Autor Zpráva
Renegade367
Profil *
Přeji Všem pěkný den,

zajímalo by mě, jestli bych sehnal nějaké uplatnění v tvorbě webových stránek, co bych všechno musel mět zvládnuté a jaké je asi ohodnocení v tomto odvětví.
Děkuji
Timy
Profil
Upřímně řečeno mám někdy pocit, že spíš záleží na tom, jak se umíš prodat než na tvých skutečných schopnostech.
Casero
Profil
Renegade367
myslím, žetoto odvětví není extra dobré, protože pruměrné stránky vytvoří niní obrovské množství lidí, ty lepší stránky taky už umí dost lidí...takže jediná možnost je umět uplně nejlepší stránky...tam jedině se da uplatnít ale to je šileně naročný
Joker
Profil
Renegade367
To je podobné jako otázka "Zajímalo by mě, jestli bych sehnal nějaké uplatnění v medicíně".
Tvorba webových stránek je docela široké odvětví a záleží na vzdělání a schopnostech. A jak píše Timy, taky na umění své schopnosti prodat.

Takže, pro začátek bych pro vývoj webových stránek považoval za samozřejmost základní znalosti HTML, CSS a Javascriptu, to nebudu všude opisovat
Dál si vyberte:
- S velmi dobrou znalostí HTML, CSS a Javascriptu můžete jít dělat kodéra.
- Pokud si radši hrajete s CSS, máte grafické cítění a ovládáte grafické programy, můžete dělat grafika/designera, případně Flash animace
- Nebo se naučte PHP a ideálně i SQL a databáze, instalovat a konfigurovat Apache webserver na různých platformách a jste kandidát na webmastera
- Pokud Vás baví spíš klasické programování, můžete se stát programátorem. Na to byste měl každopádně umět databáze a potom si zvolte stranu: .Net nebo Java. Dobří programátoři v obou jsou docela cenění. U .Net se připravte na to, že někde se vyžaduje složení zkoušek na Microsoft Certified Professional do určité doby od nástupu.

Tohle je ale jen přehled takových obvyklých profesí, ve skutečnosti je toho o dost víc a různorodější, navíc má použití webových technologií postatně širší záběr a třeba se znalostmi Javascriptu nakonec můžete skončit u skriptování věcí, které s webem nemají nic moc společného.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0