 min sa sekne.
Poradi niekto?
Diky
Joker
Profil
Za prvé bych nepoužíval Word pro tvorbu HTML kódu.
A pokud na tom opravdu trváte, zkusil bych asi Office odinstalovat a znova nainstalovat.
anonym104
Profil
tvuj dokument *.html ma vic jak 1MB? to snad ne... nauc se html...
nonewood
Profil
anonym104
Asi jsi nečetl to, co peteo napsal. On sám to neprogramoval, nýbrž ukládal dokumenty ve Wordu jako HTML dokument. Původcem tak velkých souborů je Word!

peteo
Je to způsob, jak se učit HTML, ale generuje to program, takže je tam občas naprosto nelogický kód. Nicméně pro vytváření HTML dokumentů pro Vaše použití to nejspíše stačilo a posloužilo dokonale.

Joker
zkusil bych asi Office odinstalovat a znova nainstalovat.
peteo tvrdí, že problémy přetrvávají. Nebude tedy chyba v programu, problém může například vyřešit až přeinstalování systému, což ale není řešení! :-|
Anonymní
Profil *
Záleží taky na verzi wordu, kupříkladu Word 2002 vyrobí hrůzu zabírající nejmíň 10 x víc než by bylo nutné, Word 97 ? nebyl tak zlý.
Anonymní
Profil *
Na HTLM z Wordu je geniální Makro Honzy Hučína. Není to sice řešení výše zmíněného problému, ale dělá čistý kód a umí i hlavičku jak html, tak xhtml.
Joker
Profil
nonewood
Jde o to, jestli to "přeinstalovat" bylo opravdu "odinstalovat a znova nainstalovat" anebo "nechat původní instalaci a přeplácnout jí novou instalací". Kdyžtak bych zkusil odinstalovat, pak ještě ručně přemazat případné zbylé soubory a potom znova nainstalovat.

Anonymní
Nevím, jestli je to ve standardní instalaci Wordu anebo se musí doinstalovat Microsoftí "plugin" (já to měl ve standardní instalaci, někdo tvrdí, že to tam nemá- Word XP, Word 2003), ale ve Wordu je i možnost "webová stránka, zjednodušený formát", která produkuje vcelku slušný HTML výstup.
peteo
Profil
Jedná sa o prevod súboru vo worde, ktorý ma cca 400.000 znakov.
Word bol odinštalovaný, registre opravené, nainštalovaný.
A ukladanie vo formáte html nejde (mimochodom, ten kód vážne nie je až taký zlý).
AlešD
Profil
Jestli mohu poradit:

Zkusil bych pro konverzi toho souboru do HTML součást OpenOffice "Swrite", obvykle do něj soubory .doc jdou načíst bez problémů a export do HTML mě zhavaroval zatím jednou u souboru o velikosti 37 MByte :-), navíc umí i PDF a to tak, že docela dobře.
Joker
Profil
AlešD
Swrite? Myslíte Writer, ten textový editor v OpenOffice.org?
Zrovna jsem chtěl napsat, že ještě by bylo řešení převádět ty dokumenty přes OpenOffice, ale je to je docela zvěrstvo :)
I když je fakt, že co jsem koukal, tak ten Writer generuje celkem rozumný HTML kód, dokonce "téměř validní" (jedna chyba: chybějící type u <style>)
peteo
Profil
Writer v OpenOffice.org momentálne používam, ale zdá sa mi menej vyhovujúci ako Word.
Ale čo už.

Aj tak vďaka za pomoc.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0