Autor Zpráva
ben
Profil *
Ahoj, chtel bych se zeptat, podle ceho nektere web-stranky poznaji ze ktereho statu je navstevnik? priklad: kdyz zadam adresu "www.google.COM" automaticky me to presmeruje na "google.CZ" a takovych stranek je spousta, poznaji ze jsem z "Czech republic". Zkousel jsem IE, Operu i Firefox, nastavil jsem si jen anglicky jazyk a kodovani western european a stejne ty stranky poznaji ze jsem cech :) Predava snad prohlizec nejaky parametr primo z windows? (mam Win XP v cestine) jde nekde nastavit aby se ten parametr predaval? popripade ho zmenit?
diky za odpoved.
Michalek
Profil
Prohlížeč posílá HTTP_ACCEPT_LANGUAGE
koudi
Profil
Jenže na ACCEPT_LANGUAGE pozor, neni tam jediný jazyk, je jich tam víc. U každého je čísleně vyjádřena jeho 'obliba' nebo já nevim jak to nzavat. Prostě pořádí preferovaných jazyků. Takže je třeba to nejdřiv rosekat a seřadit a podle toho teprve zvolit jazyk.

nastavil jsem si jen anglicky jazyk
Krásně se to u toho googlu dá vyzkoušet třeba přes operu - nástroje->nastavení->preferované jazyky. Zkus si trochu zamíchat tim pořadím či přidat/odebrat jazyky a hned uvidíš.
souki
Profil
existuje také GeoIP na straně serveru... to pozná polde IP, odkud návštěvník přišel... většinou se to ale kombinuje kvůli proxy a podobně..
Joker
Profil
koudi
Tak vznikla dost legrační situace. Zřejmě už mám uloženou nějakou cookie, že mě to má přesměrovávat na google.cz, takže při nastavení arabštiny a zadání www.google.com vyšlo toto:
http://skripty.webz.cz/img/google_ar.png
:o)))
souki
Profil
Joker
zajímalo by mě kde udělali soudruzi v NDR chybu =)
Ikdyž je to možná logické. Pokud to píše hlášky klikyháky, ale vyhledává to na českém webu, tak je všechno správně
koudi
Profil
Joker
No vidiš, co všechno je možný :)
ben
Profil *
Diky vsem za odpovedi, akorat v te Opere to nefunguje, mam Operu v anglictine a jako "Preferred languages for Web pages" mam nasteveny jen jediny jazyk "English, [en]" , ale Google me stejne kopne na .CZ, takze tam mozna bude ten GeoIP :(
http://img150.imagevenue.com/img.php?image=13186_googlecomcz_123_339lo .JPG
ben
Profil *
Joker: mozny mysli ze jsi arabsky cech :)
Joker
Profil
souki
zajímalo by mě kde udělali soudruzi v NDR chybu =)
Nikde neudělali chybu. Vysvětlení je prosté, Google si prostě při první návštěvě uloží cookie.
Jsem to schválně prozkoumal a cookie se jmenuje "PREF" a někde v ní je zakódované, kam se má přesměrovat. A ta cookie je přednější, než nastavení jazyka.
Proto i když jsem si nastavil arabštinu, v cookie bylo uložené, že se má přesměrovávat na google.cz. Ovšem google.cz už podle preferovaného jazyka prohlížeče nastavil arabský jazyk rozhraní.

ben
Pokud jste někdy předtím šel na google.cz, mohlo to být přesně tak jak jsem popisoval výše. Pokud má Google uložené nastavení v cookies, mají přednost před detekcí prostředí návštěvníka.
ben
Profil *
<b>Joker</b>
To jsem zkousel, cookies to nebudou, zkousel jsem vsechny vymazat a i kdyz jsem na www.google.com sel se zakazanym pouzivanim cookies, stejne me hodil na .CZ. Jedine vysvetleni (krome geoip) je ze mam cesky Windows, google a jine weby zrejme ignoruji nastaveni prohlizece a berou jako identifikaci navstevnika jeho jazykovou verzi OS.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0