Autor Zpráva
Gape
Profil
Při zapsání tagu podle návodu. V novém souboru .html pak nemohu přijít na to ,jak v prohlížeči spatřit výsledek. Zadaný text bez tagů. Tak jak bude zobrazen ve skutečnosti. Vždy se mi zobrazí zápis včetně tagů.
habendorf
Profil
Moc nerozumím. Když napíšeš <b>Ahoj</b>, tak se ti místo Ahoj vypíše <b>Ahoj</b>?
Gape
Profil
No přesně tak!
mat
Profil
v čem ten .html píšeš? Jestli třeba v notepadu, pak dej pozor, abys ten dotyčný dokument neukládal jako .txt, ale opravdu jako .html - tvojemu problému by tohle odpovídalo...
Gape
Profil
No když v pozn. bloku zadám uložit jako: Tak je tam jen jako txt nebo Všechny soubory. Jako html to nemůžu uložit. /nebo spíš najít/.
mat
Profil
tak dej prostě jako všechny soubory a pak tomu souboru napiš příponu .html
Gape
Profil
Asi na to nepříjdu. Vytvořím novou složku. Pak soubor stranka.html. Zobrazit zdrojový kód. Napíšu <b>ahoj</b> a uložím jako stranka.html dám F5 a když otevřu prohlížeč je tam pořád ten celý tag.
habendorf
Profil
Zkopíruj si tohle celé a zkus to:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">

<html>
<head>
<title>Untitled</title>
</head>
<body>
<b>ahoj</b>
</body>
</html>
Gape
Profil
Ve Front page. Mi to stačí dole přepnout z HTML na normální zobrazení a jde to. Tohle jsem taky celé zkopíroval a i ve FP mi to ukazuje všechno při zobrazení. No asi toho necháme.
Měl bych jeden dotaz. Dost lidí tady odsuzuje FP. Je lepší psát kódy v něm nebo pozn.bloku? MYslím tím, že ve FP nemusím nechat program generovat kód ale můžu ho taky přímo vytvářet. Četl jsem že v něm nejde dělat všechno? Ale pokud bych psal kódy sám tak by to taky nešlo?
Díky za vaší snahu asi mi to bude trvat déle.
Glacier
Profil
S FP nemám zkušenosti, stránky píšu v Dreamweaveru, je to sice především WYSIWYG editor ale podle mě je výbornej i na psaní ručně, nebo zkus PSPad (je zadarmo), psát stránky ve FP nebo poznámkovym bloku mě příjde docela zbytečný.
Martulka
Profil
Ahoj! Namohli by jste mi poradit jak mám vypsat zdrojový kód aniž by se zobrazil?=) díky
habendorf
Profil
Martulka: Místo značek < a > použij &lt; a &gt;
Taky myslím existuje tag <code>.
Martin Kuželka
Profil
Značka code existuje, ale stejně se musí nahradit < >.
Sara.Osorio
Profil *
lidi ja nechapu jak psat do blogu clanky????????????????????
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0