Autor Zpráva
Dáša
Profil
Dobrý den, nainstalovala jsem si forum mini BB, pracuje, s tím žádné potíže nejsou.
Co bych však chtěla - změnit si nahoře lištu - zřejmě nějaký obrázek, změnit si třeba podklad barvu, event. si tam dát barevný typ diskuze, který mám stažený.
Ovládám trochu HTML - pokud si třeba otevřu zdrojový kod, vím, jak bych to udělala - ale to mi zřejmě není k ničemu a PHP je pro mne velkou neznámou.

Potřebuji vědět co kde otevřít a co kde změnit, /obrázek nahoře/kam nahrát stáhnutou barevnou verzi atd.

myslím, že jsem přečetla všechny diskuze na téma forum BB, nicméně se mi nepodařilo najít nic, co by mi pomohlo.
ještě na vysvětlenou - jsem starší ročník /dost starší ročník/ povinnou jsme měli ruštinu, takže odkaz na manuál, který je v angličtině mi bohužel nepomohl, protože překladač mi tam píše šílené překlady.
Budu moc ráda, jestli najdete trochu času a něco mi napíšete - prosím formou jako byste to vysvětlili své babičce, která je duševně zdravá a docela dobře chápe.
Děkuji
peta
Profil *
miniBB/templates/
Kupodivu staci prepsat sablonu, ze?
Konkretne obrazek na miniBB je v "miniBB/templates/main_header.html"
{$neco} - znamena, ze se vklada nejaka PHP promenna s nazvem "neco"
A barvy se meni v "miniBB/bb_default_style.css"
viz jakpsatweb - CSS

A ted neco k tomu ostatnimu:
1. "změnit si třeba podklad barvu, event" Vis, co je event? Mam pocit, ze si tu nekdo hraje na nic nevim a vlastne toho vi docela dost. tipl bych, ze si kluk hraje na babicku a mysli si, jak nas prelstil :)
2. "povinnou jsme měli ruštinu", to ja taky, "dost starší ročník" a zena k tomu vsemu, to je nestesti :))))
3. Jinak si myslim, ze je to napsane tak, ze se neda pochopit, co bys vlastne rad/a a je tam jenom spoustu zavadejicich veci, co neumis, co umis a pak hledej smysl dotazu.
Gekon
Profil
peta
tím event. nejspíš bylo myšleno eventuálně, ty pako:)
peta
Profil *
{$neco} - znamena, ze se vklada nejaka PHP promenna s nazvem "neco"
... jo, tady jde o to, ze je pouzity PHP system SMARTY, ktery zpracovava sablony zapsane jako {$xxx} a prevadi to na <?PHP echo $data->$xxx; ?> a az potom je to ciste PHP ktere se prevede na HTML, ktere se odesle tobe na obrazovku. Ja jen, ze to neni ciste PHPckovy zapis v te sablone. A kdyz tam nejaky takovy radek vynechas, tak se muze, ale take nemusi nic stat. Takze kolem slozenych zavorek s promennou si davej pozor, co menis.

Ja to mam treba prebarvene a zmenene takto:
http://peter-mlich.wz.cz/forum/index.php
Dáša
Profil
Péťo díky!! ani nevíš jak jsi mě potěšil, fakt jsem babka - k počítači jsem přišla asi před třemi lety poprvé, ale protože mě to chytlo, naučila jsem se podle ..jak psát web..programovat v HTML.
Ale protože jsem se to učila sama, neznám takové ty odborné termíny v kterých se hovoří běžně v těchto tématech.
Pokud nevěříš, klikni si na moje stránky, kam chci dát právě tu diskuzi, máš mě tam i s fotkou.
http://astrologie.mysteria.cz

jinak děkuji, ten obrázek jsem podle tvého návodu zvládla, teď jdu na barvu.
pokud by se mi barva nepovedla, prosím do jakého souboru mám překopírovat tu "barevnou verzi", kterou jsem si stáhla.
Omlouvám se, nerada bych měla nepříjemný pocit že obtěžuji, fakt to potřebuji takto "po lopatě".
Dáša
Profil
jo Péťo a také v záhlaví tohoto fora Problémy v začátcích je napsáno:

Nebojte se zeptat na libovolnou blbost. Každý někdy začínal.

tak proto se ptám, ač jsou to blbosti. Na tvoje stránky se podívám, ty mě vyhledávač nevyjel, třeba tam něco najdu.

Pro gekona - ano event. bylo skutečně myšleno eventuálně.
Dáša
Profil
Díky myslím, že jsem to s vaší pomocí zvládla.
Dáša
Profil
Ještě mám jeden menší problém a prosím o radu
forum, které ještě nemám na stránkách protože není hotovo je [url=http://panna.wz.cz/forum/index.php[/url]

Jde mi o to, že obrázky vložené v různých tématech jsou příliš malé - jakým způsobem rozšířit ten řádek, aby obrázky byly čitelnější?větší?
prosím o soubor ve kterém se to upravuje a způsob jak.
Děkuji
Dáša
Profil
odkaz jsem špatně napsala
http://panna.wz.cz/forum
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0