Autor Zpráva
Buřič
Profil *
Ahoj, mám na stránce asi dva odkazy, které nejsou vidět - jsou vidět až když vypnu css - jsou to takové záložky. Při zapnutých stylech mi tedy při používání TAB, mi ty dva skryté odkazy jakoby promáchne, takže to někoho může zmást. Je pro to nějaká css vlastnost, aby tyto odkazy na TAB NEREAGOVALY? Děkuju moc za případnou odpověď.
MZF
Profil
Buřič

Je pro to nějaká css vlastnost, aby tyto odkazy na TAB NEREAGOVALY?
Není, nebo o ní alespoň nevím.

Ono už samotné schovávání odkazů není úplně to pravé ořechové. Tedy pokud se nejedná o odkazy, které jsou schované právě z důvodu přístupnosti (přeskoč na menu, na hlavní obsah atd.).
Bubák
Profil
display: none;

Ale pokud se nepletu, je to proti přístupnosti. Předpokládám, že ty máš odkazy vypozicované někam daleko doleva.
Bubák
Profil
Poslalo se to 2x, dokonce se stejným časem :o)
Retal
Profil
Atribut tabindex.
Buřič
Profil *
No, mluvil jsem o záložkách, takže to jsou právě přísupnější věci k vylepšení. Nepoužívá se na to a:focus?

Bubák: Mám to vypozicované, pokud vím tak display: none; právě všechny čtečky nepřečtou, takže to je pasé...

Díky Vám...
Joker
Profil
Udělejte to jak říká Retal, nastavte jim tabindex
Buřič
Profil *
Joker: Když ono mi to nefunguje. :o)

<a href="#menu" tabindex="0">Přejít k menu</a>
Buřič
Profil *
Furt mi to počítá a i kdyby to fugovalo, tak pak bez stylů by to ty odkazy neprobliklo, takže by to bylo akorát obráceně. Prostě chtělo by to přess css, jinak to asi nemá cenu...
Buřič
Profil *
Tak, už jsem na to přišel, je potřeba tam dát hodnotu -1. Ale jak už jsem říkal výše - teď si zablokujeme odkaz bez stylů, takže je ještě nějaké řešení?
Retal
Profil
Není, nauč se pracovat s tabindex.
Buřič
Profil *
Retal: No radit umíš opravdu dobře, mohl bys třeba napsat příklad?

<a href="#menu" tabindex="-1">Přejít k menu</a>

Bez stylů se ti to prostě ten odkaz preskočí a to nechci. Já chci jen, aby mi to TAB přeskočilo při zapnutých stylech...
tiso
Profil
Buřič
Asi Ti ešte nie je jasné že to čo požaduješ nejde...
Joker
Profil
Buřič
Tak v tom případě když nastavíte ve stylech display:none, neměl by na to jít ani tabulátor, ne?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0