Autor Zpráva
triniti
Profil *
zajímalo by mě, jak je možné vkládat na stránky mp3 na stažení, když pracuju ve FP... poradí mi někdo???
VitaZ
Profil
Normálně vyber ten MP3 soubor v nabídce Hypertextový odkaz. FrontPage vytvoří běžný odkaz, jen tam bude něco.mp3 místo něco.htm.
No a návštěvníkovi stránek se ten MP3 soubor buď přímo spustí, např ve W Media Playeru nebo Winampu, nebo si jej může uložit na svůj počítač. Klikne pravým tlačítkem a vybere Uložit cíl jako.
triniti
Profil *
2 VitaZ: to mě nejdřív taky napadlo, ale ten soubor má skoro 3 mega a já nevim, jak to mám udělat... asi sem fakt blbá:)
Martin Kuželka
Profil
To triniti: v čem je problém? Ten 3 megovej soubor se přece nebude stahovat při přístupu na tu stránku, ale až po kliknutí na ten odkaz.

BTW, blbá určitě nejsi :-)
VitaZ
Profil
Martin má pravdu.
ten soubor se stáhne jen tomu, kdo klikne na odkaz. Klidně k tomu odkazu napiš, že ten soubor má 3MB. Kdo to bude chtít, prostě si počká, pokud je třeba na modemu. Mě by už dnes tři mega vůbec nevadily. Ale většina lidí má pořád modem! No WMP i Winamp ovládá streamování. Prostě stáhne se část a už to hraje a mezitím se stahuje zbytek.
DoubleThink
Profil *
Prostě stáhne se část a už to hraje a mezitím se stahuje zbytek

Pravda, ale modemista by musel každých 10 sekund chvíli počkat ;)
Anonymní
Profil *
zraruj to a daj odkaz na subor.rar
SuE
Profil
trinity: mohlo by to vypadat třeba nejak takto http://suewebik.net/1096810200-reise-reise-.html (ten odkaz Moskva - kod je pak:
<a href="http://suewebik.net/sklad/r07.mp3">Moskva</a>
tedy v adresáři sklad na webu suewebik.net je r07.mp3 a link má název Moskva. (ehm, no koment, za pár dní to smažu, je to tam s bohulibým cílem propagace :-))
Kdo má nastavené, že mu to začne hrát, uslyší hudbu, ostatním to nabídne uložení na disk

Nedávala bych to do rar, zbytečně to otravuje a úspora velikosti u mp3 není při sbalení skoro žádná
triniti
Profil *
já to chápu, ale mám stránky na wz a tam se daj nahrávat soubory max 2 mega... větší přes ftp a to je na mě moc složitý, protože nevim, co to znamená... asi bych se na ty stránky měla vybodnout, co???
SuE
Profil
ale vůbec ne, to se všechno naučíš :-)
na ftp potřebuješ program, který ti zařídí spojení tvého počítače a webového serveru.
Ten program na ftp si musíš někde stáhnout, já třeba používám filezillu http://filezilla.sourceforge.net/ , ale je jich spusta, některé mají i český popis. Určitě ti tu někdo poradí . Bohužel ti nemůžu pomoct s nastavením toho programu pro webzdarma, nikdy jsem tam neměla žádný web, ale určite se tu nekdo najde, hlavně to nevzdávej :-)
Yuhů
Profil
Programů na FTP je hodně, ale dokonce by mohl fungovat i obyčejný prohlížeč. Napiš prostě do svého prohlížeče (třeba toto okno) ftp://ftp.webzdarma.cz a pak zadej jméno a heslo.

V ideálním případě to půjde, při komplikacích jdi ještě do Nástroje > Možnosti > Upřesnit a najdi a zapni "Zobrazovat FTP" a taky případně "pasivní přenos FTP".

Pokud bys s FTP měla problémy, bez obav založ novou větev diskuse a na všechno se zeptej.

Ještě zvaž, jestli tam ten soubor vůbec dávat. Pokud totiž nejde o tvoji vlastní nahrávku, stejně bys umístěním toho souboru na svůj web porušovala autorská práva a mohla bys s tím mít teoreticky problémy.
Jakub
Profil *
Lidičky Mám Taky jeden problém Nevím Jak to mám Napsat Do HTML Textu To Vložení Mp3 muže mi někdo poradit..??
Yuhů
Profil
<a href="ten-mp3-soubor.mp3">odkaz na soubor</a>
Petr_182
Profil *
Triniti: Ahoj. Yuhů má pravdu. Jde to normálně třeba i přes Internet Explorer. Jestli se nemýlím tak už nemá pravdu s FTP serverem ftp.webzdarma.cz. Nedávno se domény rozdělily na jednotlivé servery. Mělo by to fungovat (respektive mě funguje) takhle:
Takže třeba doména triniti.unas.cz
Do adresy zadáš ftp://ftp.triniti.unas.cz ; zeptá se tě to na uživatelské heslo (triniti.unas.cz) a heslo (****** :)).
Potom se okno prohlížeče bude jevit jako normální složka u Tebe na disku. Pro přenos můžeš použít taky jeden z té spousty programů který jsou na to určený (já používám total commander, je hodně všestranej, mám ho rád :), jejich nastavení je jednoduchý, ale předpokládám že se ti do toho nechce, takže přes ten prohlížeč by to mělo běhat určitě. Teda pokud nemáš nějakou hodně starou verzi Exploreru která ještě nepodporuje ftp, to ale pochybuju. Jestli jsem napsal nějakej blábol tak mě někdo opravte pls :)...
DoubleThink
Profil *
Do adresy zadáš ftp://ftp.triniti.unas.cz ; zeptá se

To je trochu nepřesné:

jako FTP adresu stačí zadat

ftp://triniti.unas.cz
Case
Profil *
Prosim mohl by jste mi nekdo poradit s tim jak mam dat na moje stranky (Kapela darned) pri vstupu hudbu. dival jsem se na jak psat web a tam je ze se to vklada timto prikazem: <bgsound src="soubor.mid" loop="-1"> ale kdyz z neco na uvod prejdu treba na novinky tak to zacne hrat znova? a jak to mam udelat aby to hralo furt? DEKUJI ozvi te se distarna ICQ 256738269 a nebo na email j.podhorny@centrum.cz dekuji za odpoved.
Case
Profil *
Prosim mohl by jste mi nekdo poradit s tim jak mam dat na moje stranky (kapely darned) pri vstupu hudbu. dival jsem se na jak psat web a tam je ze se to vklada timto prikazem: <bgsound src="soubor.mid" loop="-1"> ale kdyz z neco na uvod prejdu treba na novinky tak to zacne hrat znova? a jak to mam udelat aby to hralo furt? DEKUJI ozvi te se distarna ICQ 256738269 a nebo na email j.podhorny@centrum.cz dekuji za odpoved.
Polic
Profil *
Ja to mam udelane tak, ze sem si vytvoril ramec o velikosti 1 pixel a tam sem si tu hudbu vlozil a ta se uz samozrejme nemeni, takze ti bude hrat porad :)
Polic
Profil *
Jo a nevite jak vlozit hudbu na pozadi ve formatu mp3??? To mi jaxi nejde
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0